Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Hüvasti, Windows 7!

Autor: Toomas Mõttus Aeg: 09. jaanuar 2020

Windows 7 on olnud piisavalt populaarne operatsioonisüsteem, et korduvalt ajapikendust saada. Alguses plaanis Microsoft Windows 7 süsteemide toe lõpetada 2013. aasta sügisel, kuid kasutajaliidest oluliselt muutnud Windows 8 ei olnud piisavalt populaarne. Seepärast oli Microsoft sunnitud Windows 7 süsteemide tuge korduvalt pikendama. 

Kuid nüüd tõmbas Microsoft „punase joone“ ja enam ajapikendust ei saa: 14. jaanuar 2020 on viimane „Update Tuesday“ kui Windows 7 uuendusi saab. Sama saatus ootab ka Windows Server 2008/R2 süsteeme. 

Nii ongi!

Aga kui mul ärikriitilised süsteemid, mida lihtsalt ei ole võimalik uuendada?

Windows 7

Lisaks tavalisele Windows 7 operatsioonisüsteemile on veel Windows 7 Embedded. Selle litsentsi ostnud saavad tuge nautida veel 2021 aasta lõpuni. 
Mõõduka tasu eest u 60 eurot aastas arvuti kohta saab ka tavalise Windows 7 turvaparanduste tuge aasta võrra pikendada. Sellele järgneval aastal maksab aastane tugi juba 120 eurot arvuti kohta aastas. Kolmandal aastal juba 240 eurot jne. Süsteem, mille uuendamist edasi lükata, peab olema väga väärtuslik. 

Windows Server 2008/R2

Sarnane tugiprogramm on võimalik ka Windows Serverile aga ainult vaid juhul kui serverile on kehtiv tarkvarakindlustus (Software Assurance) ning tarkvarakindlustus on ostetud Enterprise Agreement lepinguga. Seega on see võimalus vaid suurtele ettevõtetele.
Väikefirmad, kes soovivad jätkata Windows Server 2008/R2 serverite kasutamist, on mõistlik serverid migreerida Azure teenusele, kus Microsoft on lubanud seda vana serversüsteemi toetada.

Täpsema info saamiseks võtke ühendust Primendi litsentsispetsialistiga info@primend.com
 

Liitu uudiskirjaga