Internet Exploreri tugi kaob!


Olgu, IE11 turvaparanduste tugi kestab veel aastaid, kuid varasemate versioonide tugi on tänaseks täielikult lõppenud. Microsoft on kogu arenduse üle viinud uuele Edge veebilehitsejale. (https://www.microsoft.com/en-us/edge)Ka uued Office 365, Teams ja Microsoft 365 teenused toetavad vaid Edge, Chrome ja Firefox veebilehitsejaid.

Loe edasi

Primend - Microsoft Aasta Partner 2020 Eestis


Meil on siiras rõõm teada anda, et Microsoft valis Primendi 2020 Aasta Partneriks Eestis, meie jaoks on see juba 5s kord ning tunneme selle üle suur au ja uhkust.

Loe edasi

Kummardus meie klientidele ja asendamatule tugiteenuste tiimile


Täiendatud! Primendi Recommy soovitusindeks on viimase pooleteise kuuga tõusnud 87%ni! Tänane hommik (*08.04.20) algas Primendi tiimile eriti päikeseliselt ja seda tänu meie klientidele! Recommy soovitusindeksil säras 73%! Oleme õnnelikud, sest see on meile läbi aegade üks kõrgematest ning kummarduseke meie fantastilisele tugiteenuste tiimile.

Loe edasi

Oleme ametlikud Microsoft Surface edasimüüjad


Seadmed, mis muutuvad sülearvutist tahvelarvutiks - lauaarvutist stuudioks - ja kõik muu vahepealne. Lisaks veel, loomingulised tööriistad nagu pliiats ja Surface Dial. Nii et miski ei takista enam ideede elluviimist - ükskõik kui keerukad need ka on.

Loe edasi

Oleme ametlik Jabra PanaCast videokonverentsi seadme edasimüüja


Oleme ametlikult esimene Jabra PanaCast videokonverentsi seadmete edasimüüja Eestis. Juhul kui sa veel ei ole kuulnud, kui suurepärane videokonverentsi seade on Jabra PanaCast, siis hea meelega tutvustame seda.

Loe edasi

Elering võttis Primendi abiga kasutusele kaugtöövahendi Microsoft Teams


Viimaste nädalate jooksul on paljud ettevõtted pidanud rinda pistma uue olukorraga, kus senine harjumuspärane töörütm on tulnud ümber vaadata ja eriolukorrast lähtuvalt võimaldada oma töötajatele maksimaalselt kodust töö tegemise lahendusi.

Loe edasi

Office 365 uueks nimeks saab Microsoft 365


Microsoft andis teada, et alates 21. Aprillist 2020 koonduvad Office 365 väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele ning Office 365 ProPlus kõik ühise kaubamärgi alla - Microsoft 365.

Loe edasi

Anija valla volikogul võttis vaid 2 päeva, et alustada kaugtööd Teamsis


Anija vald leidis endast olukorrast, kus täna on paljud omavalitsused. Valla volikogu koosolekuni oli jäänud vaid loetud päevad ja puudus võimalus koosolek läbi viia kontaktivabalt. Peale meiega ühendust võtmist hakkasid asjad kiiresti arenema ja väikestest viperustest hoolimata teeb Anja vald täna oma igapäevatööd edukalt kaugtöö vormis, kasutades selleks tasuta Microsft Teams rakendust.

Loe edasi

Teams kasutusjuhend, et töö ei jääks seisma


Microsoft Teams kasutusjuhend on abiks kõigile neile, kellel puudub varasem kokkupuude rakendusega. Juhend kirjeldab kõiki Teams'i põhifunktsionaalsuseid ning annab ülevaate kuidas neid kasutada.

Loe edasi

Kuidas Teamsis sõnumit tulemuslikult edasi anda


Teams aitab meil paremini korraldada koostööd nii ettevõtte sees kui partneritega. Teams pakub sõnumivahetusel võimalusi oma sõnumi esile toomiseks, mida kasutades on võimalik kokku hoida nii enda kui kolleegide aega.

