Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Ettevõtte käekirja kandev meeskonnatöö sait SharePoint’is – lihtsalt ja kiiresti

Autor: Aeg: 22. märts 2017

Tavaliselt hoolitseb SharePointis meeskonnatöö saidi (Team site) loomise eest Office 365 süsteemiadministraator. Ta loob saidi, määrab privaatsuse – võimalik on luua nii avalik (Public – kõigil organisatsioonis on ligipääs) või privaatne (Private – ainult määratud meeskonnaliikmed pääsevad sinna ligi) sait – ning sinna vajaliku sisu: dokumenditeegid, kalendrid, kontaktide loendid või muud määratud rakendused.

Kui seadistused on sel viisil tehtud, määrab administraator kasutajatele vajalikud õigused, kes saavad hakata saidile sisu tootma ja seda redigeerima. Sel viisil on meeskonnale loodud koht, kus nad saavad projektide kallal koos tööd teha ning mis on ligipääsetav igal ajal ja iga seadmega.

Eelnevaga on sait meeskonnatööks valmis, kuid tegelikult oleks hea teha veel paar muudatust. Mõned lihtsad sammud aitavad muuta saidi välimust atraktiivsemaks, ettevõttele isikupärasemaks ning seeläbi kinnistada brändingut ja ühtsust.

Selles artiklis vaatame lähemalt, kuidas muuta saidi pealkirja, kirjeldust, logo, värvilahendust ja kujundust.

Saidi pealkirja, kirjelduse ja logo muutmine

1. Mine oma Meeskonnatöö saidile ning logi Office 365 kontoga sisse.

2. Eemalda vaikimisi loodud moodulid vajutades Remove This nuppu.

SharePoint meeskonnatöö

Kui remove This nupp puudub, siis ei ole kasutajal vajalikke õigusi saidi kujundamiseks

3. Vajuta ülemises paremas nurgas hammasratta ikoonile ning vali Site settings.

4. Site settings lehelt vali Title, description, and logo.

5. Sisesta lehele uus, saidi sisu silmas pidav, pealkiri ja kirjeldus, mis aitaks sisust paremini aru saada ja otsingutulemuste seast just seda saiti valida Järgmiseks lisa ettevõtte logo.

SharePoint meeskonnatöö logo kirjeldus

Saidi pealkiri ja kirjeldus võiksid võimalikult täpselt vastata sisule, sel juhul oskavad kolleegid seda otsingutulemustest valida

6. Logo muutmiseks on kaks võimalust: laadida logo üles oma arvutist või kasutada mõnda ettevõtte SharePoint’is olevat logofaili.

7. Salvesta tehtud muudatused, vajutades OK nuppu.

8. Vasakus nurgas muutub logo koheselt ja sealt näed, kas see sobis.

SharePoint meeskonnatöö logo

Logo sobivust näed koheselt

Kujundame saidi veelgi omanäolisemaks

Järgmiseks vaatame, kuidas saiti veelgi rohkem visuaalselt atraktiivsemaks ja ettevõtte nägu kujundada. Visuaalne disain on tänapäeva maailmas oluline ning mängib kindlat rolli ka kasutajakogemuses. Visuaalset ilusat lehekülge kasutatakse parema meelega, seda usaldatakse rohkem ning sellele omistatakse alateadlikult positiivseid omadusi. Usun, et seda oleme kõik oma kogemuse põhjal märganud. Seega on ettevõttel mõistlik visuaalselt ilusast disainist kasu lõigata ning SharePointis saab seda väga edukalt ka teha.

SharePoint Online’i valikus on mitmeid kasutusvalmis stiile, mida saab veelgi enda soovide järgi kohandada. Vaatame kuidas seda teha.

1. Mine uuesti hammasratta ikoonile üleval paremal servas ning vali Site settings.

2. Site settings lehelt vali Change the look. Sellel lehel on pakutud hulk stiile, mis on juba kasutusvalmis.

3. Vali SharePointi kasutusvalmis stiilidest sobiv.

SharePoint meeskonnatöö vali värv

SharePoint pakub laia valikut kasutusvalmis stiile

4. Järgmisel lehel avaneb võimalus kohandada kujundust veelgi, valides sobiva värvi, taustapildi ning kirjastiili.

SharePoint meeskonnatöö tausta font ja värvid

Peale stiili valikut, saab kohanada veel värve, fonti ja taustapilti

5. Kui oled kõik oma soovide kohaselt seadistanud, vajuta Try it out, et näha kuidas leht välja näeb.

6. Kui kõik sobib, vajuta Yes, keep it, kui kõik ei olnud veel päris täpselt nii nagu tahaksid, siis klikka No, not quite there ja korda sammud 1-4, kuni oled tulemusega rahul.

Need on mõned lihtsad võimalused SharePointi saidi ettevõtte käekirjale või hoopis Meeskonnatöö saidi liikmete iseloomule vastavaks kujundamiseks. Kui Sul tekkis SharePointi puudutavaid küsimusi või tahaksid teada SharePointi kasutamisest oma organisatsioonis kirjuta joel.poldaru@primend.com ja räägime võimalused läbi.

Joel Põldaru
22.03.2017

 

 

Liitu uudiskirjaga