Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Kapitel investeerib Riia bürooarendusse üle 60 miljoni euro, värskeim üürnik on Primend

Autor: Helen Neudorf Aeg: 26. aprill 2023

Pressiteade 

26. aprill 2023

Kapitel investeerib Elemental Business Centre büroohoonete arendusse Riias üle 60 miljoni euro. Ettevõte sõlmis ehituse finantseerimiseks 35 miljoni euro suuruse laenulepingu Swedbank Lätiga ning üürilepingutega on kaetud pea pool pinnast. Jätkusuutlikud ja energiatõhusad hooned on saavutanud täiskõrguse ning valmivad tänavu sügisel. Sarikapeol tegi etteaste Eesti slackliner Jaan Roose, kes kõndis ühe hoone katuselt teisele. 

Uude büroohoonesse kolivad Läti IT-ettevõtted Dynatech ja Arvato Systems, samuti CV Keskuse Läti filiaal CV Market. Büroohoonesse tuleb erinevaid vajalikke teenuseid nii hoones töötavatele inimestele kui ümbruskonna elanikele, näiteks Rimi Mini toidupood ning füsioteraapiateenuseid pakkuv Fiziocentrs. Lisaks avatakse büroohoones 2300 m² suurune paindlike kontorilahenduste ja co-working ala, mida hakkab opereerima valdkonna juhtiv ettevõte IWG läbi oma kaubamärgi Spaces. Elemental Business Centre üürnik on ka 2014. aastal asutatud Eesti ettevõte Primend, mis on täna üks kiiremini kasvavaid IT-ettevõtteid Baltikumis. 

Primend pakub oma klientidele ühtse tiimina IT-teenust üle kõigi kolme Baltiriigi, omades kontoreid Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. Täna on Primendi Läti üksus kõige kiiremini kasvav osa ettevõttest ning sellest tulenevalt on olemasolevad ruumid juba kitsaks jäänud. Primend SIA juht Mārtiņš Jurjānsi sõnul on Primendi mind-set alati teha koostööd oma olemasolevate klientidega. „Kui kuulsime, et meie hea ja pikaajaline klient Kapitel rajab Riiga uue büroohoone, mille kontseptsioon käib käsikäes Primendi põhiväärtustega, siis polnud kahtlustki, et sellest võib saab meie uus kodu. Peale uue hoone ja piirkonnaga tutvumist läks allkiri paberile kiiresti,“ lisas ta. 

Kapiteli tegevjuhi Taavi Ojala sõnul on ettevõtte eesmärk rajada kvaliteetseid töökeskkondi. Ettevõtte portfellis on büroohooned Tallinnas, Vilniuses ja Prahas, ehituses on Arter kvartal Tallinnas ning Elemental Business Centre, mille kaudu saab Kapitel anda oma panuse ka Riias. „Kvaliteetsed büroohooned on tänapäeval muutunud linnakeskkonna lahutamatuks osaks, mistõttu arendame ärihooneid, mis lisaks suurepärase töökeskkonnale parandavad ka linnaruumi ning aitavad kaasa kohaliku kogukonna heaolule,“ lisas Ojala. 

Elemental Business Centre büroohooned (https://www.elemental.lv/en/) kerkivad Riia äripiirkonna Skanste piirkonda Arēna Rīga ning Luminori Läti peakontori naabrusesse. Kahes omavahel ühendatud hoones on 21 300 m² A-klassi üüripinda, co-working ala, 400-kohaline jalgrattaparkla koos pesemis- ja riietusruumidega ning erinevad toitlustus- ja teeninduspinnad. Koos hoonetega valmib ligi 500 parkimiskohta, sealhulgas 200 kohta hoonete all asuval parkimiskorrusel. Hoonete arhitekt on Indrek Allmann Arhitektuuribüroost PLUSS, ehituse peatöövõtja on Merko Ehitus kontserni kuuluv Merks. 

Projekti iseloomustab silmapaistev arhitektuur, kaasaegsed tehnilised lahendused, esmaklassiline sisekliima. Korruste puhaskõrgus on vähemalt kolm meetrit ning tõstetud põrandad tagavad paindlikkuse ruumiplaneeringu ja töökohtade asukoha muutmiseks. Projekt taotleb ehituse järgselt BREEAM sertifikaati tasemel Outstanding, mis teeb ärikeskusest esimese nii kõrge hinnanguga hoone Lätis. Ehitusel kasutatud energiavaiad katavad üle 70% hoone kütte- ja jahutusvajadusest ning vähendavad oluliselt üürnike kõrvalkulusid.