Loe edasi

Kuidas Teams koosolekut plaanida


Microsoft Teams teeb veebikoosoleku plaanimise ja läbiviimise lihtsaks. Loe, kuidas Teams koosolekuid teha ja milliseid koosoleku seadistusi on mõistlik kasutada.

Loe edasi

Leevenda Teams’iga koroona sümptomeid


Tehnikahiid Microsoft otsustas reageerida koroonaviiruse puhanguga päevakorda tõusnud kaugtöö vajadusele, võimaldades nüüd oma Teams koostöörakendust kasutada tasuta kõigil inimestel, kellel selleks vajadus on.

Loe edasi

OneDrive aastal 2020


Office 365 annab igale Onedrive’i kasutajale 1TB pinda. Nüüd saab seda kasutada 100GB failide jaoks.

Loe edasi

Hüvasti, Windows 7!


Windows 7 on olnud piisavalt populaarne operatsioonisüsteem, et korduvalt ajapikendust saada. Alguses plaanis Microsoft Windows 7 süsteemide toe lõpetada 2013. aasta sügisel, kuid kasutajaliidest oluliselt muutnud Windows 8 ei olnud piisavalt populaarne. Seepärast oli Microsoft sunnitud Windows 7 süsteemide tuge korduvalt pikendama.

Loe edasi

Primend võttis vastu Tallinna Tehnikaülikooli väljakutse osaleda organisatsioonina AI ehk tehisintellekti veebikursusel.


Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) tõi Eestisse tasuta veebikursuse „Elements of AI“, mille eesmärk on kasvatada ühiskonna teadlikkust tehisintellekti teemadel. Kursuse töötasid välja 2018. aastal tehnoloogiaettevõte Reaktor ja Helsingi Ülikool ning praeguseks on osalejaid juba rohkem kui 220 000 inimest 110 riigist. Kursuse Eesti patroon on president Toomas Hendrik Ilves.

Loe edasi

Kui palju maksab Power BI?


Power BI on mõne aastaga kujunenud kõige populaarsemaks analüüsi-töövahendiks. Igal kuul lisandub Power BI tooteperesse uut funktsionaalsust ning mitmed funktsionaalsused on seotud tasuliste Azure’i teenustega. Power BI tooteperes on kesksel kohal Power BI veebiteenus, mis võimaldab andmemudelitel põhinevad graafikud teha nähtavaks brauseris ja nutiseadmes. Mõned neist veebiteenustest on tasuta ja mõned tasulised. Microsofti enda Power BI lehe järgi tundub nagu Power BI koosneks ainult kahest tasulisest teenusest.

Loe edasi

Microsoft Flow ja PowerApps litsentsitingimused


Microsoft lihtsustas alates 1. oktoobrist 2019 Power Platform toodete litsentsimist. Power Platform toodeteks/teenusteks on Microsoft Flow, Microsoft PowerApps ja Microsoft Power BI. Litsentsitingimused muutusid Flow ja PowerApps toodetel.

Loe edasi

Primend ja ADM Cloudtech alustasid Suurbritannias koostööd


ADM Cloudtech ja Primend hakkavad septembris sõlmitud lepingu järgi ühiselt pakkuma pilve- ja tarkvarateenuseid nii olemasolevatele kui uutele ADM Cloudtechi Suurbritannias tegutsevatele klientidele. Esimene selline klient on Central Surrey Health, mis osutab tervishoiuteenuseid Suurbritannia riikliku ja suurima tervishoiuteenuste osutaja National Health Service nimel.

Loe edasi

Ärikonverents | Andmed, digitaalne kuld


Primendi Ärikonverents 2019 pealkirjaga „Andmed – digitaalne kuld“ keskendus teemadele, millega ettevõtetel tuleb rinda pista pärast digitaliseerimist. Kuigi paljude jaoks on digipööre (digital transformation) alles käimas, on siiski ettevõtteid, kes on jõudnud paljud protsessid ära digida. Millised on väljakutsed, mis seisavad keskmisest püüdlikema ees?

Loe edasi

Millele järgmise paari aasta jooksul keskenduda


Primend osales Microsoft Inspire partnerkonverentsil juba 5. aastat järjest. See aasta oli Baltikumist kohale tulnud ca 22 ettevõtet ja ca 30 inimest.

