OneDrive & Outlooki juhend

OneDrive:

  • Failide talletamise kaitse
  • Failidele ligipääs kõikjalt
  • Failide jagamine töökaaslaste ja partneritega

OneDrive seadistamine

Logi emaili ja parooliga OneDrive’i sisse. Seejärel tuleb luua OneDrive’i kaust, kust failid pilvega sünkroniseerima hakkavad. Ning valida kaustad, mida saab vajadusel back-upida. 

Failide lokaalne salvestamine

Kui tahad, et fail oleks vaid pilves ning ei võtaks arvutis ruumi. Klikka parema hiireklahviga failile peale ning vali Free up space

Kui tahad, et fail oleks füüsiliselt ketta peal olemas, siis klikka parema hiireklahviga failile peale ning vali Always keep on this device.

Failide kustutamine ja taastamine

Faili kustutamiseks vajuta faili peale parema hiireklahviga ning vali Delete.
Faili taastamiseks ava OneDrive veebirakendus ning sealt leiad Recycle Bin kausta. Otsi kustutatud fail, vajuta faili kõrval olevat linnukest ning seejärel vajuta Restore nuppu.

Outlook

  • Postkast ja kalender ühes
  • Postkasti omapärastamine
  • Haldus seadmete vahel
  • Kohtumiste planeerimine kalendris

Signatuuri lisamine ja muutmine

Meilile signatuuri lisamiseks vajuta paberi ja pliiatsi ikooniga Signature nuppu. Sealt saab valida olemasolevate signatuuride vahel või lisada uus signatuur. 

Kirja kustutamine ja arhiveerimine

Meili kustutamiseks vajuta meili peale parema hiireklahviga ning vali Delete.

Meili arhiveerimiseks vajuta meili peale parema hiireklahviga ning vali Archive.

Reegliga kirja suunamine kausta

Vajuta lehe ülevalt servast File ja seejärel Manage Rules & Alerts. Seejärel New Rule. Sealt vali alumisest kastist kelle kohta reegel käib ning loo kaust, kuhu meilid lähevad.

Saatja blokeerimine

Saatja blokeerimiseks vajuta saabunud meilile parema klahviga ning vali Junk ja sealt Block Sender. See viib meili prügikasti Junk

Saatjalt blokeeringu eemaldamiseks otsi lehe päises olevatest valikutest Junk ning sealt Junk E-mail Options. Sealt saab Blocked Senders alt blokeeringu maha võtta. Uuemal Outlook versioonil leiab Junk nupu 3 täpiga ikooni alt.

Out of office

Et seadistada Out of office teavitust vajuta File ja seejärel Automatic Replies (Out of Office). Sisesta sinna teada ja vajuta Ok.

Kalendri kutse loomine

Kalendri kutse loomiseks vajuta vasaku hiireklahviga kalendris olevale päevale ning seejärel vali päisest New Appointment. Sealt saate valida koosoleku pealkirja, osalejad, toimumisaja, lokatsiooni.