Kui väärtuslikuks pead oma ettevõttes leiduvaid teadmisi?


Teadmised on jõud! Ettevõtte teadmised on kirjas infosüsteemis. Need teadmised peavad olema kaitstud varguse, rikkumise ja kustutamise eest - see on olnud aastaid peamine mõõdik kehtestatud turvanõuete ulatusele. Isikuandmete kaitse üldmäärus (GDPR) on toonud pildile ka ettevõtte käsutuses olevate teadmiste mõju füüsilistele isikutele. Turvameetmed ja nende ulatus sõltuvad sellest, kui väärtuslikuks juhid ettevõtte teadmisi peavad või kui suurt ohtu nende teadmiste lekkimine võib põhjustada.  Primendis loome lahendusi inimestele, kes soovivad muuta oma ettevõtteid tulemuslikumaks. See sisaldab alati ka jätkupidevuse parameetrit, millest suure osa moodustab teadmiste/andmete turvalisus. Meie aitame IT lahendusi välja töötada, hallata ja turvalisemaks muuta. 

Loe edasi

Microsoft 365 kooli IT inimestele


Blogis kirjutame kuidas luua M365 hariduse keskkonda, millised on haridusasutuste litsentsid, võrguvalmisolekust, identiteedist ning kuidas kasutada haridusasutustes SharePointi, One Drive'i ja Microsoft Teamsi.

Loe edasi

Andmetehaldus haridusettevõttes


Blogis kirjutame kuidas Power BI abil on võimalik hallata ning analüüsida algandmeid. Andmeid saab võtta nii ettevõtte siseselt kogutud andmetest, kuid on võimalik kasutada ka väliseid avalikke allikaid nagu näiteks veebilehed, avalikud sotsiaalmeedia kanalid ja ka mitmed muud kohad. Samuti võtame ette näited Tartu Rakendusliku Kolledži ja Vilnius TECH'i põhjal.

Loe edasi

Microsoft Teams ja Office õpetajatele


Tänases segases maailmas on selge see, et õpetajad mängivad väga olulist rolli meie ühiskonna heaolus. Aga kuidas korraldada digitaalset õppetööd ja seda kiirelt, mugavalt ning turvaliselt? Moodsad ning innovaatilised lahendused teevad õpetaja töö lihtsamaks ja mugavamaks ning lisaks pakuvad ka kaugõppe võimalust. 

Loe edasi

Microsoft Teams ja Office koolijuhtidele


Microsofti tooteid kasutavad meist igapäevaselt paljud olenemata, kas viibime klassiruumis või kontoris. Meie uus reaalsus on, et õppimine toimub rohkem ja rohkem kaugõppena. Seetõttu on Microsoft lisanud mitmeid kasulikke lisasid enda programmidesse, mis aitavad õpilastel õppida ja õpetajatel õpetada. Hea uudis on ka see, et suur osa Microsofti vahenditest on haridusasutustel tasuta. Miks peaks haridussüsteem arenema? Maailm on pidevas muutumises. Pidevalt muutuv maailm ja uuendusliku tehnoloogia lõputud võimalused loovad uusi viise meie igapäeva elu juhtimiseks. Me peame alati olema valmis kohanema, et mitte maha jääda ja see areng enda kasuks tööle panna.

Loe edasi

Üle 800 emotikoni, millega end Microsoft Teamsis väljendada


Emotikonidel on meie kirjalikus suhtluses oluline roll ja on täiesti võimalik ainult emotikone kasutades terve vestlus maha pidada. Kuid kas oled kunagi mõelnud, kui kaua emotikonid juba kasutusel on olnud ja milliseid neist kõige rohkem kasutatakse, või küsinud endalt, kas kasutad neid piisavalt?

Loe edasi

Kasutage Microsoft Teamsi oma ettevõtte telefonikeskusena


Kas vajate oma ettevõtte telefonikeskusele tõhusat ja lihtsat lahendust? Microsoft’il on selle jaoks lahendus olemas! Kuni 1. märts 2022 kannab teenus nime Microsoft 365 Business Voice ning seejärel muutub teenuse nimi Teams Phone and Call Plan. Microsofti telefoniteenuste pakett on mõeldud väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, mis sisaldab Private Branch Exchange (PBX) funktsioone, siseriiklikku kõneplaani ja helikonverentsi võimalusi. Teams Phone koos Calling Plan komplektiga on Microsofti kõikehõlmav pilvelahendus, mis muudab väikeste ja keskmise suurusega organisatsioonide (300 või vähem inimest) jaoks lihtsaks muuta Microsoft Teams võimsaks ja paindlikuks telefonikeskuseks. Teams Phone pakub Private Branch Exchange (PBX) funktsiooni ja kõnesid avalikku kommuteeritud telefonivõrku (PSTN), ning samuti on võimalik teha kõnesid avalikust võrgust väljaspool. Saate kõnesid vastu võtta ja helistada tavalistele telefoninumbritele igas seadmes, mis teeb hübriidtöötamise lihtsaks ja mugavaks.

Loe edasi

Suurepärane uudis väike-ettevõtetele: Teams Essentials


Viimased 20 kuud on olnud väikeettevõtete jaoks rasked. „Nad on pidanud näitama üles äärmist paindlikkust olukorraga kohanemisel, sageli piiratud vahendite ja tehnoloogiaga,“ ütles Jared Spataro, Microsofti kaasaegse töö valdkonna juht. Microsoft teatas teenusest Teams Essentials – see on kõigi aegade esimene just väikeettevõtetele mõeldud Microsoft Teamsi pakkumine. Teams Essentials pakub väikeettevõtetele professionaalset ja soodsat koosolekulahendust, mis toetab koostööd, ühendust ja produktiivsust hübriidtöökeskkonnas.

Loe edasi

Muudatused Microsofti litsentsimise maailmas


Kes on tähelepanelikult jälginud, siis Microsoft teavitas augustis, et märtsist on oodata umbes 10% hinnatõusu. Nüüd on teada, et alates 1. märtsist 2022 suurenevad kõikide lepingutüüpide hinnad keskmiselt 10-25%. 

Loe edasi

Pressiteade | Primend ja Bondora kingivad kahele koolile lauaarvutid


Ettevõtted vahetavad reeglina välja oma riistvara teatud sagedusega, kuid kõik need kasutatud arvutid ei pea jõudma arvutite prügimäele. Alati on olemas abivajajaid ja kui on sobivad koostööpartnerid, siis leiab ka nende jaoks sobiva lahenduse. Bondora ja Primendi abiga on nüüd Tallinna Vaba Waldorfkoolil ja Vändra Gümnaasiumil 25 töökorras lauaarvutit.

Loe edasi

Hoiame oma kogukonna liikuvana


Õues on kuldne sügis asendunud kaamosega ja aeg on viimased suvised otsad kokku siduda. Sedapuhku puudutame tervist ja tervislikku eluviisi. Tänaseks oleme Primendis juba kahel korral korraldanud üle-ettevõttelist sammuvõistlust, kus kõik kolm Baltikumi riiki omavahel mõõtu võtavad ja ühiselt sammuvad. Kui te vaid näeks seda hasarti, mis tiimides kihama lööb! Primendi kogukonna tervise toetamise vaimus andsime suvel hoogu discgolfi klubile DG Massive. Oleme varasemaltki õla alla pannud nii spordile, tervishoiule kui puhtamale elukeskkonnale, pakkudes küll reaalseid abikäsi kui ka oma teenuseid/tuge muul viisil. Et hooaeg on neil tänaseks edukalt lõppenud, teeme väikese pilguheidu nii neile kui meile. 

