Kasutame kolmandate osapoolte teenuste küpsiseid turundustegevuseks ning kasutajate külastuste analüüsimiseks. Täpsemat infot saate kui külastate linki "Primend Privaatsuspoliitika".

Microsoft Authenticator rakenduse turvauuendus

Autor: Helen Neudorf Aeg: 10. veebruar 2023

Kui teie ettevõtte turvapoliitika osaks on Microsoft Authenticatori kasutamine, siis olge valmis kõiki kasutajaid puudutavaks uuenduseks. Microsoft Authenticatori kasutamise kogemus muutub varasema teavituste kinnitamise asemel kuvatava numbri sisestamiseks ehk numbrite vastavuseks (inglise keeles number matching).

Numbrite vastavus on Microsoft Authenticatori traditsiooniliste teise teguri märguannete peamine turvavärskendus. Microsoft lülitab numbrite vastavuse funktsiooni sisse kõigis tenantites 27. veebruarist 2023.

Microsoft soovitab lähiajal lubada numbrite vastavus sisselogimise turvalisuse tõstmiseks. 27. veebruarist alates hakkavad olulisemad teenused numbrite vastavust kasutama  ja kasutajad hakkavad seda nägema varasemate kinnitustaotluste asemel. Teenuste juurutamisel võivad mõned kasutajad näha numbrite vastavust ning teised veel teavituse kinnitust. Et kõik kasutajad saaksid ühtse kogemuse, soovitab Microsoft tungivalt ennetavalt lubada Microsoft Authenticatori numbrite vastavus.

Kui kasutaja vastab MFA teavitustele rakenduse Authenticator kaudu, kuvatakse talle number. Kinnituse lõpetamiseks peab ta selle numbri rakendusse sisestama. Uue funktsiooni, numbrite vastavuse korral kuvatakse kasutajale sisselogimisel number ja selle numbri seadmesse sisestamise asemel MFA seadmesse sisse logida, et number seal kinnitada.

Numbrite vastavus on saadaval järgmiste stsenaariumide jaoks. Kui see on lubatud, toetavad kõik stsenaariumid numbrite vastavust:

Apple Watchi märguannete puhul numbrite vastavust ei toetata. Apple Watchi kasutajad peavad oma telefoni kasutama märguannete kinnitamiseks, kui numbrite vastavus on lubatud.

Allikas: Microsoft