Kasutame kolmandate osapoolte teenuste küpsiseid turundustegevuseks ning kasutajate külastuste analüüsimiseks. Täpsemat infot saate kui külastate linki "Primend Privaatsuspoliitika".

Windows 11 uuenduste loogika

Autor: Helen Neudorf Aeg: 10. november 2022

Värskeim Windows 11 uuendus nimega 22H2 tuli välja septembris, täienedes väiksemate uuendustega aja jooksul. 20. septembril tegi Microsoft Windows 11 2022 uuenduse tasuta saadavaks neile seadmetele, millel juba Windows 11 21H2 peal (ja ka neile sobivatele seadmetele, millel veel Windows 10) ning neile, millel on teada, et uuendamine on sujuv. Aja jooksul laieneb uuendus kõigile seadmetele, hinnates nende riistvara, töökindlust ja teisi faktoreid. Windows 11 22H2 on täielikult saadaval 2023 aasta esimeses pooles. 

Mis suures uuenduses sisaldub ja milliseid täiendusi võime tulevate kuude jooksul oodata? Microsoft suunab innovatsiooni nelja võtmealasse:  

  • turvalisus ja ligipääsetavus;  
  • produktiivsus;  
  • keskkond ühendumiseks, loomiseks ja mängimiseks;  
  • töökohtadele täiendava turvalisuse, haldamise ja paindlikkuse pakkumine.  

Juurdepääsetavuse võimalustest arvutis lõikab kasu sisuliselt iga viies inimene. Värske uuendusega soovib Microsoft muuta Windowsi kõigile ligipääsetavaks. Lisandub uus komplekt juurdepääsu funktsioonidega. Microsoft uuendas Snap layouts funktsiooni, Focus süsteemi (lisatud on näiteks ajatatud puhksepausid) ning jõudluse ja aku optimeerimist.  

Värske uuendusega plaanitakse parendada ka Windows Upgrade kogemust. Windows Upgrade on nüüdsest süsiniku-teadlik (carbon aware), mis aitab meie seadmetel vähendada süsinikuheitmeid. Kui seadmed on ühendatud vooluvõrku, sisse lülitatud, internetti ühendatud ja regionaalse süsinikuintensiivsuse andmed on kättesaadavad, sihib Windows Upgrade uuenduste tegemise sellisele ajale, mil suurem osa elektrist toodetakse madalama süsinikuheitmega.  

Kasvuruumi jõudmaks sellesse hetke, kus kõik kasutajad on Windows 11 omaduste ja võimalustega rahul, veel on. Võime rõõmustada, et Microsoft suunab pidevalt aega ja energiat oma toodete paremaks muutmisesse. Olenevalt sellest, milleks oma arvutit kasutad, võid vabalt juba ka täna täiesti rahul olla.  

Allikas: Microsoft