Loe edasi

Küberkuritegevuse olukord


Küberkuritegevus, isegi kui see on riiklikult toetatud või lubatud, ohustab rahvuslikku julgeolekut.  Küberkurjategijad võtavad sihikule ja ründavad kõiki oluliste infrastruktuuride sektoreid, muu hulgas tervishoid ja rahvatervis, infotehnoloogia (IT), finantsteenused ning energiasektorid. Lunavararünnakud on järjest edukamad, halvates valitsusi ja ettevõtteid, ning tulu sellistest rünnakutest muudkui kasvab. Küberkuritegevuse tarneahel, mille sageli panevad kokku kuritegelikud grupeeringud, muutub aina küpsemaks, võimaldades kellel tahes osta teenuseid pahatahtlikuks tegevuseks kas siis rahalise kasu saamiseks või mõnel muul õelal eesmärgil. Kõrgel tasemel küberkurjategijad töötavad tänaseni ka valitsuste heaks, tegeledes spionaažiga ja korraldades sel uuel lahinguväljal väljaõpet. 

Loe edasi

Aja kaitsmine ja heaolu tähtsustamine 


Teamsi kasutajate koosolekuaeg nädalas on pandeemia algusest saadik enam kui kahekordistunud. Järjestikused koosolekud suurendavad stressi ning muudavad tähelepanu ja fookuse säilitamise keeruliseks. Microsoft pakub Teamsis juhendatud meditatsioonide ja teadveloleku harjutuste kogumit, alates Headspace’ist kuni rakenduseni Viva Insights, aidates alustada päeva rahulikult, lõdvestades meeli enne tähtsat esitlust või aidates end õhtul töölainelt välja lülitada. 

Loe edasi

Värsked hübriidtöö uuendused Microsoft Teams Roomsis, Fluidis ja Microsoft Vivas


Paljudes maailma piirkondades tehakse kontorid jälle lahti ja inimesed ei jõua ära oodata, millal uuesti näost näkku koostööd teha saaks. Kuid isikliku suhtluse tagasisaamisest veelgi rohkem ootame uusi võimalusi, kuidas aidata inimestel ühendust luua ja suhelda, olenemata  asukohast ja ajavööndist. Microsoft usub, et hübriidtöö on töö tulevik ja et inimeste motiveerimiseks edukalt hübriidtööd tegema, peavad ettevõtete juhid kujundama oma organisatsioonid ümber, luues inimestele, kohtadele ja protsessidele uue tegevusmudeli.

Loe edasi

Kas Windows 11 vaigistab kriitikud? 


5. oktoobril 2021 valmis Microsoftil Windows 11 operatsioonisüsteem. Kellele ja milleks seda operatsioonisüsteemi vaja on? Kui Windows 10 aastal 2014 esimest korda IT spetsialistideni jõudis (avalikkuseni 29. juulil 2015), kaasnes uue operatsioonisüsteemiga jutt teenuse mudelist. Sellest järeldas avalikkus, et Windows 10 on viimane Windows, millele tuleb lihtsalt iga poole aasta tagant uuendusi. Ja siiani on see nii ka olnud. See Windows 10, mis arvutites praegu, on päris palju erinev 2015. aastal avalikkuseni jõudnud versioonist: 

Loe edasi

Tutvustame uut hübriidpersonaalarvutite ajastut: Windows 365 pilvearvutit 


Kõikjal maailmas on organisatsioonid end virtuaalprotsesside ja kaugkoostöö kaudu ümber kujundanud. Ja kuna inimesed on hakanud tegema hübriidtööd – naasnud kontorisse, jätkanud kodus töötamist või kombineerides neid kahte võimalust – on tulevikus kõik jälle täiesti teistmoodi.

Loe edasi

Kiirem üleminek hübriidtööle 


Microsoft teatas uutest võimalustest Microsoft 365-s, Teamsis ja Microsoft Vivas, mis aitavad meie klientidel uuel hübriidtöö ajastul edu saavutada.  Nende toodete hulka kuuluvad Fluidi komponendid, mis tulevad selle aasta lõpus Teamsi, Outlooki, OneNote’i ja Whiteboardi; Microsoft Teamsi toad ja koosolekuteenused; uus Whiteboardi teenus ning uued isikliku heaolu funktsioonid, mis on tulekul Microsoft Viva Insightsis, sealhulgas Headspace’i juhendatud meditatsioonid, fookusrežiim ja vaikse aja sätted. 

Loe edasi

Uued Microsoft 365 hinnad


Kuna kogu maailma liidrid soovivad anda oma töötajatele võimaluse teha paindlikumat hübriidtööd, on selge, et iga organisatsioon vajab inimeste, kohtade ja protsesside lõikes uut tegevusmudelit. Microsoft soovib jätkata viimasel aastakümnel pakutud väärtuse edasiarendamist, pakkudes pidevalt uuendusi, mis aitavad klientidel nii täna kui ka tulevikus edukad olla. Microsoft teatas Microsoft 365 müügihindade muutusest – see on esimene oluline hinnamuudatus Office 365 turuletoomisest kümme aastat tagasi. Uued hinnad kajastavad suuremat väärtust, mida klientidele viimase 10 aasta jooksul pakutud on.

Loe edasi

7 olulist põhjust Office 365 varundamiseks

Autor: Aeg: 09. august 2021

Kas Office 365 sisalduvad andmed on ikka kasutaja kontrolli all? Kas pääsetakse juurde kõigile vajalikele asjadele? Microsoft hoolitseb üsna paljude asjade eest ja osutab oma klientidele suurepärast teenust. Kuid Microsoft keskendub peamiselt Office 365 infrastruktuuri haldamisele ja kasutajatele maksimaalse töövõimeaja tagamisele.

Loe edasi

Mis Microsoftil uudist?


Iga aasta juulikuus peab Microsoft konverentsi, mille eesmärk on inspireerida kliente ja partnereid saavutama enamat. Kui teised Microsofti konverentsid räägivad peamiselt uutest tehnoloogiatest ja süsteemiarhitektuurist, siis Inspire konverents räägib tehnoloogia rakendamisest meie kõigi hüvanguks. Seepärast on Inspire konverentsil tavaliselt vähem uue funktsionaalsuse uudiseid ja sisu keskendub pigem, kuidas võimalusi kombineerides luua uut väärtust.

Loe edasi

Azure Virtual Desktop  


Kui Microsoft ligi kahe aasta eest Windows Virtual Desktopi turule tõi, ei osanud keegi ennustada, et ülemaailmne pandeemia sunnib miljoneid töötajaid kontorist lahkuma ja kodus töötama. Selleks, et ettevõte oleks vastupidavam ja paindlikum, migreerisid kogu maailma organisatsioonid olulised rakendused ja andmed pilve. Ja uute kaugtöötajate toetamiseks võtsid paljud teist kasutusele Windows Virtual Desktopi, et pakkuda kaugtöötajatele turvalist, hõlpsasti hallatavat, produktiivset Windows 10-ga personaalarvuti kogemust pilve kaudu.  

Loe edasi

Kasulikud nipid Teamsis

Autor: Aeg: 29. juuni 2021

Suvi ja kõige magusam puhkuste aeg on kätte jõudnud! Koroona viiruse levikuga seoses oleme juba saanud palju praktiseerida kodukontoris töötamist, siis mis salata, suvel on soov kontorist eemalduda ja linnast välja sõita. Olenemata sellest, kas me puhkame või oleme töölainel, kas vanaema juures maal, suvilas või perega minipuhkusel Saaremaal, soovime ühendada meeldivat kasulikuga. Järgnevalt vaatame üle, mis võiksid olla need uuendused ja kasulikud nipid Microsoft Teamsis, mis suvel abiks oleks.

Loe edasi

Lenovo viib koosolekud uuele tasemele 


Lenovo Smart Collaboration nutikad lahendused muudavad töökeskonna kaasaegseks ning soodustavad koos töötamist ühtse tiimina, olgu see siis hübriidtöökohtade loomise kaudu või töötajatele suurema paindlikkuse võimaldamisega. Nutikad lahendused toetavad igati innovaatilist mõtlemist ja tõstavad ühtlasi ka meeskonnatöö produktiivsust.

Loe edasi

Nõuandeid minimeerimaks riske andmete kadumisel

Autor: Aeg: 28. aprill 2021

Andmete kadumine on tõsine ja kulukas probleem olgu tegu suure või väikese organisatsiooniga. Lihtsalt inimlik eksimine on vältimatu ja ka pahatahtlikud kavatsused pole kellelegi uudiseks. Et minimeerida andmekaitse lünkade poolt tekitatud kahju, peaks toetava meetmena kasutusele võtma regulaarse andmete varundamise, et vigadest ei tuleneks tagasipööramatuid tagajärgi.

