Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Pilveteenuste võrdlus näitab konkurentsi kasvu

Autor: Aeg: 28. juuni 2017

Amazon ja Microsoft on aastaid valitsenud pilveteenuste platvormi turgu ja ka sel aastal ei paista olukord tipus olevat teistsugune. Amazon on pilve infrastruktuuri teenuste käibelt mitu korda suurem kui Microsoft ja sama suurusjärgu võrra on Microsoftist maas Google. Pilveteenused on üks kiiremini kasvavaid segmente ja nii ei ole ka teised pilveteenuste pakkujad rätikut nurka visanud. Gartneri koostatud pilveteenuste võrdlus näitab, et ka taga-ajajad üritavad uute teenusmudelitega turul püsima jääda ning otsivad aktiivselt uusi ärimudeleid. Nii ongi viimases uuringus lisandunud visionääride hulka nii uusi kui ka vanu tegijaid.

Mis on pilveteenused? Teatavasti jagunevad avalikust veebist pakutavad teenused peamiselt kolme kategooriasse: pilve infrastruktuur, pilve platvorm ja pilvetarkvara. Pilvetarkvara on näiteks Microsoft Office 365, mis on lõppkasutajale valmis teenus. Pilve platvorm on andmebaasid ja muud tarkvara-arendajale vajalikud teenused. Pilve infrastruktuur on aga pea-asjalikult virtuaalmasinad, millele ettevõtted saavad ise paigaldada andmebaasid, juurutada platvormid programmeerijatele ja käivitada kasutamiseks valmis tarkvara-teenuseid. Just selles viimases segmendis on Amazon AWS ja Microsoft Azure teistest kaugel ees.

pilveteenuste võrdlus microsoft amazon google

Gartner toob pilveteenuste võrdluses välja kaks peamist klienditüüpi. Klienditüüp 1 on sellised ettevõtted, kes soovivad pilve infrastruktuuris kasutusele võtta juba praegu kasutusel olevaid teenuseid. Klienditüüp 2 on aga ettevõtted, kes soovivad pilves juurutada täiesti uued teenused.

Amazon võlub küpse platvormi ja kogenud arendajatega

Amazon on pilve infrastruktuuri teenuseid pakkunud juba enam kui 10 aastat ja teenuste portfell on lai ning arendajad on kogenud AWSi teenuste juurutamisel. Siiski, Gartneri arvates on Amazon oma teenuse ülesehitusega suunatud peamiselt klienditüüp 2 toetamisele ja on selles väga edukas. Amazon on väga populaarne start-up ettevõtete hulgas, kuna paljudel tarkvara-arendajatel on AWS teenuste kasutamise kogemus.

Microsofti lai teenuste portfell proovib hõlmata kogu turgu

Microsoft seevastu pingutab võrdselt nii nende klientide suunas, kes soovivad olemasolevaid teenuseid pilve viia kui ka uute teenuste arendajate suunas. Seepärast saab Microsoft kiita nii pilveteenuste kiire arengu kui platvormi avatuse eest.

Azure’i teenuste portfell on kiire kasvu faasis ja Gartner heidab Microsoftile ette, et partnervõrgustik ei suuda veel pakkuda kõikidele Azure’i teenustele kõrgetasemelist tuge. Microsoft on teinud suuri jõupingutusi oma partnerite koolitamisel, et Azure pilveteenused Eestis hästi toetatud oleksid. Näiteks Primend on Microsofti tuge kasutades juurutanud Azure’i teenuseid nii majandustarkvara majutamiseks, identiteedi haldamiseks, andmeladude loomiseks jne. Seejuures on meie spetsialistid omandanud põhjalikud teadmised pilve arhitektuurist ning oskavad pilveteenuste kiirust ja turvalisust lihvida.

Teine etteheide Microsofti suunal, mille Gartner teeb, on segane haldusliides. Kui Microsoft hakkas aastaid tagasi Azure’i teenuseid arendama, tegi ta haldusliideses panuse Silverlight tehnoloogiale, kuid HTML5 standardi kehtestamise järel muutis Microsoft haldusliidese strateegiat. Paljude Azure’i teenuste haldusliidesed on juba kättesaadavad “uues” Azure’i portaalis (mis on juba mitu aastat kasutuses), kuid jätkuvalt on mitmeid teenuseid, mille haldamiseks on vaja kasutada vanu liideseid. Näiteks on veel Machine Learning Studio ja Intune uude portaali üle viimata. Primendi hinnangul on haldusportaali osatähtsus kahanemas. Microsoft arendab jõudsas tempos kõigile teenustele käsurea-liideseid, et kliendid ja partnereid saaksid hallata teenuseid DevOps vahenditega. Lisaks saab enamikku tarkvara arendamiseks vajalikke teenuseid alustada, hallata ja sulgeda otse VisualStudiost. Nii jõuame peagi olukorda, kus Azure’is tarkvara arendav programmeerija või teenuseid haldav administraator ei logi kordagi portaali sisse, vaid haldab teenuseid töövoo juhtimise vahenditega.

Google on keskendunud uute veebiteenuste arendajatele

Google’i investeeringud pilve infrastruktuuri on tõenäoliselt kaugelt kõige suuremad, kuid Google pakub vaid väheseid teenuseid väljapoole oma organisatsiooni ning ka teenuste funktsionaalsus jääb Amazonile ja Microsoftile alla. Neid, teenuseid, mida Google juba pakub, pakub ta aga väga soodsatel tingimustel ning katsetab uudseid ärimudeleid. Lisaks pakub Google vaid väikesel määral graafilist liidest teenuste haldamiseks ning seepärast on Google’i kliendid peamiselt kõrge automatiseerimisastmega veebiteenuste arendajad.

Pilveteenuste konkurents on tihenemas

Pilveteenuste konkurents on tihenemas uusi ärimudeleid otsivate vanade tegijate arvelt. Gartneri pilveteenuste võrdlus hindab kõrgelt IBMi, Oracle’i ja Alibaba pingutusi pilve infrastruktuuri arendamisel, kuid nende teenuste portfell on veelgi kitsam kui Google’il ning ka võimekus uusi kliendisegmente võluda madal. Alibaba tugevus on Hiina koduturg, kus väliste konkurentide tegevus on piiratud. IBM ja Oracle on keskendunud peamiselt oma tarkvaraplatvormide klientide teenindamisele ning nende pilve viimisele; arvestades mõlema firma ajaloolist tugevust ja kaubamärgi tuntust ärisektoris jätkub neil taolisi kliente aastateks. Lisaks neile on ärimudeli innovatsiooni läbi tegemas veel Rackspace, Virtustream ja Fujitsu. Kokkuvõtvalt võib öelda, et kuigi Amazon ja Microsoft on praegu veel kaugel ees, siis üldpilt lubab, et pilve infrastruktuuri teenuste turg on peagi muutumas kõvasti põnevamaks.

 

Liitu uudiskirjaga