Kasutame kolmandate osapoolte teenuste küpsiseid turundustegevuseks ning kasutajate külastuste analüüsimiseks. Täpsemat infot saate kui külastate linki "Primend Privaatsuspoliitika".

Hoiame oma kogukonna liikuvana

Autor: Helen Neudorf Aeg: 17. november 2021

Õues on kuldne sügis asendunud kaamosega ja aeg on viimased suvised otsad kokku siduda. Sedapuhku puudutame tervist ja tervislikku eluviisi. Tänaseks oleme Primendis juba kahel korral korraldanud üle-ettevõttelist sammuvõistlust, kus kõik kolm Baltikumi riiki omavahel mõõtu võtavad ja ühiselt sammuvad. Kui te vaid näeks seda hasarti, mis tiimides kihama lööb! Primendi kogukonna tervise toetamise vaimus andsime suvel hoogu discgolfi klubile DG Massive. Oleme varasemaltki õla alla pannud nii spordile, tervishoiule kui puhtamale elukeskkonnale, pakkudes küll reaalseid abikäsi kui ka oma teenuseid/tuge muul viisil. Et hooaeg on neil tänaseks edukalt lõppenud, teeme väikese pilguheidu nii neile kui meile. 

Discgolf on paljudele lõbus vaba aja veetmise viis, teistele jällegi elukutseline sport. Oma reeglitelt on see sarnane klassikalisele golfile, kuid keppide ja pallide asemel lennutatakse hoopis kettaid. Discgolfi rajad on keskmiselt 2km pikad, kuid kuna kettad alati ideaalselt õigel trajektooril ei lenda, tuleb teinekord üksjagu samme teha, mis raja pikkust ka kahekordistada võivad. Nüüd teeme veidi matemaatikat.  

DG Massive klubis on 12 liiget ja kamba peale läbisid nad kuus etappi. Kuues etapp neist oli pikim ja   üheskoos läbisid nad hinnanguliselt 1.3 miljonit sammu. Kõrvutame seda primendlaste septembrikuiste sammudega. Primendlasi osales sammuvõistluses 37 ja ühiselt käidi maha 8.7 miljonit sammu. Natuke rehkendusi ja saame, et 12 primendlast kõndis kuuga keskmiselt 2.8 miljonit sammu. Mis omakorda tähendab, et DG Massive teeks meile päris kergelt pähe, kui nad iga päev kettaid lennutaks. Või on siin hoopis mõttekoht ja tuleks primendlastele kevadel kettad kätte anda.  

On hea näha, et värskes õhus liikumine inimesi rõõmustab. Vaimne ja füüsiline tervis püsivad aktiivselt liikudes paremas korras ja kõik ettevõtmised on edukamad.   

Täpset lendu teie ketastele ja rohkelt samme! 

Liitu uudiskirjaga