Loe edasi

YubiKey – võti paroolivabasse maailma


Märtsi lõpus teatas Yubico et nende toode YubiKey paroolivaba autentimine on nüüd Microsoft Azure Directory kasutajatele kättesaadav, see on märgiline samm parema turvalisuse saavutamiseks ohustamata kastujamugavust.

Loe edasi

Tööviljakuse tõstmine Microsoft MyAnalytics abiga


Microsoft 365 isikliku tööviljakuse ülevaated aitavad sul nutikamalt töötada, analüüsides tööajaga seotud mustreid, pannes rõhku süvenemisele kuluvale ajale, isiklikule heaolule, suhtlusvõrgustikule ja tõhusamale koostööle.

Loe edasi

Primend teeb koostööd advokaadibüroode haldustarkvaraga Amberlo

Autor: Aeg: 09. aprill 2021

Amberlo on pilvepõhine, kiire ja hõlpsasti kasutatav advokaadibüroode haldustarkvara. Primend toetab koostööd välispartneritega, et pakkuda meie klientidele lisaväärtust. Selline koostöö annab võimaluse aidata klientidel Microsoft 365 teenuseid ja Amberlo pilveplatvormi integreerida. Tänu oma mitmekülgsetele kogemustele Microsofti pilveteenustega suudame pakkuda Amberlo olemasolevatele ja tulevastele klientidele igapäevast tuge ning paindlikke litsentsimisvalikuid.

Loe edasi

Primendi tiimi uus liige on IT maastikul tuntud tegija - Rita Norit!


Primendi tiimiga liitus väga laialdaste kogemustega ja Eesti IT maastikul tuntud tegija - Rita Norit. Uurisime Ritalt, mis ajendas teda Primendiga liituma: „Otsus liituda Primendiga tuli pärast mõningast puhkust ja aja mahavõtmist kui sain aru, et ma olen inimeste inimene ja vajan funktsioneerimiseks head meeskonda enda ümber. Primendiga liitumisel saigi otsustavaks ennekõike toetav kollektiiv ning mitmekülgne ja huvitav töö."

Loe edasi

Primend liitus Microsoft Advanced Support for Partners programmiga!


Teatame uhkusega, et nüüdsest suudame pakkuda teenust, millega kliendid on rohkem rahul kui kunagi varem. Meil on võimalus pakkuda Microsofti partnerina eelisjärjekorras kasutajatuge, mis sisaldab ainulaadseid võimalusi klientide tehniliste probleemide kiireks lahendamiseks. Sellest on meie partneritele palju kasu, kuna ettevõte toimib tänu Microsoft Azure’i ja Office 365 probleemide kiirele lahendamisele sujuvamalt – kuna Primend osaleb nüüd programmis Microsoft Advanced Support for Partners.

Loe edasi

Digitaalne kuluaruanne


Digitaalse kuluaruande võimekus on üks populaarsemaid TABLOO siseveebi mooduleid tänu heale kasutusmugavusele ning võimalusele seda paindlikult kujundada ettevõtte äriprotsessidele vastavaks. TABLOO siseveeb on ehitatud SharePoint pilveteenusele, mis on osa Microsoft Office 365 paketist. Tänu sellele on siseveebi moodulid kasutatavad nii arvutis kui nutiseadmes.

Loe edasi

Pressiteade | Primend kinkis Ida-Viru Keskhaiglale tahvelarvutid


Eesti IT-ettevõte Primend OÜ kingib Ida-Viru Keskhaigla insuldi arendusprojekti tegevuste elluviimiseks tahvelarvutid.

Loe edasi

Lihtsustatud küberkaitse: Turvaline kaugtöö


Kuna kaugtöö muutub üha igapäevasemaks, on ka järjest olulisem, et töötajatel oleks võimalus olla produktiivne olenemata asukohast. Samal ajal ei tohi turvalisuse osas kompromisse teha. Need kaks eesmärki on tegelikkuses üksteist täiendavad - turvaline töö ongi produktiivne töö. Tehnoloogiliselt õige lähenemisviisiga saab kaitsta andmeid, seadmeid ja rakendusi, minimeerida turbemeetmete mõju töötajatele ja lihtsustada IT-d. 

Loe edasi

Lihtsustatud küberkaitse: Lunavara

Autor: Aeg: 08. märts 2021

Lunavara on pahatahtlik tarkvara, mis blokeerib juurdepääsu arvutisüsteemile või failidele seni kuni makstakse teatav rahasumma failide lunastamiseks. Lunavara kasutab šifreerimise jõudu teie vastu. Šifreerimine ehk krüpteerimine peaks kaitsma teie andmeid ja faile, kuid lunavara kasutab seda failide pantvangi võtmiseks. See tähendab, et teil puudub ligipääs oma dokumentidele, arvutustabelitele, fotodele ja videotele ning muudele olulistele failidele. Pluss, nakatunud arvuti võib levitada lunavara ka teistele arvutitele teie võrgus.

Loe edasi

Lihtsustatud küberkaitse: Õngitsuskiri

Autor: Aeg: 04. märts 2021

Õngitsuskiri on pettuse vorm, kui ründaja maskeerib end mainekaks isikuks või ettevõtteks e-posti või muude elektrooniliste sidekanalite kaudu. Üldlevinud õngitsuskirja taktika on saata e-kiri võltsitud tagasipöördumisaadressiga, nii et sõnum näib olevat pärit seaduslikust allikast, mistõttu on tõenäolisem, et saaja avab selle.

Loe edasi

Primend aitas SYNLABil hooldekodudele kinkida tahvelarvutid


Eesti suurim meditsiinilabor SYNLAB kingib hooldekodudele tahvelarvutid, mis aitavad hooldekodude elanikel oma lähedastega suhelda. Lisaks jõuavad hooldekodudesse SYNLABi abiga mugavad spetsiaalsed madratsid.

Loe edasi

Pressiteade | Primend ja Iteraction ühinevad


Eesti IT-ettevõtted Primend ja Iteraction alustasid järk-järgulise ühinemisprotsessiga, et koos täienenud meeskonna ning teadmistega toetada laienemist Baltikumi IT-turul. Ühisettevõtte nimeks saab Primend.

Loe edasi

TABLOO puhkuseplaan


Iga aasta jaanuaris algab ettevõtetes kibekiire aeg puhkuste plaanimiseks. See võib isegi väikeses ettevõttes tekitada suurt peavalu, rääkimata suurtest ettevõtetest, kus töötajaid on palju ning tööd tehakse graafiku alusel. Kust ma leian infot selle kohta, kuidas puhkuse avaldust täita? Kellele ma selle nüüd saatma pean? Kui palju mul üldse puhkuse päevi kogunenud on? Tulevad ju sellised küsimused sullegi tuttavad ette? Aasta algus ja kibekiire puhkuste planeerimine, kuidagi peab ju olema võimalik seda peavalu vähendada? Microsofti tööriistakomplekt tõttab appi.

Loe edasi

Skype’i ärirakendus kaob 6 kuu pärast kasutuselt

Autor: Aeg: 02. veebruar 2021

Kaheksateist kuud tagasi teatas Microsoft, et Skype’i ärirakendus kõrvaldatakse kasutuselt 31. juulil 2021. Teenuse lõpuni on jäänud kuus kuud ja püüame aidata oma partneritel soovi korral Microsoft Teamsile üle minna, et leida rohkem võimalusi tööperedel kokku saada ja asju ära teha.

Loe edasi

Microsoft, Zoom, Slack, Google – millised on 2021 jõujooned digitaalse töökoha turul?