Loe edasi

Muuda oma tööharjumusi Office tarkvaras


Office 365 teenuse kaudu Office tarkvara tellijad on paljud juba märganud Wordis ja Excelis uut „autosave“ funktsionaalsust. Autosave võimaldab Onedrive ja SharePoint teenustest avatud dokumentides kõik muudatused automaatselt salvestada. Autosave salvestab muudatuse iga mõne sekundi tagant ning niimood näevad muudatusi ka kõik need, kes dokumenti sinuga samal ajal redigeerivad.

Loe edasi

Tulevikutrendid siseveebi kujundamisel – Valo Intranet


Täna toimus meie sügishooaja esimene veebiseminar, kus luubi all olid siseveebi tulevikutrendid Valo Intraneti näitel. Postituse lõpust leiad lingi seminari järelkuulamiseks. „Digitaalsete muutuste keskmes ei ole mitte tehnoloogia vaid inimene“, jäi kõlama viimaselt SharePoint konverentsilt Las Vegases, kus räägiti Microsofti tuleviku nägemusest siseveebi ning dokumendihalduse valdkonnas. Tõsi ta on, et erinevused töö, kooli ja sotsiaalsete tegevuste vahel on üha enam hägustumas ja tehnoloogia tagab ligipääsu informatsioonile kõikjalt kus me ka ei viibiks.

Loe edasi

Microsoft ühtlustab litsentsiprogramme


Microsoft liigub kiires tempos kogu tootevalikus pilveteenuste suunas. Seetõttu ei ole enam praktiline pidada kümneid erinevaid litsentsiskeeme, mis olid vanasti vajalikud igas suuruses kliendile kõige õigema lahenduse pakkumiseks. Varem oli mitu Enterprise programmi suurtele klientidele, Open programmid väikestele klientidele ja mingi hetk tekkis juurde MPSA programm keskmistele. Iga programmi sees oli veel omakorda mitmeid skeeme litsentside ostmiseks. Pilveteenuste lisandumisega tuli juurde täiendavaid programme ja Microsoftilt litsentside ostmine läks veelgi keerulisemaks.

Loe edasi

Mis on Primendi edu saladus?


Primend on neljandat aastat järjest Microsofti aasta partner. Suur tänu Microsoftile tunnustuse eest! Mida me oleme teinud õigesti, et nii kaugele jõuda?

Loe edasi

Tasuta Teams grupitöötarkvara


Grupitöö keskus Teams on hetkel Office 365 tooteperekonna kõige kiiremini arenev pilveteenus ja paistab, et Microsoft kavatseb hagu juurde anda. Teams on mugav keskkond osakondadele ja projekti-tiimidele info jagamiseks, kuid siiani oli see kättesaadav vaid maksvatele Office 365 Business ja Office 365 Enterprise klientidele. Uus, tasuta versioon, teeb alustamise lihtsamaks ja võimaldab grupitööd hästi organiseerida ka enne selle eest maksmist.

Loe edasi

Tehnilised spetsialistid ajateenistuse kogemusest

Autor: Aeg: 13. juuni 2018

Primendi meeskonna kaks tehnilist spetsialisti – Henri Niinepuu ja Jass Jürimaa – täitsid Kaitseväe kohustust ning läbisid hiljuti ajateenistuse. Noormehed on töörütmis tagasi ja jagame veidi nende vaatenurka ja kogemust kõigi huvilistega.

Loe edasi

Tõnis Tikerpäe pilve blogi – Microsoft 365 uuendused mis olemas ja mis tulemas


Mõned uuendused Microsoft 365’s, mis on juba saadaval ja mis on tulemas

Loe edasi

Tõnis Tikerpäe pilve blogi – Office 365 uudised (mai)


Panin kirja mõned Office 365 uudised pilveteenuse arengust ja uuendustest

Loe edasi

Kuidas alustada GDPR-i projekti?


