Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Kui palju maksab Power BI?

Autor: Toomas Mõttus Aeg: 30. oktoober 2019

Kui palju maksab Power BI?

Power BI on mõne aastaga kujunenud kõige populaarsemaks analüüsi-töövahendiks. Igal kuul lisandub Power BI tooteperesse uut funktsionaalsust ning mitmed funktsionaalsused on seotud tasuliste Azure’i teenustega. Power BI tooteperes on kesksel kohal Power BI veebiteenus, mis võimaldab andmemudelitel põhinevad graafikud teha nähtavaks brauseris ja nutiseadmes. Mõned neist veebiteenustest on tasuta ja mõned tasulised. Microsofti enda Power BI lehe järgi tundub nagu Power BI koosneks ainult kahest tasulisest teenusest.
Power BI Pro ja Premium hinnad

Nii on sageli raske aru saada, kui palju tooted Power BI tooteperes maksavad.

Ärianalüütika on teekond teadmiste juurde

Power BI hinnastamisest tasub mõelda kui teekonnast. Teekond teadmiste juurde algab uudishimust ja vajadusest seda uudishimu rahuldada. Uudishimu algab küsimustest:

  • Millised andmed on mul olemas?
  • Kuidas on need andmed omavahel seotud?
  • Kuidas ma saaksin andmete vahelisi seoseid visualiseerida?

Sellise uudishimu rahuldamiseks sobib Power BI Desktop rakendus. Power BI Desktop on töövahend andmete kokku toomiseks, puhastamiseks ja teisendamiseks, seoste loomiseks ja aruannete kujundamiseks. Power BI Desktopi saab igaüks omale paigaldada Microsoft Store’ist ja see on tasuta.

Kui aruanded on valmis, tekib vajadus neid regulaarselt uuendada ning vaadata teisest arvutist ja nutiseadmest. Selleks tasub valmis tehtud aruanded avaldada Power BI teenuses. Kui aruande andmekogud on veebis kättesaadavad, saab Power BI veebiteenuses seadistada andmete regulaarse uuendamise. Selleks on vaja minna andmekogu seadistusse (dataset) ning logida sisse seotud veebiteenustesse. Seejärel hakkab Power BI ise automaatselt andmeid uuendama ning uuendatud aruandeid saab vaadata nii brauserist kui nutiseadmest. Ka see teenus on tasuta ja selle pärast on selle teenuse nimi Power BI Free.

Selleks hetkeks oleme aruandlusest juba päris palju kasu saanud ja ei ole pidanud Microsoftile veel sentigi maksma. 

Millises ulatuses Power BI tasuta

Väärtus luuakse koos asju tehes ja koostöö kaudu rohkem saavutades. Kui liigud Power BI Free teenusest tasulisse Power BI Pro teenusesse, avanevad aruannete jagamise ja jagatud aruannete vaatamisega seotud võimalused. Vaat nüüd, kus koostöö kaudu hakkad kõvasti rohkem kasu saama, pead hakkama Power BI eest maksma. Power BI teenuses on tasuline aruannete ühiskasutusega seotud funktsionaalsus:

  • Aruannete kolleegidele jagamine
  • Jagatud aruande vaatamine
  • Jagatud andmekogu (dataset) kasutamine
  • Jagatud andmeühenduse kasutamine
  • Jagatud andmevoo kasutamine
  • Õiguste põhine filtreerimine (row level security)

Power BI Pro litsents peab olema nii aruande jagajal kui ka jagatud aruande vaatajal. Näiteks kui finantsjuht teeb aruande ja viis juhatuse liiget peavad seda aruannete nägema, siis on vaja kuus (1+ 5) Power BI Pro litsentsi. Kui soovid aruannet jagada 100 kolleegiga, on vaja 100+1 litsentsi. 

Power BI Embedded ja Power BI Premium

Suurtele ettevõtetele, pakub Microsoft ka mahupakette Embedded ja Premium. Neist on põhjust rääkida siis kui jõuame enam kui 100 Power BI kasutajani. Neist räägikski pikemalt mõnes teises blogis.
 


 

Liitu uudiskirjaga