Möödunud aastal hoidsid Microsoft Teams, Zoom ja Google oma rakendustega paljusid ettevõtteid töös. Videorakenduste kasutajate hulk tõusis hüppeliselt. Tihedas konkurentsis on pereheitmised tavalised. Eelmisel aastal toimus kontori- ja tiimitöötarkvara valdkonnas palju omandamisi ja ühinemisi. Aasta lõppes eriti üllatavalt, kui Salesforce omandas Slacki 27,7 miljardi dollariga. Ka uus aasta tõotab tulla konkurentsitihe ja tuua meie virtuaalse töö korraldusse palju uuendusi. 

Loe edasi

Oluline muudatus Microsoft Teams seadistuses!

Autor: Aeg: 20. jaanuar 2021

Oluline muudatus Microsoft Teams seadistuses: ettevõtte väliste kasutajate ligipääs automaatselt lubatud. Alates 8. veebruar 2021 on Microsoft Teamsis ettevõtte väliste kasutajate lisamine automaatselt sisselülitatud, kui ettevõte ei ole seda ise manuaalselt välja lülitanud.

Loe edasi

Saavuta suurem vabadus 250 GB failisuuruse toega Microsoft 365-s

Autor: Aeg: 14. jaanuar 2021

Selle nädala alguse teadaande kohaselt lubab Microsoft, et M365 kasutajad saavad peagi suurendatud failisuuruse toe, mis võimaldab jagada maksimaalselt 250 GB suuruseid faile.

Loe edasi

Tutvustame, kuidas luua Microsoft Teamsis Breakout Roomsi samm-sammult

Autor: Aeg: 22. detsember 2020

Meil on rõõm teatada, et kauaoodatud Microsoft Teams Breakout Rooms funktsioon on nüüd saadaval! Vahel on keeruline jõuda mõtestatud lahenduseni suures grupivestluses, selleks on nüüd olemas Breakout rooms võimalus, et üldise suure koosoleku raames saaks pidada eraldi ruumides väiksemaid grupivestlusi või ajurünnakuid.

Loe edasi

Teams Virtual Breakout Room funktsionaalsus

Autor: Aeg: 11. detsember 2020

Kauaoodatud Microsoft Teams Breakout room on nüüd kõigile Teamsi kasutajatele saadaval! Breakout Rooms võimaldab koosoleku korraldajal jagada osalejad väiksematesse rühmadesse, et läbi viia grupitööd või vestelda väiksema seltskonnaga fokuseeritult.

Loe edasi

Kaugtöö peale koroonaviirust


Eesti ettevõtted on kogu aeg armastanud kasutusele võtta kaasaegset tehnoloogiat. Office 365 teenused ja Teamsi juurutanud ettevõtetel olid kaugtöö võimalused väga head juba enne koroonapandeemia lainet, kuid nappis praktilist kogemust. Kes olid Teamsi oma organisatsioonis põhjalikult juurutanud, tulid kriisist läbi vähemate kahjudega. Mida on meil kaugtöö osas õppida kogu ühiskonda hõlmanud „kaugtöö eksperimendist“?

Loe edasi

Küberkuritegevus on epideemia: 2020. levinumad petuskeemid


2020. aasta statistika saab olema huvitav. Ühte juba teame: oluliselt suurenenud on nii Interneti kasutamine kui küberkuriteod. Kindlasti mängib selles rolli COVID pandeemia, kuid lootust, et koos koroonavaktsiiniga kahanevad ka küberohud, paraku ei ole. Sel aastal nägime selgelt, et küberkurjategijad oskavad ära kasutada haavatavaid teemasid, olukordi ja sihtrühmi. Viirustõrjet pakkuva ettevõtte Bitdefender hinnangul tõusid maailmas veebruarist märtsini 2020 haiglate vastu suunatud pahatahtlikud rünnakud 475%. Alles eile kuulsime rünnakutest Eesti riigi IT-taristu vastu, mille tagajärjel varastati terviseametilt 9158 koroonaviiruse diagnoosi saanud inimese andmed.

Loe edasi

Uued tulijad Microsoft Surface sarja

Autor: Aeg: 16. november 2020

Ei ole oluline, kus sa pead oma toimetusi tegema, arvuti hakkab mängima üha tähtsamat rolli, et saaksime alati olla ühenduses oma ettevõtte, klientide, kooli ja sõpradega ning seda vajab iga pereliige.

Loe edasi

IT süsteemid tõrguvad ja äri seisab. Mida teha?


Tõsisemad IT-probleemid tabavad ettevõtteid alati ootamatult, tavaliselt maksimaalselt ebasobilikul ajal.  Olgu võrgukatkestus, viirus või serveritõrge, halvimal juhul võivad tagajärjed viia äri täieliku seiskumiseni. Peamised põhjused, miks SOS olukord tekib, on küberrünnakud, ebapiisav majasisene kompetents ning mitte ajakohane IT taristu. Toome välja kolm tüüpilisemat SOS olukorda.

Loe edasi

Internet Exploreri tugi kaob!


Olgu, IE11 turvaparanduste tugi kestab veel aastaid, kuid varasemate versioonide tugi on tänaseks täielikult lõppenud. Microsoft on kogu arenduse üle viinud uuele Edge veebilehitsejale. (https://www.microsoft.com/en-us/edge)Ka uued Office 365, Teams ja Microsoft 365 teenused toetavad vaid Edge, Chrome ja Firefox veebilehitsejaid.

Loe edasi

Mida teha, kui IT juht või IT spetsialist lahkus töölt?


Mitmed meie kliendid said meie klientideks siis, kui nende enda IT inimene lahkus töölt. IT spetsialistid on tööturul hinnatud. Pole ime, et uusi väljakutseid ja häid pakkumisi jagub. Peale töösuhte lõppemist olid meie kliendid küsimuse ees: kas hakata otsima ja koolitama uut inimest või osta teenust sisse? Meie kogemus on näidanud, et sageli ei tea ettevõtted täpselt, millist IT töötajat nad vajavad või siis soovivad kõiki valdkondi ühe inimese või väikse meeskonnaga ära katta. Sellisel juhul on kas täis- või osalises mahus võimalik otsida tuge sisse ostetud teenustest, mis võivad kokkuvõttes ka soodsamad tulla.

Loe edasi

Parool on jätkuvalt üks suuremaid turvariske


123456, parool, iloveyou, printsess, draakon jne. 2019. aasta halvimate paroolide nimekiri tuletab meelde, et paljud interneti kasutajad endiselt alahindavad küberturvalisuse ohte. Edukad küberrünnakud saavad teoks enamasti tänu varastatud või nõrkadele paroolidele. Enim levinud oht on ühe parooli laialdane ja korduv kasutamine erinevate teenuste jaoks. Numbrite, tähtede ja erimärkide kombinatsioonide leiutamine ja meelde jätmine on paras peavalu. Keskmisel kasutajal on 100 kontot, mis vajavad paroole. Lihtne lahendus on kasutada sama parooli kõikjal, kuid ainult üks leke ühes kohas tähendab, et paljud kontod satuvad ohtu. Õnneks liiguvad autentimise tehnoloogiad selles suunas, et varsti ehk ei ole paroole enam vajagi.

Loe edasi

Primend - Microsoft Aasta Partner 2020 Eestis


Meil on siiras rõõm teada anda, et Microsoft valis Primendi 2020 Aasta Partneriks Eestis, meie jaoks on see juba 5s kord ning tunneme selle üle suur au ja uhkust.

Loe edasi

Mis on Microsoft Power Automate ehk kuidas vähendada Microsoft 365 abil käsitööd?


Microsoft 365 koosneb paljudest erinevatest rakendustest ja lahendustest. Sageli piirdutakse Wordi ja Exceli kasutamisega ning ei tunta võimalusi, mis MS litsentsidega kaasnevad. Ühena neist pakub Microsoft veebipõhist töövoogude automatiseerimise lahendust, mille abil saab ühendada omavahel erinevad rakendused ja teenused. Varem kandis Microsofti automatiseerimise lahendus nime Microsoft Flow, nüüd aga MS Power Automate. Koos PowerAppsi ja Power BI-ga kuulub Power Automate Microsofti Power tooteperekonda. Ettevõtete jaoks, kes juba Microsofti tooteid kasutavad, on see ilmselt kõige kiirem ja hõlpsam viis äriprotsesside ja korduvate tegevuste automatiseerimiseks. 