25. mail 2018 jõustuvad isikuandmete kaitse üldmääruse (GDPR – General Data Protection Regulation) nõuded. Mõni suhtub sellesse ehk kui tüütusse kohustusse, aga juhid mõistavad üldjuhul selle üllamat eesmärki

Loe edasi

Pilveteenuste kasutamise trendid Eesti ettevõtetes


Eesti ettevõtete ja organisatsioonide pilveteenuste kasutamises saab 2018. aasta alguse seisuga välja tuua kolm peamist trendi

Loe edasi

Microsoft on Power BI-ga analüütika liider


Gartner avaldab iga aasta veebruaris ülevaate analüütika lahenduste turust. Microsoft on nüüd juba mitmendat aastat järjest koos Tableau ja Qlikiga liidrite hulgas ja käesoleva aasta analüüs näitab, et Microsofti analüütika platvorm on teistelt eest libisemas. Microsofti hitiks on Power BI ärianalüüsitarkvara.

Loe edasi

Isikuandmete kaitseks valmistumise tegevuskava


Mida uueks andmekaitsemääruseks valmistumise tegevuskavas silmas pidada?

Loe edasi

Ärianalüüs – vähe kasutatud võimalus edendada müüki?

Autor: Aeg: 10. jaanuar 2018

Vaatamata sellele, et ma ei ole müügiinimene, näen igapäevaselt, kuidas äriandmetega töötamine ning juhtide ja müügimeeskondade nõustamine aitab kaasa müügitöö tulemuslikkusele

Loe edasi

Petukiri ülemuselt – millega on tegu?


Kiri ülemuselt nägi täiesti tavapärane välja. Uus hankija vajas kiiret ülekannet – ikka selleks, et kindlustada suuremahulise lepingu koju toomine. Ülemus ise ei saanud ülekannet teha, sest oli just paar päeva tagasi puhkusele läinud ega soovinud tööasjadega tegeleda. Sa isegi ei mõelnud, et see võiks olla osav e-maili pettus ning tegid ülekande ära. Pealegi olid just sotsiaalmeedias näinud pilte Türgis seiklevast ülemusest.

Loe edasi

Office 365 SharePoint on Gartneri hinnangul sisuhaldusteenuste liider


Siseveebis antakse edasi teadmisi ning hallatakse sisemisi protsesse. Mida lihtsam on siseveebi andmeid lisada, sealt välja jagada ning ligipääse hallata, seda kasulikum on siseveeb ettevõtte töötajatele. Office 365 SharePoint sisuhaldusteenus on Gartneri hinnangul üks parimaid vahendeid sisu loomiseks, teadmiste edasiandmiseks ja protsesside juhtimiseks.

Loe edasi

Sport + IT = ❤️

Autor: Aeg: 02. oktoober 2017

Nutitelefonid, põnevad äpid, uued arvutimängud, virtuaalreaalsus, töö, kontor, arvuti… ekraan, ekraan, ekraan. See kõik on põnev, uudne ja meeliköitev maailm, kuhu võib end kogemata kaotada. Selleks aga, et tehnoloogiat mitte üle tarbida ning tagada, et tarbimisest saaks tõusta kasu, peab hoidma pea selge ja mõtte erksa. Primend teab, et sama oluline kui innovaatilised tehnoloogiad ja uusimate lahenduste rakendamine, on ka vana hea sport. Sport aitab mõtlemise virgena hoida ning lihtsustab seeläbi tehnoloogiliste uuendustega kaasas käimist. Eriti oluline on enda liigutamine ja ekraani lummusest lahti rebimine just noortele.

Loe edasi

Kas ISKE juurutamine tagab GDPR vastavuse?


Isikuandmete kaitse üldmääruse (GDPR) teemadel tõstatub sageli küsimus, kas ISKE juurutanud asutus on GDPR nõuded täitnud. Vastus on, et tõenäoliselt mitte!

Loe edasi

Mis on Microsoft 365 Business / Enterprise?


Juulis toimunud partnerkonverentsil kuulutas Microsoft välja uue toote – Microsoft 365. Mis see on? Kas see sisaldab nüüd kõiki Microsofti tooteid? Kas Microsoft loobub teistest tooteliinidest? Kuidas taolist teenuste paketti mõista?

