Muuda oma tööharjumusi Office tarkvaras

Autor: Toomas Mõttus Aeg: 03. juuni 2019

Autosave Ondrive ja SharePointOffice 365 teenuse kaudu Office tarkvara tellijad on paljud juba märganud Wordis ja Excelis uut „autosave“ funktsionaalsust.

Autosave võimaldab Onedrive ja SharePoint teenustest avatud dokumentides kõik muudatused automaatselt salvestada. Autosave salvestab muudatuse iga mõne sekundi tagant ning niimood näevad muudatusi ka kõik need, kes dokumenti sinuga samal ajal redigeerivad.

Võid unustada ajad, mil unustasid dokumendi salvestada ja siis jäid kõikidest oma muudatustest ilma!

Autosave’iga on lihtne käkki kokku keerata

Autosave History - dokumendi varasemad versioonidKui oled harjunud dokumentides „katsetama“ stiilide ja vormistusega, siis iga selline  muudatus salvestub ning kui oled dokumendi tundmatuseni ära rikkunud, siis ongi dokument rikutud. Kui samal ajal teed veel dokumendi kallal koostööd kolleegidega, on arusaamatused ja pahandused kiired tulema.

Sellest hädast aitab välja dokumendi ajaloo kasutamine. Onedrive ja SharePoint kataloogid oskavad säilitada dokumentide versioone ja nii saada alati dokumendi varasema versiooni juurde tagasi minna. Selleks tuleb lihtsalt menüüst valida History ning ajaloost valida õige dokumendi versioon.

Kui soovid dokumendi kallal katsetada ilma kolleegidele lisatööd tegemata, tasub enne katsetamist siiski salvestada dokumendist koopia. Selleks valid Save As -> Save a Copy. Nii jääb esialgne fail nendest muudatustest puutumata.

Liitu uudiskirjaga