Loe edasi

Kummardus meie klientidele ja asendamatule tugiteenuste tiimile


Täiendatud! Primendi Recommy soovitusindeks on viimase pooleteise kuuga tõusnud 87%ni! Tänane hommik (*08.04.20) algas Primendi tiimile eriti päikeseliselt ja seda tänu meie klientidele! Recommy soovitusindeksil säras 73%! Oleme õnnelikud, sest see on meile läbi aegade üks kõrgematest ning kummarduseke meie fantastilisele tugiteenuste tiimile.

Loe edasi

Oleme ametlikud Microsoft Surface edasimüüjad


Seadmed, mis muutuvad sülearvutist tahvelarvutiks - lauaarvutist stuudioks - ja kõik muu vahepealne. Lisaks veel, loomingulised tööriistad nagu pliiats ja Surface Dial. Nii et miski ei takista enam ideede elluviimist - ükskõik kui keerukad need ka on.

Loe edasi

Oleme ametlik Jabra PanaCast videokonverentsi seadme edasimüüja


Oleme ametlikult esimene Jabra PanaCast videokonverentsi seadmete edasimüüja Eestis. Juhul kui sa veel ei ole kuulnud, kui suurepärane videokonverentsi seade on Jabra PanaCast, siis hea meelega tutvustame seda.

Loe edasi

Elering võttis Primendi abiga kasutusele kaugtöövahendi Microsoft Teams


Viimaste nädalate jooksul on paljud ettevõtted pidanud rinda pistma uue olukorraga, kus senine harjumuspärane töörütm on tulnud ümber vaadata ja eriolukorrast lähtuvalt võimaldada oma töötajatele maksimaalselt kodust töö tegemise lahendusi.

Loe edasi

Office 365 uueks nimeks saab Microsoft 365


Microsoft andis teada, et alates 21. Aprillist 2020 koonduvad Office 365 väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele ning Office 365 ProPlus kõik ühise kaubamärgi alla - Microsoft 365.

Loe edasi

Anija valla volikogul võttis vaid 2 päeva, et alustada kaugtööd Teamsis


Anija vald leidis endast olukorrast, kus täna on paljud omavalitsused. Valla volikogu koosolekuni oli jäänud vaid loetud päevad ja puudus võimalus koosolek läbi viia kontaktivabalt. Peale meiega ühendust võtmist hakkasid asjad kiiresti arenema ja väikestest viperustest hoolimata teeb Anja vald täna oma igapäevatööd edukalt kaugtöö vormis, kasutades selleks tasuta Microsft Teams rakendust.

Loe edasi

Teams kasutusjuhend, et töö ei jääks seisma


Microsoft Teams kasutusjuhend on abiks kõigile neile, kellel puudub varasem kokkupuude rakendusega. Juhend kirjeldab kõiki Teams'i põhifunktsionaalsuseid ning annab ülevaate kuidas neid kasutada.

Loe edasi

Kuidas Teamsis sõnumit tulemuslikult edasi anda


Teams aitab meil paremini korraldada koostööd nii ettevõtte sees kui partneritega. Teams pakub sõnumivahetusel võimalusi oma sõnumi esile toomiseks, mida kasutades on võimalik kokku hoida nii enda kui kolleegide aega.

Loe edasi

Kuidas Teams koosolekut plaanida


Microsoft Teams teeb veebikoosoleku plaanimise ja läbiviimise lihtsaks. Loe, kuidas Teams koosolekuid teha ja milliseid koosoleku seadistusi on mõistlik kasutada.

Loe edasi

Leevenda Teams’iga koroona sümptomeid


Tehnikahiid Microsoft otsustas reageerida koroonaviiruse puhanguga päevakorda tõusnud kaugtöö vajadusele, võimaldades nüüd oma Teams koostöörakendust kasutada tasuta kõigil inimestel, kellel selleks vajadus on.

Loe edasi

Küberkurjategija - kes ta on?


Elu on kolinud internetti ja sama on teinud kurjategijad. Üha sagedamini kuuleme küberrünnakutest ja küberruumis toime pandud pahategudest. Väiksema mõjuga ründed on muutunud juba nii igapäevaseks, et hakkavad kaotama oma uudisväärtust. Kes on inimesed ja rühmitused nende tegude taga ja mis motiveerib neid üha uusi skeeme välja mõtlema? 

Loe edasi

OneDrive aastal 2020


Office 365 annab igale Onedrive’i kasutajale 1TB pinda. Nüüd saab seda kasutada 100GB failide jaoks.

Loe edasi

Hüvasti, Windows 7!


Windows 7 on olnud piisavalt populaarne operatsioonisüsteem, et korduvalt ajapikendust saada. Alguses plaanis Microsoft Windows 7 süsteemide toe lõpetada 2013. aasta sügisel, kuid kasutajaliidest oluliselt muutnud Windows 8 ei olnud piisavalt populaarne. Seepärast oli Microsoft sunnitud Windows 7 süsteemide tuge korduvalt pikendama.

Loe edasi

6 soovitust küberpättide heidutamiseks


Avalikkuses toimuvat jälgides saab üsna kiirelt selgeks, et erinevad küberohud varitsevad tänapäeval sisuliselt iga nurga peal. Alles hiljuti rääkis endaga juhtunud häkkimisjuhtumist tuntud Eesti sisulooja ja YouTuber Victoria Villig, kelle Instagrami konto kaaperdasid pahalased ja nõudsid lunaraha. Sealjuures näitavad uuringud, et inimesed ei ole tihti nendest ohtudest teadlikud ja ei oska end nende vastu kaitsta.

Loe edasi

Primend võttis vastu Tallinna Tehnikaülikooli väljakutse osaleda organisatsioonina AI ehk tehisintellekti veebikursusel.


Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) tõi Eestisse tasuta veebikursuse „Elements of AI“, mille eesmärk on kasvatada ühiskonna teadlikkust tehisintellekti teemadel. Kursuse töötasid välja 2018. aastal tehnoloogiaettevõte Reaktor ja Helsingi Ülikool ning praeguseks on osalejaid juba rohkem kui 220 000 inimest 110 riigist. Kursuse Eesti patroon on president Toomas Hendrik Ilves.

Loe edasi

Kui palju maksab Power BI?


Power BI on mõne aastaga kujunenud kõige populaarsemaks analüüsi-töövahendiks. Igal kuul lisandub Power BI tooteperesse uut funktsionaalsust ning mitmed funktsionaalsused on seotud tasuliste Azure’i teenustega. Power BI tooteperes on kesksel kohal Power BI veebiteenus, mis võimaldab andmemudelitel põhinevad graafikud teha nähtavaks brauseris ja nutiseadmes. Mõned neist veebiteenustest on tasuta ja mõned tasulised. Microsofti enda Power BI lehe järgi tundub nagu Power BI koosneks ainult kahest tasulisest teenusest.

Loe edasi

Microsoft Flow ja PowerApps litsentsitingimused


Microsoft lihtsustas alates 1. oktoobrist 2019 Power Platform toodete litsentsimist. Power Platform toodeteks/teenusteks on Microsoft Flow, Microsoft PowerApps ja Microsoft Power BI. Litsentsitingimused muutusid Flow ja PowerApps toodetel.

Loe edasi

Primend ja ADM Cloudtech alustasid Suurbritannias koostööd


ADM Cloudtech ja Primend hakkavad septembris sõlmitud lepingu järgi ühiselt pakkuma pilve- ja tarkvarateenuseid nii olemasolevatele kui uutele ADM Cloudtechi Suurbritannias tegutsevatele klientidele. Esimene selline klient on Central Surrey Health, mis osutab tervishoiuteenuseid Suurbritannia riikliku ja suurima tervishoiuteenuste osutaja National Health Service nimel.

Loe edasi

Ärikonverents | Andmed, digitaalne kuld


Primendi Ärikonverents 2019 pealkirjaga „Andmed – digitaalne kuld“ keskendus teemadele, millega ettevõtetel tuleb rinda pista pärast digitaliseerimist. Kuigi paljude jaoks on digipööre (digital transformation) alles käimas, on siiski ettevõtteid, kes on jõudnud paljud protsessid ära digida. Millised on väljakutsed, mis seisavad keskmisest püüdlikema ees?