Loe edasi

Pilveteenuste võrdlus näitab konkurentsi kasvu


Amazon ja Microsoft on aastaid valitsenud pilveteenuste platvormi turgu ja ka sel aastal ei paista olukord tipus olevat teistsugune. Amazon on pilve infrastruktuuri teenuste käibelt mitu korda suurem kui Microsoft ja sama suurusjärgu võrra on Microsoftist maas Google. Pilveteenused on üks kiiremini kasvavaid segmente ja nii ei ole ka teised pilveteenuste pakkujad rätikut nurka visanud. Gartneri koostatud pilveteenuste võrdlus näitab, et ka taga-ajajad üritavad uute teenusmudelitega turul püsima jääda ning otsivad aktiivselt uusi ärimudeleid. Nii ongi viimases uuringus lisandunud visionääride hulka nii uusi kui ka vanu tegijaid.

Loe edasi

Alati kaasaegne ERP-süsteem, kas võimalik?


Majandustarkvara valik on üks tähtis osa ettevõtte ülesehitamisel ja jätkuval toimimisel. Majandustarkvara kasutamine parendab produktiivsust, suurendab efektiivsust, vähendab kulusid ja aitab kiirendada äriprotsesse. Ning kuigi selle kasutuselevõtt võib alguses tunduda liialt suure investeeringuna on saadavad kasud juurutamist igati väärt.

Loe edasi

Viis sammu andmekaitsemääruse täitmiseks


Uus Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmäärus (GDPR – General Data Protection Regulation) hakkab kehtima 2018. aasta mais. GDPR on Euroopa Liidu liikmesriikidele otsekohalduv ning vastuolud Eesti seadustega ei takista selle rakendamist. Õnneks oleme e-Eesti, e-Tervise, e-Residentsuse jt teemadega olnud digitaliseerimise esirinnas ning suuri põhimõttelisi muutusi GDPR Eesti jaoks ei tähenda.

Loe edasi

Primend Microsofti aasta partner 2017!


1. juunil avaldati Microsoft aasta partner 2017 võitjad. Meil on suur rõõm teatada, et Primend on kolmandat aastat järjest valitud Microsofti aasta partneriks Eestis. Primendit tunnustati Microsofti tehnoloogial põhinevate väljapaistvate ja innovaatiliste lahenduste ning teenuste elluviimise eest.

Loe edasi

Minu kaugtöö päev kevadises Haapsalus

Autor: Aeg: 25. mai 2017

Primendi ärianalüütika spetsialist, Viko Kõva, pani kirja, milline näeb välja tema tavapärane kodukontori päev. Head lugemist!

Loe edasi

Digitaliseerimise ohud ja võimalused tootmises


Digitaliseerumine mõjutab kõiki valdkondi alates kaubandusest ja tootmisest kuni panganduse ja meediani. Tänaseks ei ole enam ühtegi tööstusharu, kus juhid saaksid surmkindlalt väita, et digitaliseerumine ei mõjuta nende klientide ostuharjumusi, partnerite ootusi või võimalusi saavutada uut efektiivsuse taset. Maailma suurimad reklaamifirmad on Google ja Facebook, igas suuremas poes on iseteeninduskassad ning Amazoni veebipoest, mis valitseb USA e-kaubanduse turgu, tehakse Forbesi andmetel 72% ostudest nutitelefonidest.

Loe edasi

Järg: Milleks Outlook on tegelikult mõeldud?

Autor: Aeg: 28. märts 2017

Nagu eelneva postituse alguses sai välja toodud, siis suurem osa meist kasutab Outlooki pelgalt e-kirjade vahetamiseks ning koosolekute planeerimiseks. Tegelikult aga moodustavad need kaks asja ainult killukese võimalustest, mida Outlook pakub. Selle kalender võimaldab mugavalt planeerida ühiseid tegevusi ning paindlikud tegevusnimestikud lubavad meil oma tegevusi täpsemalt ja mõnusamalt kavandada.

