Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Microsoft on Power BI-ga analüütika liider

Autor: Toomas Mõttus Aeg: 28. veebruar 2018

*Blogi lugemiseks kulub ca 7 minutit

Gartner avaldab iga aasta veebruaris ülevaate analüütika lahenduste turust. Microsoft on nüüd juba mitmendat aastat järjest koos Tableau ja Qlikiga liidrite hulgas ja käesoleva aasta analüüs näitab, et Microsofti analüütika platvorm on teistelt eest libisemas. Microsofti hitiks on Power BI ärianalüüsitarkvara.

Gartner peab oluliseks iseteenindust

Analüütika turgu iseloomustab inimeste kasvav soov ise andmeid sorteerida ning seoseid luua, mitte vaid tarbida analüütiku tehtud vaateid. Power BI aruanded kasutavad visuaalseid filtreid, mis teevad analüüsi ärikasutaja jaoks lihtsaks ja intuitiivseks. Andmemudel on menüüde kaudu Power BI kasutajaliideses hästi ülevaatlikuks tehtud ja graafikute koostamine on sama lihtne kui Excelis.

Inimeste soov ise andmeid sorteerida tuleb vajadusest kiiremini reageerida turul toimuvatele muutustele ning mõjutada töötajate sooritust võimalikult vara. Siin pakub Power BI võimalust ühenduda suure hulga erinevate andmebaaside, andmetüüpide ja veebiteenustega. Sisuliselt on Power BI ärianalüüsi mini-andmeladu.

Ganter Microsoft Power BI spetsialist

Gartner 2018 Microsoft on ärianalüüsi ärianalüütika liider Power BI Azure

Tulevik on avar analüütika

Tulevikutrendiks peab Gartner avarat analüütikat (augmented analytics). Mida see tähendab?

Siiani on analüütika peamine väljund olnud graafiline-visuaalne. Andmemahtude jätkuv kasv ning masinõppimise lahenduste areng peaks mõne aasta jooksul tooma turule lahendused, kus inimene saab analüütika lahendusele küsimusi esitada tavaliste lausetena ja analüütika vastab samuti tavaliste lausetena. Näeme taolist trendi juba nutiseadmete abirakendustes ning nende võimekuse arenedes laieneb nende kasutus teistele elualadele.

Gartner on teinud lausa nii julge prognoosi, et aastaks 2020 sisaldab 90% ärianalüütika lahendusi võimalust teha päringuid lihtlausetena ning sama suures osas lahendustest on kasutusel tehis-intellekti teenused.

Miks on Power BI hea valik?

Power BI on lihtne ja loogiline üleminek neile, kes on harjunud ettevõtte tulemusi analüüsima Excelis. Power BI toimimise põhimõtted on Exceli omadele väga sarnased ning Power BI Desktop töölauarakenduse eest Microsoft raha ei küsi. Power BI aruannete mobiilseks tegemine on samuti lihtne – selleks on vaja vaid salvestada aruanne Power BI veebiteenusesse. Power BI eest peab hakkama raha maksma alles siis, kui soovid oma kolleegidega tihedat koostööd teha. Power BI aruannet saab teha kättesaadavaks kasvõi tuhandetele kasutajatele või siduda Power BI teenused SharePointi portaali või veebiteenusesse.

Power BI mobiilivaade, power BI portaal, Power BI spetsialist

Power BI analüütika mobiilivaade

 

 

Koostöövõimalused on kindlasti üks Power BI platvormi tugevusi. Power BI töölaudu saab integreerida SharePoint portaali või Microsoft Teams grupitöökeskkonda. Seejuures saab Power BI aruandeid seadistada selliselt, et ühe aruande võib luua kogu organisatsioonile, kuid iga töötaja näeb vaid neid andmeid, millele talle on lubatud ligipääs. Osakonnajuhatajad ei pea nägema teiste osakondade tulemusi ja ka aruannete kasutamine on neile lihtsam, sest nad automaatselt näevad summeeritult oma osakonna tulemusi.

Microsofti analüütika kõige suurem tugevus on Power BI aruannete seotus kogu Microsoft Azure’i andmeplatvormiga. Seejuures on Power BI vaid üks komponent kogu laiemast teenuste platvormist. Ka Primendi analüüsiteenus IONO on üles ehitatud Microsoft Azure’i teenustele. Järgneval referentsarhitektuuri joonisel on kuvatud vaid osad teenused, mida Azure’i andmeplatvormis kasutame. 


IONO analüütika Azure andmelao arhitektuur

Power BI juurutamine on kiire, sest andmete kogumise moodul on piisavalt võimas, et ise alg-allikatest andmeid kokku tuua, puhastada ja aruanneteks struktureerida. Power BI spetsialistid soovitavad suuremas organisatsioonis siiski andmed andmelattu kokku tuua. Selliselt tehakse andmete kokku toomine ja andmete puhastamine üks kord, mis vähendab süsteemide koormust. Samuti on siis Power BI aruandes kõigil otsustajatel sama hetke seisuga andmed. Paljud organisatsioonid eelistavad andmelao teenust turvalisuse kaalutlustel – andmelao kasutamisel ei edastata Power BI töölauale või teenusesse andmeid rohkem kui konkreetse vaate jaoks vaja.

Power BI – analüütikaplatvorm, mis kohandub kiiresti turu vajadustele

Kokkuvõtvalt võibki öelda, et Microsofti Power BI eeliseks on kiire areng, maksimaalne kohandatavus ja turu vajadustele vastamine.

Liitu uudiskirjaga