Loe edasi

Millele järgmise paari aasta jooksul keskenduda


Primend osales Microsoft Inspire partnerkonverentsil juba 5. aastat järjest. See aasta oli Baltikumist kohale tulnud ca 22 ettevõtet ja ca 30 inimest.

Loe edasi

Muuda oma tööharjumusi Office tarkvaras


Office 365 teenuse kaudu Office tarkvara tellijad on paljud juba märganud Wordis ja Excelis uut „autosave“ funktsionaalsust. Autosave võimaldab Onedrive ja SharePoint teenustest avatud dokumentides kõik muudatused automaatselt salvestada. Autosave salvestab muudatuse iga mõne sekundi tagant ning niimood näevad muudatusi ka kõik need, kes dokumenti sinuga samal ajal redigeerivad.

Loe edasi

Tulevikutrendid siseveebi kujundamisel – Valo Intranet


Täna toimus meie sügishooaja esimene veebiseminar, kus luubi all olid siseveebi tulevikutrendid Valo Intraneti näitel. Postituse lõpust leiad lingi seminari järelkuulamiseks. „Digitaalsete muutuste keskmes ei ole mitte tehnoloogia vaid inimene“, jäi kõlama viimaselt SharePoint konverentsilt Las Vegases, kus räägiti Microsofti tuleviku nägemusest siseveebi ning dokumendihalduse valdkonnas. Tõsi ta on, et erinevused töö, kooli ja sotsiaalsete tegevuste vahel on üha enam hägustumas ja tehnoloogia tagab ligipääsu informatsioonile kõikjalt kus me ka ei viibiks.

Loe edasi

Microsoft ühtlustab litsentsiprogramme


Microsoft liigub kiires tempos kogu tootevalikus pilveteenuste suunas. Seetõttu ei ole enam praktiline pidada kümneid erinevaid litsentsiskeeme, mis olid vanasti vajalikud igas suuruses kliendile kõige õigema lahenduse pakkumiseks. Varem oli mitu Enterprise programmi suurtele klientidele, Open programmid väikestele klientidele ja mingi hetk tekkis juurde MPSA programm keskmistele. Iga programmi sees oli veel omakorda mitmeid skeeme litsentside ostmiseks. Pilveteenuste lisandumisega tuli juurde täiendavaid programme ja Microsoftilt litsentside ostmine läks veelgi keerulisemaks.

Loe edasi

Mis on Primendi edu saladus?


Primend on neljandat aastat järjest Microsofti aasta partner. Suur tänu Microsoftile tunnustuse eest! Mida me oleme teinud õigesti, et nii kaugele jõuda?

Loe edasi

Tasuta Teams grupitöötarkvara


Grupitöö keskus Teams on hetkel Office 365 tooteperekonna kõige kiiremini arenev pilveteenus ja paistab, et Microsoft kavatseb hagu juurde anda. Teams on mugav keskkond osakondadele ja projekti-tiimidele info jagamiseks, kuid siiani oli see kättesaadav vaid maksvatele Office 365 Business ja Office 365 Enterprise klientidele. Uus, tasuta versioon, teeb alustamise lihtsamaks ja võimaldab grupitööd hästi organiseerida ka enne selle eest maksmist.

Loe edasi

Tehnilised spetsialistid ajateenistuse kogemusest

Autor: Aeg: 13. juuni 2018

Primendi meeskonna kaks tehnilist spetsialisti – Henri Niinepuu ja Jass Jürimaa – täitsid Kaitseväe kohustust ning läbisid hiljuti ajateenistuse. Noormehed on töörütmis tagasi ja jagame veidi nende vaatenurka ja kogemust kõigi huvilistega.

Loe edasi

Kuidas alustada GDPR-i projekti?


25. mail 2018 jõustuvad isikuandmete kaitse üldmääruse (GDPR – General Data Protection Regulation) nõuded. Mõni suhtub sellesse ehk kui tüütusse kohustusse, aga juhid mõistavad üldjuhul selle üllamat eesmärki

Loe edasi

Pilveteenuste kasutamise trendid Eesti ettevõtetes


Eesti ettevõtete ja organisatsioonide pilveteenuste kasutamises saab 2018. aasta alguse seisuga välja tuua kolm peamist trendi

Loe edasi

Microsoft on Power BI-ga analüütika liider


Gartner avaldab iga aasta veebruaris ülevaate analüütika lahenduste turust. Microsoft on nüüd juba mitmendat aastat järjest koos Tableau ja Qlikiga liidrite hulgas ja käesoleva aasta analüüs näitab, et Microsofti analüütika platvorm on teistelt eest libisemas. Microsofti hitiks on Power BI ärianalüüsitarkvara.

Loe edasi

Isikuandmete kaitseks valmistumise tegevuskava


Mida uueks andmekaitsemääruseks valmistumise tegevuskavas silmas pidada?

Loe edasi

Ärianalüüs – vähe kasutatud võimalus edendada müüki?

Autor: Aeg: 10. jaanuar 2018

Vaatamata sellele, et ma ei ole müügiinimene, näen igapäevaselt, kuidas äriandmetega töötamine ning juhtide ja müügimeeskondade nõustamine aitab kaasa müügitöö tulemuslikkusele

Loe edasi

Petukiri ülemuselt – millega on tegu?


Kiri ülemuselt nägi täiesti tavapärane välja. Uus hankija vajas kiiret ülekannet – ikka selleks, et kindlustada suuremahulise lepingu koju toomine. Ülemus ise ei saanud ülekannet teha, sest oli just paar päeva tagasi puhkusele läinud ega soovinud tööasjadega tegeleda. Sa isegi ei mõelnud, et see võiks olla osav e-maili pettus ning tegid ülekande ära. Pealegi olid just sotsiaalmeedias näinud pilte Türgis seiklevast ülemusest.

Loe edasi

Office 365 SharePoint on Gartneri hinnangul sisuhaldusteenuste liider


Siseveebis antakse edasi teadmisi ning hallatakse sisemisi protsesse. Mida lihtsam on siseveebi andmeid lisada, sealt välja jagada ning ligipääse hallata, seda kasulikum on siseveeb ettevõtte töötajatele. Office 365 SharePoint sisuhaldusteenus on Gartneri hinnangul üks parimaid vahendeid sisu loomiseks, teadmiste edasiandmiseks ja protsesside juhtimiseks.

Loe edasi

Sport + IT = ❤️

Autor: Aeg: 02. oktoober 2017

Nutitelefonid, põnevad äpid, uued arvutimängud, virtuaalreaalsus, töö, kontor, arvuti… ekraan, ekraan, ekraan. See kõik on põnev, uudne ja meeliköitev maailm, kuhu võib end kogemata kaotada. Selleks aga, et tehnoloogiat mitte üle tarbida ning tagada, et tarbimisest saaks tõusta kasu, peab hoidma pea selge ja mõtte erksa. Primend teab, et sama oluline kui innovaatilised tehnoloogiad ja uusimate lahenduste rakendamine, on ka vana hea sport. Sport aitab mõtlemise virgena hoida ning lihtsustab seeläbi tehnoloogiliste uuendustega kaasas käimist. Eriti oluline on enda liigutamine ja ekraani lummusest lahti rebimine just noortele.

Loe edasi

Kas ISKE juurutamine tagab GDPR vastavuse?


Isikuandmete kaitse üldmääruse (GDPR) teemadel tõstatub sageli küsimus, kas ISKE juurutanud asutus on GDPR nõuded täitnud. Vastus on, et tõenäoliselt mitte!

Loe edasi

Mis on Microsoft 365 Business / Enterprise?


Juulis toimunud partnerkonverentsil kuulutas Microsoft välja uue toote – Microsoft 365. Mis see on? Kas see sisaldab nüüd kõiki Microsofti tooteid? Kas Microsoft loobub teistest tooteliinidest? Kuidas taolist teenuste paketti mõista?