Loe edasi

Ettevõtte käekirja kandev meeskonnatöö sait SharePoint’is – lihtsalt ja kiiresti


Tavaliselt hoolitseb SharePointis meeskonnatöö saidi (Team site) loomise eest Office 365 süsteemiadministraator. Ta loob saidi, määrab privaatsuse – võimalik on luua nii avalik (Public – kõigil organisatsioonis on ligipääs) või privaatne (Private – ainult määratud meeskonnaliikmed pääsevad sinna ligi) sait – ning sinna vajaliku sisu: dokumenditeegid, kalendrid, kontaktide loendid või muud määratud rakendused.

Loe edasi

Petukirjad e-postis – kuidas ettevõtet kaitsta?

Autor: Aeg: 15. märts 2017

Mida rohkem suhtlust kolib e-kirjadesse, seda ahvatlevamaks muutub suhtluskanal ka igasuguste petu- ja viiruseskeemide katsetamiseks. Manuses saadetavad küptoviirused pole enam kellelegi uudiseks. Oma ärist hoolivad ettevõtted on juba ammu investeerinud kasutajakoolitusse ning rakendanud nakatumise riski vähendavad ja kahjusid minimeerivaid poliitikaid. Lisaks krüptoviirusele liiguvad e-kirja teel petuskeemid, millega üritatakse teeselda kirja saanud ettevõtte esindajat ning sel viisil raha välja petta. Tänases blogis räägin lühidalt, millised on tehnoloogilised võimalused end sellise kirjade eest kaitsta.

Loe edasi

Milleks Outlook on tegelikult mõeldud?

Autor: Aeg: 14. märts 2017

Suurem osa meist kasutab Outlooki pelgalt e-kirjade vahetamiseks ning koosolekute planeerimiseks. Tegelikult moodustavad need kaks asja ainult killukese Outlooki võimalustest: selle kalender võimaldab mugavalt planeerida ühiseid tegevusi ning paindlikud tegevusnimestikud lubavad meil oma tegevusi täpsemalt ja mõnusamalt kavandada.

Loe edasi

Infotehnoloogia trendid aastal 2017


Uus aasta ongi käes. Arutleme veidi, millised on olulisimad IT trendid, mida algav aasta kaasa võiks tuua. Jätkuvatest trendidest peab kindlasti ära nimetama järgmised:

Loe edasi

Viis põhjust tasulisele meiliteenusele üleminekuks


Tasuta teenused on toredad ning mitmel pool on nende kasutamine ka põhjendatud. Alustaval äril on vaja kulusid kokku hoida – seega on igati loogiline, et teenuste valikul otsustatakse tasuta teenusepakkujate kasuks. Tihti osutub selleks tasuta teenuseks e-post ning sellega seonduv. Pole ka midagi imestada, turul on mitmeid häid tasuta meiliteenuse pakkujaid, kes suudavad väikese alustava ettevõtte nõudmistele vastata. Äri kasvades vajadused muutuvad ning algselt valitud teenusest võib jääda vajaka.

Loe edasi

5 põhjust, miks pilveteenused on turvalisemad


Puutume Primendis aeg ajalt kokku ettevõtetega, kes usuvad kindlalt, et nende oma kontoris asuvates serverites on andmed palju turvalisemad kui pilveteenuses. Vahel võib see isegi tõsi olla, kuid tavaliselt on pilveteenused turvalisemad. Pilveteenuste pakkujad jagavad oma investeeringu seadmetesse, tarkvarasse ja tugiprotsessidesse paljude klientide vahel ning saavad seepärast teenust arendada kiiremini ja rakendada paremaid turvaprotseduure. Siiski, sarnaselt auto või pesumasina ostmisega tasub pilveteenuste puhul vaadata disainist kaugemale ning uurida, millised on teenusepakkuja plaanid teenust arendada ja pakutud garantiitingimused.

Loe edasi

Kui rumal peab edukaks saamiseks olema?


BCS Itera Äri ja IT konverentsil rääkisin sellest, kuidas äri toimisest kiiremini ja paremini ülevaadet saada. Alljärgnev on kokkuvõte konverentsil jutuks olnust.

