Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Üle 800 emotikoni, millega end Microsoft Teamsis väljendada

Autor: Aeg: 25. veebruar 2022

Emotikonidel on meie kirjalikus suhtluses oluline roll ja on täiesti võimalik ainult emotikone kasutades terve vestlus maha pidada. Kuid kas oled kunagi mõelnud, kui kaua emotikonid juba kasutusel on olnud ja milliseid neist kõige rohkem kasutatakse, või küsinud endalt, kas kasutad neid piisavalt?
Vaatame enne selle blogipostituse peamise mõtte juurde liikumist korraks emotikonide ajalugu ja loodetavasti saame teada mõne uue fakti. 

Kaasaegsed emotikonid ei tähenda märgikombinatsioonide :) või :-) esimesi kasutuskordi. 1648. aastal kirjutas Robert Herrick: „Tumble me down, and I will sit Upon my ruins, (smiling yet:).“ (Paisake mind maha ja ma istun oma varemetel (veel naeratades:)) Herrick kasutab oma teoses sulgu naeratava näo tähenduses ligikaudu 200 aastat varem kui teised. Kuid asjatundjad on sestsaadik juurelnud, kas koolon on luuletusse üldse teadlikult lisatud ja kas see tähendab seal naeratavat nägu. Inglise professor Alan Jacobs väitis, et „kirjavahemärgid üldisemalt olid seitsmeteistkümnendal sajandil paika panemata. On ebatõenäoline, et Herrick ise kirjavahemärke järjepidevalt ühtemoodi kasutas, ja isegi kui ta seda tegi, ei võinud ta oodata, et tema trükkijad või lugejad nendest samamoodi aru saaksid.“ 

1990. aastate lõpus lõi kunstnik nimega Shigetaka Kurita esimese emotikoni. Ta töötas mobiilsidefirmas nimega NTT Docomo. Nad tegelesid uue internetiplatvormi väljatöötamisega. Kuna märkide arv oli piiratud, tekkis Kurital idee asendada sõnad piltidega.

Mis on siis vestlemisel emotikonide kasutamise mõte? Paljud uuringud on näidanud, et emotikonide kasutamine vestluse ajal võib avaldada positiivset mõju nii sõnumi saatjale kui ka saajale. Eriti juhul, kui need väljendavad rõõmu või tänulikkust. Adobe viis 2019. aastal läbi uuringu emotikonide kohta. Uuringu kohaselt leiab enamik emotikonide kasutajaid, et emotikone kasutavad inimesed on sõbralikumad ja nendega on lihtsam suhelda. Emotikonide suurimate eelistena nimetab enamik emotikonide kasutajaid võimalust suhtlemisel keelebarjääre ületada (94%) ning jagada hetkega mõtteid ja ideid (90%). 

 
Kuid on ka uuringuid, mis soovitavad töösuhtluses emotikonide kasutamist vältida, kuna seda võidakse käsitleda ebaprofessionaalsena. Noored täiskasvanud suhtuvad emotikonidesse üldjuhul positiivsemalt kui nende vanemad kolleegid.  See tähendab, et ka ärisuhtluses on emotikonide kasutamiseks olemas oma aeg ja koht.

 
Microsoft jällegi leiab, et emotikonid on tulevik ja annab Teamsis kasutamiseks välja tohutu hulga uusi emotikone!

Suurem hulk reageeringuid Microsoft Teamsis

See värskendus laiendab reageeringute valikut, võimaldades kasutajatel lisada vestluses sõnumitele igasuguseid emotikone. Valida saab enam kui 800 Teamsi emotikoni vahel, mis aitavad inimestel end soovitud viisil väljendada.

See võimalus lisatakse Teamsi lauaarvuti rakendustesse (Windows ja Mac), Teamsi mobiiliversiooni (Android ja iOS) ning Teamsi veebiversiooni.

Millal see toimub:
Standard: väljaandmist alustatakse mai keskel (eelmine tähtaeg oli märtsi algus) ja sellega jõutakse lõpule eeldatavasti juuni alguseks (eelmine tähtaeg oli märtsi lõpp).

Kuidas see teie organisatsiooni mõjutab:
Uute reageeringutega Teamsi versioonis saavad kasutajad valida enam kui 800 hõlpsasti kasutatava reageeringu hulgast täpselt sellise emotikoni, mis kõige paremini nende hetkeemotsiooni väljendab.
 
Otsinguriba abil on parimat emotikoni lihtne leida
 
Hulk positiivseid emotikone võib päeva toredaks muuta

Kas tahad õppida ladusalt emotikone kasutama? Sellest PDF-failist leiad kõigi praegu Teamsis kasutusel olevate emotikonide otseteed. 
 

Liitu uudiskirjaga