Loe edasi

Pilveteenuste võrdlus näitab konkurentsi kasvu


Amazon ja Microsoft on aastaid valitsenud pilveteenuste platvormi turgu ja ka sel aastal ei paista olukord tipus olevat teistsugune. Amazon on pilve infrastruktuuri teenuste käibelt mitu korda suurem kui Microsoft ja sama suurusjärgu võrra on Microsoftist maas Google. Pilveteenused on üks kiiremini kasvavaid segmente ja nii ei ole ka teised pilveteenuste pakkujad rätikut nurka visanud. Gartneri koostatud pilveteenuste võrdlus näitab, et ka taga-ajajad üritavad uute teenusmudelitega turul püsima jääda ning otsivad aktiivselt uusi ärimudeleid. Nii ongi viimases uuringus lisandunud visionääride hulka nii uusi kui ka vanu tegijaid.

Loe edasi

Alati kaasaegne ERP-süsteem, kas võimalik?


Majandustarkvara valik on üks tähtis osa ettevõtte ülesehitamisel ja jätkuval toimimisel. Majandustarkvara kasutamine parendab produktiivsust, suurendab efektiivsust, vähendab kulusid ja aitab kiirendada äriprotsesse. Ning kuigi selle kasutuselevõtt võib alguses tunduda liialt suure investeeringuna on saadavad kasud juurutamist igati väärt.

Loe edasi

Viis sammu andmekaitsemääruse täitmiseks


Uus Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmäärus (GDPR – General Data Protection Regulation) hakkab kehtima 2018. aasta mais. GDPR on Euroopa Liidu liikmesriikidele otsekohalduv ning vastuolud Eesti seadustega ei takista selle rakendamist. Õnneks oleme e-Eesti, e-Tervise, e-Residentsuse jt teemadega olnud digitaliseerimise esirinnas ning suuri põhimõttelisi muutusi GDPR Eesti jaoks ei tähenda.

Loe edasi

Primend Microsofti aasta partner 2017!


1. juunil avaldati Microsoft aasta partner 2017 võitjad. Meil on suur rõõm teatada, et Primend on kolmandat aastat järjest valitud Microsofti aasta partneriks Eestis. Primendit tunnustati Microsofti tehnoloogial põhinevate väljapaistvate ja innovaatiliste lahenduste ning teenuste elluviimise eest.

Loe edasi

Minu kaugtöö päev kevadises Haapsalus

Autor: Aeg: 25. mai 2017

Primendi ärianalüütika spetsialist, Viko Kõva, pani kirja, milline näeb välja tema tavapärane kodukontori päev. Head lugemist!

Loe edasi

Digitaliseerimise ohud ja võimalused tootmises


Digitaliseerumine mõjutab kõiki valdkondi alates kaubandusest ja tootmisest kuni panganduse ja meediani. Tänaseks ei ole enam ühtegi tööstusharu, kus juhid saaksid surmkindlalt väita, et digitaliseerumine ei mõjuta nende klientide ostuharjumusi, partnerite ootusi või võimalusi saavutada uut efektiivsuse taset. Maailma suurimad reklaamifirmad on Google ja Facebook, igas suuremas poes on iseteeninduskassad ning Amazoni veebipoest, mis valitseb USA e-kaubanduse turgu, tehakse Forbesi andmetel 72% ostudest nutitelefonidest.

Loe edasi

Järg: Milleks Outlook on tegelikult mõeldud?

Autor: Aeg: 28. märts 2017

Nagu eelneva postituse alguses sai välja toodud, siis suurem osa meist kasutab Outlooki pelgalt e-kirjade vahetamiseks ning koosolekute planeerimiseks. Tegelikult aga moodustavad need kaks asja ainult killukese võimalustest, mida Outlook pakub. Selle kalender võimaldab mugavalt planeerida ühiseid tegevusi ning paindlikud tegevusnimestikud lubavad meil oma tegevusi täpsemalt ja mõnusamalt kavandada.

Loe edasi

Ettevõtte käekirja kandev meeskonnatöö sait SharePoint’is – lihtsalt ja kiiresti


Tavaliselt hoolitseb SharePointis meeskonnatöö saidi (Team site) loomise eest Office 365 süsteemiadministraator. Ta loob saidi, määrab privaatsuse – võimalik on luua nii avalik (Public – kõigil organisatsioonis on ligipääs) või privaatne (Private – ainult määratud meeskonnaliikmed pääsevad sinna ligi) sait – ning sinna vajaliku sisu: dokumenditeegid, kalendrid, kontaktide loendid või muud määratud rakendused.

Loe edasi

Petukirjad e-postis – kuidas ettevõtet kaitsta?

Autor: Aeg: 15. märts 2017

Mida rohkem suhtlust kolib e-kirjadesse, seda ahvatlevamaks muutub suhtluskanal ka igasuguste petu- ja viiruseskeemide katsetamiseks. Manuses saadetavad küptoviirused pole enam kellelegi uudiseks. Oma ärist hoolivad ettevõtted on juba ammu investeerinud kasutajakoolitusse ning rakendanud nakatumise riski vähendavad ja kahjusid minimeerivaid poliitikaid. Lisaks krüptoviirusele liiguvad e-kirja teel petuskeemid, millega üritatakse teeselda kirja saanud ettevõtte esindajat ning sel viisil raha välja petta. Tänases blogis räägin lühidalt, millised on tehnoloogilised võimalused end sellise kirjade eest kaitsta.

Loe edasi

Milleks Outlook on tegelikult mõeldud?

Autor: Aeg: 14. märts 2017

Suurem osa meist kasutab Outlooki pelgalt e-kirjade vahetamiseks ning koosolekute planeerimiseks. Tegelikult moodustavad need kaks asja ainult killukese Outlooki võimalustest: selle kalender võimaldab mugavalt planeerida ühiseid tegevusi ning paindlikud tegevusnimestikud lubavad meil oma tegevusi täpsemalt ja mõnusamalt kavandada.

Loe edasi

Infotehnoloogia trendid aastal 2017


Uus aasta ongi käes. Arutleme veidi, millised on olulisimad IT trendid, mida algav aasta kaasa võiks tuua. Jätkuvatest trendidest peab kindlasti ära nimetama järgmised:

Loe edasi

Viis põhjust tasulisele meiliteenusele üleminekuks


Tasuta teenused on toredad ning mitmel pool on nende kasutamine ka põhjendatud. Alustaval äril on vaja kulusid kokku hoida – seega on igati loogiline, et teenuste valikul otsustatakse tasuta teenusepakkujate kasuks. Tihti osutub selleks tasuta teenuseks e-post ning sellega seonduv. Pole ka midagi imestada, turul on mitmeid häid tasuta meiliteenuse pakkujaid, kes suudavad väikese alustava ettevõtte nõudmistele vastata. Äri kasvades vajadused muutuvad ning algselt valitud teenusest võib jääda vajaka.

Loe edasi

5 põhjust, miks pilveteenused on turvalisemad


Puutume Primendis aeg ajalt kokku ettevõtetega, kes usuvad kindlalt, et nende oma kontoris asuvates serverites on andmed palju turvalisemad kui pilveteenuses. Vahel võib see isegi tõsi olla, kuid tavaliselt on pilveteenused turvalisemad. Pilveteenuste pakkujad jagavad oma investeeringu seadmetesse, tarkvarasse ja tugiprotsessidesse paljude klientide vahel ning saavad seepärast teenust arendada kiiremini ja rakendada paremaid turvaprotseduure. Siiski, sarnaselt auto või pesumasina ostmisega tasub pilveteenuste puhul vaadata disainist kaugemale ning uurida, millised on teenusepakkuja plaanid teenust arendada ja pakutud garantiitingimused.

Loe edasi

Kui rumal peab edukaks saamiseks olema?


BCS Itera Äri ja IT konverentsil rääkisin sellest, kuidas äri toimisest kiiremini ja paremini ülevaadet saada. Alljärgnev on kokkuvõte konverentsil jutuks olnust.

