Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Värsked hübriidtöö uuendused Microsoft Teams Roomsis, Fluidis ja Microsoft Vivas

Autor: Tõnis Tikerpäe Aeg: 18. oktoober 2021

Värsked hübriidtöö uuendused Microsoft Teams Roomsis, Fluidis ja Microsoft Vivas 

Paljudes maailma piirkondades tehakse kontorid jälle lahti ja inimesed ei jõua ära oodata, millal uuesti näost näkku koostööd teha saaks. Kuid isikliku suhtluse tagasisaamisest veelgi rohkem ootame uusi võimalusi, kuidas aidata inimestel ühendust luua ja suhelda, olenemata  asukohast ja ajavööndist. Microsoft usub, et hübriidtöö on töö tulevik ja et inimeste motiveerimiseks edukalt hübriidtööd tegema, peavad ettevõtete juhid kujundama oma organisatsioonid ümber, luues inimestele, kohtadele ja protsessidele uue tegevusmudeli. 

Microsoft Teams on selle paindlikuma töömaailma visiooni elluviimiseks kriitilise tähtsusega. Teams on ainulaadne selle poolest, et selles on ühte rakendusse koondatud koosolekud, vestlus, telefonikõned, koostöö ja äriprotsesside automatiseerimine. Sestsaadik kui COVID-19 sundis kogu maailma kontoritöötajad koju tööle, on Microsoft Teamsis uuendusi teinud, et luua näiteks loomulikum ja inetraktiivsem koosolekukogemus – võimaldada inimestel suhelda sujuvalt nii organisatsioonisiseste kui ka -väliste inimestega ning muuta kaugesitlused rikkalikumaks ja mõjusamaks.  Ja selleks, et nii sünkroonne kui ka asünkroonne koostöö oleks hõlpsam, teatab Microsoft uutest Microsoft Fluidi lõuendi uuendustest – nii Teamsis kui ka mujal.  

Võrdsete võimalustega osalemine – kodus, kontoris või teel olles 

Kõigile paremate hübriidkoosolekute võimaldamine algab disainist neile inimestele, keda koosolekuruumis kohal pole, et kõik tunneksid end nii, nagu nad istuksid laua ääres, olenemata sellest, kas nad liituvad koosolekuga kohapeal, kodus või liikvel olles. 

Juba täna on võimalik hübriidkoosolekuid paremaks muuta, kujundades mõned head harjumused, mis annavad kõigile võrdse võimaluse. Microsoft on kogunud kokku ja avaldanud mõned parimad tavad hübriidtöökoosolekute jaoks. Need on järgmised: Teamsi koosolekuga liitumine isegi juhul, kui oled koosolekuruumis; ruumisisese moderaatori määramine, kes hõlbustaks vestlemist ja jälgiks osalemist, ning kohapeal viibivate osalejate julgustamine kaamerat sisse lülitama (kui neile nii sobib), et mujal viibivad osalejad neid paremini näeksid. 

Selleks, et kaugosalejate kohalolek oleks ruumis näha ja nad oleksid võimalikult hästi kaasatud, laiendab Teams Rooms ekraani võimalusi, kasutades uusi videopaigutusi, mis laiendavad videogalerii mitmele ekraanile, sel ajal kui sisu ei jagata. Selline suurem pind tähendab, et kaugosalejad on näha suuremana ja näevad välja realistlikumad. Samuti tuuakse Teams Roomsi rohkem töölauafunktsioone, et aidata suunata tähelepanu koosoleku kaugosalejatele. Nende funktsioonide hulka kuuluvad reaktsioonid reaalajas, tähelepanu keskpunkt ning võimalus esile tõsta mitu videovoogu ja vestlusmullid klassikalise videoruudustiku paigutuse kasutamisel. 

Selleks, et motiveerida kaugosalejaid tahvliseansse algatama ja neid võimaldada, on loodud täiesti uus hübriidtööle keskendunud Whiteboard, mille puhul kõik osalejad saavad samal digitaalsel lõuendil visuaalset koostööd teha. Uued funktsioonid võimaldavad kõigil tuua olemasoleva sisu Whiteboardi, et kaasautorina töötada, ja  uued mallid aitavad gruppidel alustada kiiremini ideede kogumist, parandades võimalusi kaasautoreid jälgida, jpm. 

Hästi toimivad hübriidkoosolekud nõuavad, et iga osaleja saaks esitlust läbi viia ja teha seda köitval ning kaasaval moel. Uus PowerPoint Live aitab luua ühise ruumi kõigi koosolekul osalejate koostööks ja kaasautorluseks. Uue tindipliiatsiga saate teha esitluse käigus PowerPointis märkmeid või kasutada olulistele punktidele tähelepanu juhtimiseks laserkursorit.  

Ja vaadake ka neid uusimaid funktsioone Teamsi mobiilirakenduses. Nüüd pääsete oma mobiilseadmetel PowerPoint Live’i ja dünaamilisse vaatesse. Kohandatud taust on nüüd samuti iOS-is juba kohal ja jõuab peagi ka Androidi. 

Koostöö töövoos 

Hübriid- ja asünkroonsete mudelite puhul vajavad inimesed tulemusliku töö tegemiseks väga rikkaliku lõuendit, mis loob ja säilitab konteksti nii koosoleku eel, selle ajal kui ka pärast koosolekut. Fluidi komponendid on imepisikesed produktiivsust tagavad üksused, mis aitavad vestluse, meilide, koosolekute jm kontekstis töö tehtud saada. Hiljuti teatas Microsoft vestluses sisalduvatest uutest Fluidi komponentidest, mis loovad reaalajas koostöökogemusi, mida saab reaalajas redigeerida ja Teamsi ning Office’i rakendustes jagada. Samuti teatasid nad Fluidi komponentide laiendamisest Teamsi koosolekute, OneNote’i, Outlooki ja Whiteboardi puhul, mis hõlbustab sünkroonset ning asünkroonset koostööd Teamsis ja Office’i rakendustes. Teatatud on ka uutest vestlusfunktsioonidest, mis toetavad veelgi paremini asünkroonset koostööd, et koosolekute vahelisel ajal töö edeneks. Sõnumi kinnitamine annab vestluse liikmetele alati kiire juurdepääsu olulisele sisule, ja vastamine konkreetsele vestluse sõnumile säilitab käimasoleva vestluse konteksti. 

Koosolekute arv on viimase aasta jooksul oluliselt kasvanud, nagu ka struktureerimata suhtlus. Selle digitaalse ülekoormusega toimetulekuks hõlbustavad uued Fluidi komponendid Teamsi koosolekutes päevakorra kaasautorlust, märkmete tegemist ja ülesannete määramist otse Teamsi koosoleku kaudu ning annavad juurdepääsu järjepidevale sisukokkuvõttele, alati, kui seda vaja on. Koosolekute märkmed, päevakord ja ülesanded paigutatakse automaatselt uude OneNote’i koosolekumärkmete keskkonda. Koosoleku käigus on võimalik viia arutelu sammu võrra edasi, kogudes üheskoos ideid ja tehes ajurünnakuid, luues ja redigeerides Whiteboardis reaalajas Fluidi komponente. Fluidi komponente saab kasutada ka Outlookis – meilis või kalendris – mis hõlbustab aja, päevakorra, märkmete ja ülesannete haldamist rakenduste lõikes. 

Allikas: Microsoft 

Liitu uudiskirjaga