Loe edasi

Praktiline konverents keskendub teenustele ja haldusele


Sügis on aeg, mil koguda saaki ja vaadata eelnevale aastale tagasi. Samuti on praegu õige aeg teha plaane järgnevaks uueks aastaks. Sügisesel Praktilisel Pilvekonverentsil vaatame üle IT valdkonnas toimunud muudatused, keskendume veidi rohkem lahenduste tehnilisele poolele ja jagame kiireid ning kasulikke näpunäiteid. Kõik ikka selleks, et IT oma ettevõtet teenima panna. Primendi sügisene Praktiline Pilvekonverents toob kuulajateni kõik olulisemad pilvevaldkonna uudised.

Loe edasi

Gartner kinnitas SimpliVity liidristaatust


Arvutusjõudluse kiire kasv võimaldab seni spetsiaalset riistvara nõudnud funktsioonid lahendada tarkvaralise lahendusena tavalistel serveritel. Gartner ennustab, et aastaks 2019 on andmekeskustes umbes kolmandik andmehoidlatest tarkvaralised. See tähendab, et spetsiaalsete kettakastide asemel kasutatakse serveritesse paigaldatud kõvakettaid ning töökindluse ja jõudluse tagamiseks vajalikud funktsioonid on juhitud tarkvaras. SimpliVity on üks parimaid taolise lahenduse pakkujaid.

Loe edasi

Office 365 rakenduste salv radikaalsel uuenduskuuril


Office 365 teenused saavad iga mõne nädala tagant uusi võimalusi, kuid rakenduste salv on püsinud juba üle aasta muutumatuna. Osalt on põhjuseks, et lisaks Office 365 rakendustele sisaldab salv Azure Active Directory kaudu välja jagatud teenuseid, mis teeb seadistamise keeruliseks. Muudatuse pakilisust on vähendanud lühivalikute toomine otse Office 365 lehekülgede päisesse. Siiski on Office 365 rakenduste salv peamine menüü, mille kaudu kasutaja erinevate teenuste vahel liigub. Seepärast peab rakenduste salv olema võimalikult mugav ja kohandatav iga töötaja vajadustele.

Loe edasi

Kas sinu sekretäri arvuti on kaitstud?


Täna on paljudele ettevõttele probleemiks e-maili teel levivad viirused. Üheks suurimaks ja praegu ka tuntuimaks pahategijaks on krüptoviirused, mis krüpteerivad ära kõik kasutajale ligipääsetavad failid ega halasta ka kõige ärikriitilisematele andmetele.

Loe edasi

Ärianalüüs viis lihtsat põhimõtet


Kõik geniaalne on lihtne, kuid millegipärast kipume süviti minnes keskenduma halltoonidele ja kaotama silmist tõeliselt olulise. Seepärast on isegi ärianalüüsi valdkonna spetsialistidel aega ajalt kasulik astuda sammuke tagasi ja hinnata, kas lisaks asjade õigesti tegemisele tehakse ka õigeid asju. Millised oleksid need põhialused, mille juurde regulaarselt tagasi tulla tasub?

Loe edasi

Primend on HC Kehra Käsipalliklubi toetaja


Praegusel ajal on palju juttu sellest, kuidas inimeste liikumisharjumus on drastiliselt vähenenud. Tihtipeale süüdistatakse selles tehnoloogia liigset pealetungi, mis kogu maailma klikivajutusega sülle toob. Meie, uute tehnoloogiate ja innovaatiliste lahenduste tõeliste fännidena, ei taha, et liikumine tehnoloogiliste uuenduste taustal tagaplaanile jääks. Primend teab, et sama oluline kui uued tehnoloogiad ja uusimate lahenduste rakendamine, on ka vana hea sport. Sport aitab mõtlemise virgana hoida ning lihtsustab seeläbi tehnoloogiliste uuendustega kaasas käimist.

Loe edasi

Office’i dokumentide kaitsmine on nüüd lihtsam ja paindlikum


Paljud teavad võimalusest määrata Office dokumentidele salasõna. Exceli tabelitele ja Wordi dokumentide salasõna ei ole väga paindlik ja kord juba antud kasutusõigust on võimatu ära võtta.