Loe edasi

Praktiline konverents keskendub teenustele ja haldusele


Sügis on aeg, mil koguda saaki ja vaadata eelnevale aastale tagasi. Samuti on praegu õige aeg teha plaane järgnevaks uueks aastaks. Sügisesel Praktilisel Pilvekonverentsil vaatame üle IT valdkonnas toimunud muudatused, keskendume veidi rohkem lahenduste tehnilisele poolele ja jagame kiireid ning kasulikke näpunäiteid. Kõik ikka selleks, et IT oma ettevõtet teenima panna. Primendi sügisene Praktiline Pilvekonverents toob kuulajateni kõik olulisemad pilvevaldkonna uudised.

Loe edasi

Gartner kinnitas SimpliVity liidristaatust


Arvutusjõudluse kiire kasv võimaldab seni spetsiaalset riistvara nõudnud funktsioonid lahendada tarkvaralise lahendusena tavalistel serveritel. Gartner ennustab, et aastaks 2019 on andmekeskustes umbes kolmandik andmehoidlatest tarkvaralised. See tähendab, et spetsiaalsete kettakastide asemel kasutatakse serveritesse paigaldatud kõvakettaid ning töökindluse ja jõudluse tagamiseks vajalikud funktsioonid on juhitud tarkvaras. SimpliVity on üks parimaid taolise lahenduse pakkujaid.

Loe edasi

Office 365 rakenduste salv radikaalsel uuenduskuuril


Office 365 teenused saavad iga mõne nädala tagant uusi võimalusi, kuid rakenduste salv on püsinud juba üle aasta muutumatuna. Osalt on põhjuseks, et lisaks Office 365 rakendustele sisaldab salv Azure Active Directory kaudu välja jagatud teenuseid, mis teeb seadistamise keeruliseks. Muudatuse pakilisust on vähendanud lühivalikute toomine otse Office 365 lehekülgede päisesse. Siiski on Office 365 rakenduste salv peamine menüü, mille kaudu kasutaja erinevate teenuste vahel liigub. Seepärast peab rakenduste salv olema võimalikult mugav ja kohandatav iga töötaja vajadustele.

Loe edasi

Kas sinu sekretäri arvuti on kaitstud?


Täna on paljudele ettevõttele probleemiks e-maili teel levivad viirused. Üheks suurimaks ja praegu ka tuntuimaks pahategijaks on krüptoviirused, mis krüpteerivad ära kõik kasutajale ligipääsetavad failid ega halasta ka kõige ärikriitilisematele andmetele.

Loe edasi

Ärianalüüs viis lihtsat põhimõtet


Kõik geniaalne on lihtne, kuid millegipärast kipume süviti minnes keskenduma halltoonidele ja kaotama silmist tõeliselt olulise. Seepärast on isegi ärianalüüsi valdkonna spetsialistidel aega ajalt kasulik astuda sammuke tagasi ja hinnata, kas lisaks asjade õigesti tegemisele tehakse ka õigeid asju. Millised oleksid need põhialused, mille juurde regulaarselt tagasi tulla tasub?

Loe edasi

Primend on HC Kehra Käsipalliklubi toetaja


Praegusel ajal on palju juttu sellest, kuidas inimeste liikumisharjumus on drastiliselt vähenenud. Tihtipeale süüdistatakse selles tehnoloogia liigset pealetungi, mis kogu maailma klikivajutusega sülle toob. Meie, uute tehnoloogiate ja innovaatiliste lahenduste tõeliste fännidena, ei taha, et liikumine tehnoloogiliste uuenduste taustal tagaplaanile jääks. Primend teab, et sama oluline kui uued tehnoloogiad ja uusimate lahenduste rakendamine, on ka vana hea sport. Sport aitab mõtlemise virgana hoida ning lihtsustab seeläbi tehnoloogiliste uuendustega kaasas käimist.

Loe edasi

Office’i dokumentide kaitsmine on nüüd lihtsam ja paindlikum


Paljud teavad võimalusest määrata Office dokumentidele salasõna. Exceli tabelitele ja Wordi dokumentide salasõna ei ole väga paindlik ja kord juba antud kasutusõigust on võimatu ära võtta.

Loe edasi

Kas IT töökohad on kadumas?

Autor: Aeg: 17. august 2016

Mõned nädalad tagasi sai kirjutatud, et kui IT teenuste turul pilveteenuste segment on kasvamas, siis traditsiooniliste lahenduste (klient-server arhitektuur) turg kahaneb keskmiselt 5% aastas. Lisaks mõjutavad IT teenuste turgu klientide ostukäitumise muutumine ja nutiseadmete võidukäik. Kui sama turu erinevad segmendid liiguvad niivõrd erinevates suundades, siis tekibki küsimus, milliseid muutusi on oodata IT spetsialisti ametikirjelduses.

Loe edasi

Mida toob pilveteenustele tulevik?


IDC hinnangul jõuab aastaks 2019 avalike pilveteenuste turu maht 141.2 miljardi dollarini keskmise kasvuga 19,4% aastas. Seejuures kasvab pilveteenuste turg pea kuus korda kiiremini kui IT turg keskmiselt. Samal ajal kahaneb traditsiooniliste lahenduste (klient-server arhitektuur) turg keskmiselt 5% aastas.

Loe edasi

Primend on teist aastat järjest Microsofti aasta partner


Igal aastal tunnustab Microsoft oma partnerprogrammi silmapaistvamaid liikmeid hea koostöö, innovaatilisuse ja suurepäraste kliendilahenduste juurutamise eest Microsofti aasta partneri auhinnaga. 31. mail kell 20.00 Eesti aja järgi avalikustas Microsoft 2016. aasta aasta partnerid. Meil oli suur rõõm teada saada, et Eestis on Microsofti aasta partneriks 2016 Primend! Rõõmu suurendab teadmine, et Primend on esimene ettevõte Eestis, kes pälvib Microsofti aasta partneri tiitli teist korda. Oleme tunnustuse eest väga tänulikud!

Loe edasi

IT kulude vähendamise võti on funktsioonide automatiseerimine


Infotehnoloogia on aastaid olnud väga kallis ja seadmete hilisem ülalpidamise kulu on moodustanud kogu eelarvest võrdlemisi väikese osa; Eestis seda enam, sest meie palgatase on arenenud riikidega võrreldes olnud märgatavalt madalam. Olukord on drastiliselt muutunud. IT süsteemide hinnad on pidevas languses samal ajal kui süsteemide jõudlus on iga mõne aasta tagant kahekordistunud. Selline trend on tõstnud seadmete hankimise hinnast tähtsamaks nende ülalpidamisele kuluva tööjõu ehk IT hoolduse kulu. Kui 1995. aastal moodustasid ülalpidamiskulud vaid 5% IT süsteemi hankimise kuludest, siis 2015. aastaks olid ülalpidamise kulud pea neli korda suuremad hankimise kuludest (allikas IDC). IT kulude vähendamise võti on funktsioonide automatiseerimine.

Loe edasi

Windows, BASH ja pingviinid


Praegu, aprillis, on Antarktikas sügis ja jätkuvalt keskmisest soojem – pingviinidel on seepärast kahejalgseid külalisi tavapärasest rohkem. Seepärast nii mõnigi neist kahejalgsetest on olnud pikemalt väljaspool interneti leviala ja ei pruugi teada, et Windowsi peal töötab nüüd BASH. Tavaliselt jäetakse seejuures nimetamata, et funktsionaalsuse täisnimetus on tegelikult Bash on Ubuntu on Windows. Miks Microsoft järsku pingviine (Linuxi kaubamärgil on pingviin) armastab? Mida see täpsemalt tähendab ja kuhu Microsoft tüürib?

Loe edasi

Windows 10 nipid ja trikid


Kõik järgmised nipid ja trikid on mõeldud neile, kes IT süsteeme tunnevad. Need ei ole mõeldud neile, kes alles alustavad arvuti kasutamist ja tegelikult ei tea päris täpselt, mida teevad. Kui soovid Windowsi kasutamise näpunäiteid, siis sellist sisu on veebis mujal küllaga.

Loe edasi