Kasutame kolmandate osapoolte teenuste küpsiseid turundustegevuseks ning kasutajate külastuste analüüsimiseks. Täpsemat infot saate kui külastate linki "Primend Privaatsuspoliitika".

Lihtsustatud küberkaitse: Lunavara

Autor: Aeg: 08. märts 2021

Lihtsustatud küberkaitse: Lunavara

Lunavara on pahatahtlik tarkvara, mis blokeerib juurdepääsu arvutisüsteemile või failidele seni kuni makstakse teatav rahasumma failide lunastamiseks.  

Lunavara kasutab šifreerimise jõudu teie vastu. Šifreerimine ehk krüpteerimine peaks kaitsma teie andmeid ja faile, kuid lunavara kasutab seda failide pantvangi võtmiseks. See tähendab, et teil puudub ligipääs oma dokumentidele, arvutustabelitele, fotodele ja videotele ning muudele olulistele failidele. Pluss, nakatunud arvuti võib levitada lunavara ka teistele arvutitele teie võrgus.

Stsenaariumi näide:

Teie töötaja saab e-kirja sõbralt, mis sisaldab linki videole, kuidas teha südame kujundeid keedetud munadest, kasutades söögipulki.  Intrigeerituna, teie töötaja järgib linki ja klõpsab "Vaata".   
Hiljem samal päeval hakkab kõik tema ekraanil värve muutma ja ilmub aken, mis teavitab teda, et kõik arvutis olevad failid on kaaperdatud ja krüptitud.   
Ei pääseta enam millelegi ligi, kui lunaraha ei maksta.  Kui otsustatakse mitte maksta, ei pruugita enam kunagi failidele juurde pääseda. 
   

Kolm võimalust, kuidas Microsoft 365 Business Premium kaitseb ettevõtet lunavara eest

Microsoft 365 Business Premium aitab kaitsta pahavara ja muu e-posti teel saadetud pahatahtliku sisu eest. Kõik tundmatute manustega sõnumid suunatakse spetsiaalsesse "liivakasti" keskkonda ja kui tuvastatakse kahtlast tegevust, siis manust kätte ei toimeta.  Lisaks aitab Turvaliste Linkide funktsioon kaitsta e-kirjade pahatahtlike linkide eest, kontrollides hüperlinke iga kord, kui seda klõpsatakse, ja sihtkoht blokeeritakse, kui seda peetakse pahatahtlikuks.

Microsoft 365 Business Premium kasutab seadmete kaitsmiseks Microsoft Defenderit.  Microsoft Defender takistab volitamata juurdepääsu tavalistele kaustadele, näiteks töölauale või dokumentidele. See tähendab, et volitamata rakendustele, skriptidele ja käivitatavatele failidele ei lubata juurdepääsu, nii et kõik lunavara, mis üritab teie faile nendes kohtades krüptida, blokeeritakse.  

Microsoft 365 Business Premium paketis sisalduvas pilvetalletusteenuses, OneDrive'is, on kasutusel andmete versioneerimine, mis võimaldab lunavara ründe korral taastada andmed paari hiireklahvi vajutusega. 

Microsofti lähenemine ja pühendumus turvalisuse suurendamisele

Lunavara areneb jätkuvalt ja mõjutab erinevat tüüpi seadmeid erinevates keskkondades. Microsoft jätkab investeerimist uuenduslikesse lahendustesse, et kaitsta teie äri lunavara ja muude ohtude eest. 

  • Microsofti turvalahendused on Microsofti toodetesse sisse ehitatud, seega pole midagi täiendavat juurutada ega hallata.
  • Microsoft kulutab ainuüksi turvalisusele aastas üle 1 miljardi dollari.
  • Microsofti analüütika ja pilvepõhised lahendused kasutavad kõrgeltarenenud andmeteadust, et leida loogika maailma suurimast ohtudega seotud singaalide infost ja muudab need intelligentselt toimivaks kaitsemehhanismideks, mis vajadusel aktiveeruvad.
  • Microsoft Defender ründe ennetus- ja järelkaitsed on juba operatsiooni süsteemi loomisel sisseehitatud, mis kaitseb süsteemi haavatavust pahavara ja ründajate eest.

 

Küsi pakkumist

Liitu uudiskirjaga