Lihtsustatud küberkaitse: Turvaline kaugtöö

Autor: Aeg: 10. märts 2021

Turvaline kaugtöö

Kuna kaugtöö muutub üha igapäevasemaks, on ka järjest olulisem, et töötajatel oleks võimalus olla produktiivne olenemata asukohast. Samal ajal ei tohi turvalisuse osas kompromisse teha. Need kaks eesmärki on tegelikkuses üksteist täiendavad - turvaline töö ongi produktiivne töö. Tehnoloogiliselt õige lähenemisviisiga saab kaitsta andmeid, seadmeid ja rakendusi, minimeerida turbemeetmete mõju töötajatele ja lihtsustada IT-d.

Turvalise kaugtöö väljakutsed

 • Kaugrakenduse juurdepääs: traditsiooniline VPN-põhine rakenduste juurdepääs eeldab asukohapõhist usaldust ning võib negatiivselt mõjutada nii turvalisust kui ka produktiivsust. Kuidas pakkuda sujuvat juurdepääsu, säilitades samal ajal kõrge kaitse tase?
 • Seadme- ja rakenduste haldus: kaugtöötegijatel on vaja samaaegselt olla produktiivne erinevates seadmetes. Kuid IT vajab läbipaistvust; milliseid rakendusi kasutatakse ja kontrolli tundlike andmete üle. Kuidas lihtsustada keerukate seadmete ja rakenduste ökosüsteemide haldamist?
 • Andmekaitse: kui töötajad pääsevad rakendustele ja andmetele eemalt ligi, ei ole traditsioonilised perimeetripõhised turbemeetodid kõige sobivamad. Kuidas kaitsta ettevõtte ressursse kõikjal?

Kaugligipääs rakendustele

VPN-põhisest juurdepääsust loobumine võimaldab kasutusele võtta kõrge turvalisuse ja tootlusega töövahendid. Azure Active Directory (Azure AD) ühekordne sisselogimine on mugav ja ohutu. Rakendustele pääseb ligi ühe hiireklõpsuga, nii kohapeal kui ka pilves.

 • Üks identiteet, tuhandeid rakendusi
 • VPN-i pole vaja
 • Töötab erinevates seadmetes

Azure AD tingimusjuurdepääs on nutikas turvalisuslahendus, mis kohandub vajadustega. Tingimuslik juurdepääs rakendab automaatselt õige kontrollitaseme, mis põhineb kontekstil, kasutades teavet seadme, asukoha, kasutaja rolli, riski ja muu kohta.

Ebatavaline sisselogimise asukoht käivitab mitmefaktorilise autentimise. Õnnestunud tuvastus kinnitab kasutaja ID, ebaõnnestunud aga blokeerib sisselogimise.

Seadmete ja rakenduste haldamine

Alates traditsioonilistest ettevõtte arvutitest kuni pilve kaudu ühendatavate mobiilseadmeteni, seovad kaasaegsed lahendused turvalisuse ja juhtimise, lihtsustamaks kaugtööjõu toetamist.

Seadmehalduse ühtlustamine (Microsoft Endpoint Manager)

Traditsioonilised kohapealsed PC-halduslahendused on koondatud täiustatud tehisintellektitoega pilvetööriistadega ühte lahendusse.

Andmete kaitsmine mistahes seadmes tagab produktiivsuse, turvates ettevõtte andmeid nii hallatavates kui ka isiklikes seadmetes:

 • Microsoft Intune kontrollib seadme nõuetele vastavust
 • Azure AD jõustab tingimusjuurdepääsu poliitika, mis põhineb seadme olekul
 • Rakendustele ja teenustele pääseb ligi ainult nõuetele vastavatest seadmetest

Ettevõtte ressursside kaitsmine

Juurdepääs ärikriitilistele andmetele, turvariski suurendamata, hõlmab endas tundlike andmete haldust ja kaitset (Microsofti Teabekaitse).

Kontroll oma pilverakenduste ligipääsu üle võimaldab:
(Microsofti pilverakenduste turvalisus)

 • Tuvastada, milliseid rakendusi inimesed kasutavad;
 • Hinnata riskitaset ja nõuetele vastavust;
 • Leida üles ebaharilik käitumine pilvrakendustes.

Ressursside kaitsmine ettevõttes aitab:
(Microsoft Defenderi täiustatud ohutõrje + Office 365 täiustatud ohutõrje)

 • Avastada ja parandada tulemusnäitajate haavatavust ja mittevastavust;
 • Vähendada rünnakupinda, et oma süsteeme karmistada ja reguleerida juurdepääsu potentsiaalselt pahatahtlikele IP-dele, domeenidele ja URL-idele;
 • Automatiseerida ohtude uurimise ja parandamise protsessi;
 • Kaitsta kasutajaid andmepüügi ja pahavara rünnakute eest.

Laske oma inimestel kõikjal produktiivne olla

Efektiivne kaasaegne töökoht nõuab väga turvalist, suure jõudlusega kaugjuurdepääsu rakendustele ja andmetele seadmete ja asukohtade vahel. Microsoft pakub terviklikku tööriistade ja lahenduste komplekti, mis võimaldavad tootlikust kõikjal.

Kui soovite turbelahendustest rohkem teada saada, siis soovitame vaadata webinari salvestust siit

 

Küsi pakkumist

Liitu uudiskirjaga