Microsoft Teams ja Office õpetajatele

Autor: Aeg: 15. aprill 2022

Microsoft Teams ja Office õpetajatele

Tänases segases maailmas on selge see, et õpetajad mängivad väga olulist rolli meie ühiskonna heaolus. Aga kuidas korraldada digitaalset õppetööd ja seda kiirelt, mugavalt ning turvaliselt? 

Moodsad ning innovaatilised lahendused teevad õpetaja töö lihtsamaks ja mugavamaks ning lisaks pakuvad ka kaugõppe võimalust. 
 

Microsoft Teams 

Suureks abikäeks õpetaja tööle on Microsoft Teams. Microsoft Teams võimaldab õppetöö teha personaalsemaks ja mugavamaks. Peamised funktsioonid, mis teevad õpetaja töö lihtsamaks on järgmised: 

  • Suhtlus nii õpilastega kui ka teiste õpetajatega 
  • Erinevate õppegruppide, töörühmade ja õpetajate vaheliste gruppide loomine 
  • Dokumentide koos samaaegne redigeerimine  
  • Kalendri koostamine (koosolekute ja tundide planeerimine) 
  • Küsimustike, ülesannete ja testide koostamine 
  • Tööde hindamine 
  • Tagasiside ja õpilaste heaolu 


 

Online klassiruum 

On olemas online klassiruumi lahendused, mis töötavad erinevate Teams’i ja Zoom koosolekutega.  Sinna kuuluvad erinevad kaamerad, arvutid ja kõlarisüsteemid, mis on omavahel ühenduses. Need võimaldavad õpet läbi viia üle interneti ja ka kohapeal.  

Üheks lahenduseks on kaamerasüsteem, mis jätab meelde, mis on tahvli peal kujutatud. Ning kui õpetaja kõnnib tahvli ette, siis on tema selja taga olev info endiselt nähtaval. 
 

Minecraft Education Edition 

Üheks pilkupüüdvaks õppetööriistaks on menuka Minecraft mängu kasutamine õppetöös. Uuringud näitavad, et noored õpilased on seda keskkonda kasutades rohkem motiveeritud. Näiteks muudab keskkond matemaatika õppimise õpilaste jaoks huvitavamaks. 

Minecraft Education’i abil on õpilastele võimalik õpetada loogilist mõtlemist ning ülesannete lahendamist. Samuti saab seda kasutada ka teiste teemadega tegelemiseks näiteks kunstitunnid, kus õpilased arendavad oma loovat mõtlemist.  

Rohkem infot selle programmi kohta leiab siit
 

Kuula ka kindlasti veebiseminari, mis käsitleb eelpool mainitud teemasid lähemalt ning sisaldab ka demo, kus toome välja hulga nippe ja trikke Microsoft Teamsis, mis meie meelest võiks õpetamise teha lihtsamaks ja õppimise lõbusamaks. 

Q&A

K: Kuidas keerulisemaid matemaatilisi valemeid saaks sisestada Microsoft Teams'i?

V: Keerulistemate matemaatiliste valemitega aitab One Note'i Math Assistant programm

Küsi pakkumist

Liitu uudiskirjaga