Loe edasi

Kas IT töökohad on kadumas?

Autor: Aeg: 17. august 2016

Mõned nädalad tagasi sai kirjutatud, et kui IT teenuste turul pilveteenuste segment on kasvamas, siis traditsiooniliste lahenduste (klient-server arhitektuur) turg kahaneb keskmiselt 5% aastas. Lisaks mõjutavad IT teenuste turgu klientide ostukäitumise muutumine ja nutiseadmete võidukäik. Kui sama turu erinevad segmendid liiguvad niivõrd erinevates suundades, siis tekibki küsimus, milliseid muutusi on oodata IT spetsialisti ametikirjelduses.

Loe edasi

Mida toob pilveteenustele tulevik?


IDC hinnangul jõuab aastaks 2019 avalike pilveteenuste turu maht 141.2 miljardi dollarini keskmise kasvuga 19,4% aastas. Seejuures kasvab pilveteenuste turg pea kuus korda kiiremini kui IT turg keskmiselt. Samal ajal kahaneb traditsiooniliste lahenduste (klient-server arhitektuur) turg keskmiselt 5% aastas.

Loe edasi

Primend on teist aastat järjest Microsofti aasta partner


Igal aastal tunnustab Microsoft oma partnerprogrammi silmapaistvamaid liikmeid hea koostöö, innovaatilisuse ja suurepäraste kliendilahenduste juurutamise eest Microsofti aasta partneri auhinnaga. 31. mail kell 20.00 Eesti aja järgi avalikustas Microsoft 2016. aasta aasta partnerid. Meil oli suur rõõm teada saada, et Eestis on Microsofti aasta partneriks 2016 Primend! Rõõmu suurendab teadmine, et Primend on esimene ettevõte Eestis, kes pälvib Microsofti aasta partneri tiitli teist korda. Oleme tunnustuse eest väga tänulikud!

Loe edasi

IT kulude vähendamise võti on funktsioonide automatiseerimine


Infotehnoloogia on aastaid olnud väga kallis ja seadmete hilisem ülalpidamise kulu on moodustanud kogu eelarvest võrdlemisi väikese osa; Eestis seda enam, sest meie palgatase on arenenud riikidega võrreldes olnud märgatavalt madalam. Olukord on drastiliselt muutunud. IT süsteemide hinnad on pidevas languses samal ajal kui süsteemide jõudlus on iga mõne aasta tagant kahekordistunud. Selline trend on tõstnud seadmete hankimise hinnast tähtsamaks nende ülalpidamisele kuluva tööjõu ehk IT hoolduse kulu. Kui 1995. aastal moodustasid ülalpidamiskulud vaid 5% IT süsteemi hankimise kuludest, siis 2015. aastaks olid ülalpidamise kulud pea neli korda suuremad hankimise kuludest (allikas IDC). IT kulude vähendamise võti on funktsioonide automatiseerimine.

Loe edasi

Windows, BASH ja pingviinid


Praegu, aprillis, on Antarktikas sügis ja jätkuvalt keskmisest soojem – pingviinidel on seepärast kahejalgseid külalisi tavapärasest rohkem. Seepärast nii mõnigi neist kahejalgsetest on olnud pikemalt väljaspool interneti leviala ja ei pruugi teada, et Windowsi peal töötab nüüd BASH. Tavaliselt jäetakse seejuures nimetamata, et funktsionaalsuse täisnimetus on tegelikult Bash on Ubuntu on Windows. Miks Microsoft järsku pingviine (Linuxi kaubamärgil on pingviin) armastab? Mida see täpsemalt tähendab ja kuhu Microsoft tüürib?

Loe edasi

Windows 10 nipid ja trikid


Kõik järgmised nipid ja trikid on mõeldud neile, kes IT süsteeme tunnevad. Need ei ole mõeldud neile, kes alles alustavad arvuti kasutamist ja tegelikult ei tea päris täpselt, mida teevad. Kui soovid Windowsi kasutamise näpunäiteid, siis sellist sisu on veebis mujal küllaga.

Loe edasi