Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Andmetehaldus haridusettevõttes

Autor: Aeg: 22. aprill 2022

Mis on Power BI ning mis on selle võimalused?

Põhiloogika Power BI taga on algandmete olemasolu ning tuleks seda kasutades selgeks teha, kust neid andmeid võtta. Andmeid saab võtta nii ettevõtte siseselt kogutud andmetest, kuid on võimalik kasutada ka väliseid avalikke allikaid nagu näiteks veebilehed, avalikud sotsiaalmeedia kanalid ja ka mitmed muud kohad. Nendelt lehtedelt suudab Power BI lugeda suuremahulist informatsiooni, kuid ka väiksemaid andemahte nagu näiteks ainult Facebook’i lehe külastajate arvu lugemine. Andmeallikate arv võib olla väga suur ning tihti peale tekib küsimus: Kuidas puhastada andmed, et neist kõige paremini aru saaks. Kuidas me loome erinevad filtrid, et andmeid jaotada?
Microsoft Power BI pakub teile kõiki Exceli eeliseid ilma puudusteta. Key Performance Index'i (KPI) loomiseks saate kombineerida oma MIS-i andmeid, veebipõhiseid hindamistööriistu ja arvutustabeleid. 

Andmete kogumine haridusettevõtete kontekstis

Power BI loob koolidevaates võimalusi analüüsida väga erinevaid statistilisi väärtuseid. Selleks võib olla näiteks uute õpilaste arv, keskmised hinded ja õpilaste sooline jaotus. Lisaks on võimalik koguda järgnevaid andmeid:
    Sisseastujate arv
•    Kandideerijate arv
•    Demograafiline jaotus
•    Tundides osalemise analüüs
•    Erinevate aastate võrdlemine

 
Näiteks kui märkate probleemi konkreetses aasta- või klassirühmas, filtreeritakse sellel andmepunktil klõpsamisel ülejäänud leht selle rühma andmete alusel. Lisaks on võimalik jagada Power BI Dashboardi Microsoft Teamsi vestluses, et töötajad saaksid andmete põhjal oma igapäevategevusi paremini teha.

Tartu Rakendusliku Kolledži näide

Tartu Rakenduslik Kolledž ehk VOCO on Eesti suurim kutse- ja täiendõppekeskus, kus tasemeõppes õpib ligikaudu 3000 õppijat, lisaks neile veel täienduskursustel osalejad.
Kool pakub kutseõpet põhihariduse baasil, kutsekeskharidusõpet, kutseõpet keskhariduse baasil, kutseõpet põhikoolis ja gümnaasiumis, kutsealast eelkoolitust, kutseõpet koolikohustuse ea ületanud põhihariduseta isikutele, täiskasvanute tööalaseid koolitusi, karjäärinõustamist, tooteid ja teenuseid Tartu linna elanikele.
VOCO kogub läbi Power BI õpilaste sisseastumiste kohta statistikat. Primend’i poolt loodud lahendus aitab koolil lihtsalt koguda infot nagu näiteks avalduste arvud ning unikaalsed sisseastujad. Power BI abil on andmeid väga hea erinevate parameetrite abil filtreerida. 
 
Power BI võimaldab tarkvaraarendajatel graafikute tegemise ja analüüsi pealt aega kokku hoida ja aitab neil rohkem toetada igapäevast õppetööd. Majasisene tööressurss saab keskenduda rohkem kriitilisematele tegemistele. 

Vilniuse Tehnikaülikooli näide

Gediminase-nimeline Vilniuse Tehnikaülikool (Vilnius TECH) on tehnikaülikool Leedus Vilniuses; ühtlasi riigi tähtsaim tehnikakool. Ülikoolis õpib üle 11 000 üliõpilase. Vilniuse Tehnikaülikooli aasta IT eelarve on 1,8 miljonit eurot ning IT meeskonnas töötab 45 inimest. Vilnius TECHis on kasutusel 2675 arvutit, 54 füüsilist serverit ning 234 virtuaalmasinat, millest 50% on Linux’i ja 50% Windows’i masinad.
Aasta aega tagasi langes Vilniuse Tehnikaülikool küberrünnaku alla. Ründajad suutsid infiltreeruda ühe professori arvutisse ning üritasid rünnata kooli Windowsi baasil süsteeme. Esimeseks sammuks sulges kool terve arvutite infrastruktuuri. Ning seejärel hakati uurima, mis edasi tuleks teha.
Suureks abiks oli see, et koolil oli juba Microsoft Azure Backup, mis aitas neil süsteemi viia algsesse seisundisse tagasi. Pärast ühte kuud backup’imist saadi kõik süsteemid uuesti tööle. „Oleme õppinud, et kõik süsteemid tuleb 100% ulatuses backup’ida“, ütles Paulius Nomgraudas, kes on Vilniuse Tehnikaülikooli infojuht.

Power Apps lahendused haridusettevõtetele

Power App’s on lahendus, mis võimaldab erinevatele nutiseadmetele teha erinevatest protsessidest lähtuvaid app’e.  Aga miks on seda vaja? Esimeseks sammuks oleks automatiseerimine ehk paberimajanduse vähendamine. Teiseks sammuks võib olla hetkel käesoleva lahenduse puudujäägid, mida saaks läbi app’i palju lihtsamaks teha. Lisaks on palju võimalusi erinevate programme liita ning seejärel muuta töövoog väga mugavaks, lihtsaks ja kiireks.
App’i loomisel saab alustada, kas puhtalt lehelt või siis Microsofti poolt loodud näidiste abil, mis teeb algeliste app’ide loomise väga lihtsaks. Kui tahad rohkem infot Power Apps’i kohta kuula meie veebiseminari antud teema kohta.

Kuula kindlasti ka meie veebiseminari antud teemal, mis leidub lehekülje allosas. Seal räägib Tartu Rakendusliku Kolledži IT juht Silver Püvi lähemalt andmete analüüsi lahendustest, mis on kasutusele võetud nende koolis ning veebiseminari teises osas räägib Vilniuse Tehnikaülikooli infojuht Paulius Nomgraudas, kuidas Vilnius TECH’i andmete pihta tehti küberrünnak.

Küsimuste tekkimisel võtke meiega ühendust!

Küsi pakkumist

Liitu uudiskirjaga