Windows 10 draiverite uuendamine kontrolli alla Windows 10 draiverite uuendamine kontrolli alla

Windows 10 on juba pea kuu aega olnud “valmis”, kuid sellegi poolest on see uus ja äge operatsioonisüsteem jätkuvalt pidevas muutuses. Lisaks on Microsoft muutunud viisi, kuidas Windows 10 draiverite uuendamine toimub – need paigaldatakse automaatselt. Varasemate Windowsitega oli kasutajatel võimalus lükata turvauuenduste paigaldamist lõputult edasi, mis omakorda põhjustas pea sama lõputu hulga turvaprobleeme. Uues Windowsis saavad turvauuenduste paigaldamist edasi lükata vaid ettevõtted, kes on rentinud vastava Windowsi litsentsi. Kõik teised saavad turvauuendused kohe kui need on valmis.

Iseenesest on turvaparanduste kohene paigaldamine hea mõte, kuid koos turvaparandustega paigaldatakse ka seadmetele ajakohased draiverid. Windowsiga arvutite maailm on kirju ja seetõttu on arvutitootjad tihtipeale teinud oma arvutitele kohandatud draiverid, mis väldivad konflikte erinevate arvutis olevate seadmete vahel. Kui nüüd Microsoft laseb välja seadme draiveri uuenduse, mis ei oska neid konflikte arvestada, on kuri karjas. Viimase paari nädala jooksul ongi saabunud erinevatesse blogidesse ja jututubadesse murelikke sissekandeid selle kohta, et Windows paigaldab arvutitootja draiveri asemele uuema “üldise” draiveri, misjärel mingid teised seadmed arvutis lõpetavad töö. Windows 10 draiverite uuendamine vajab seega väikest kohendamist.

Õnneks on selle “tahtsin paremat, kuid läks nagu alati” vastu rohtu. Kuigi turvaparandusi ei ole Windowsis võimalik välja keerata, on seda siiski võimalik teha draiverite uuendustega. Nimelt tuleb võtta Süsteemi menüüst Advanced System Settings, sealt omakorda Hardware ja Device Installation Settings. Sealt menüüst tuleb omakorda valida No, let me choose what to do ja valida Never install driver Software from Windows Update. Peale selle seadistuse tegemist on Windows 10 draiverite uuendamine manuaalne – kasutaja peab ise kõik draiverid paigaldama ja uuendama.

Windows 10 draiverite uuendamine on automaatne, kuid selle saab muuta manuaalseks süsteemi menüüs.

Windows 10 draiverite uuendamine on automaatne, kuid selle saab muuta manuaalseks süsteemi menüüs.

Sellesse võimalusse tasub suhtuda ettevaatusega, et sest selle rakendumisel jätab Windows lisaks probleemsele draiverile uuendamata ka kõikide teiste seadmete draiverid.

Ettevõtteis, kus on palju arvuteid silmitsi taolise probleemiga, saab samasuguse draiverite uuendamise vältimise sisse lülitada grupipoliitikaga. Selleks tuleb menüüs Computer Configuration > Administrative Templates > System > Device Installation määrata, et Windows Update asukohast ei otsitaks uusi seadmete draivereid.