Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Primend aitas SYNLABil hooldekodudele kinkida tahvelarvutid

Autor: Helen Neudorf Aeg: 08. veebruar 2021

Eesti suurim meditsiinilabor SYNLAB kingib hooldekodudele tahvelarvutid, mis aitavad hooldekodude elanikel oma lähedastega suhelda. Lisaks jõuavad hooldekodudesse SYNLABi abiga mugavad spetsiaalsed madratsid.

Ligi aasta aega koroonakriisi eesliinil tegutsenud SYNLAB otsustas toetada Eesti hooldekodusid, mille elanikke ja tegevust pandeemia on tugevalt mõjutanud. SYNLAB võttis ühendust Sotsiaalministeeriumi ja Sotsiaalkindlustusametiga, kelle abil korraldati hooldekodudes küsitlus - mida nende eakad elanikud kõige enam vajavad, et nad tunneksid end kogu maailma tabanud tervisekriisi ajal paremini.

Küsitlusest selgus, et hooldekodude külastuspiirangute ajal tuntakse kõige rohkem puudust oma lähedastest, kellega kokkusaamised on möödunud aasta kevadest saati olnud raskendatud või sootuks võimatud. Oma IT-partneri Primend abiga ostis SYNLAB Eesti hooldekodudele 115 tahvelarvutit, mis on varustatud enamlevinud suhtlustarkvaraga. Tahvelarvutitel on spetsiaalsed jalad, mis võimaldavad arvutit kasutada ka neil inimestel, kellel endal pole võimalik ekraani käes hoida. Kasutamiseks viiakse läbi koolitused.

Samuti tuli 192. Eestis tegutseva hooldekodu küsitlusest välja, et eakad, veetes palju aega voodites, vajaks paremaid madratseid. Selle soovi täitmiseks tellis SYNLAB Eesti tootjalt SleepAngelilt 200 spetsiaalset lamatisi ennetavat ja ka hooldekodude töötajate hoolduskoormust vähendavat madratsit. Märtsis valmivaid madratseid aitab laiali viia SYNLABi üks transpordipartneritest ALD Automobile.

SYNLABi teenustejuht Karin Kallikorm: "Kriisi eesliinil töötades näeme iga päev, kes kõige rohkem tuge vajavad. Hooldekodud ja erihoolekandeasutused on kindlasti nende seas. Laustestimisi läbi viies oleme näinud hooldekodudes vapraid eakaid, kes tunnevad rõõmu sellest, kui saavad meie proovivõtjatega veidigi suhelda. Nüüd, kus hooldekodudel on tahvelarvutid, on eakatel võimalus taaskohtuda oma lähedastega, kes neile praegusel keerulisel ajal külla minna ei saa. Loodame, et kontakt kallite inimestega annab neile kriisis vastupidamiseks jõudu." 

Saaremaa Südamekodu juht Piret Pihel: "Meil on väga hea meel, et saame koos SYNLABiga aidata hoolealustel oma lähedastega suhelda. See on oluline mõlemale osapoolele. Hoolealused tunnevad, et neist hoolitakse, lähedased mitte ainult ei kuule vaid saavad ka oma silmaga veenduda kuidas olukord on. Töötajate jaoks on oluline lisaväärtus see, et saame koolituse, kuidas tahvleid ja suhtluskanaleid kasutada, et meie elanike suhtlemine omastega laabuks tõrgeteta."

SleepAngel kaubamärgi Eesti esindaja Aile Pilberg: "Täname võimaluse eest osaleda SYNLABi heategevusalgatuses. Hoolekandeasutused ja haiglad on meie kliendid ja näeme, kuidas  koroonaviirus on mõjutanud raskelt hooldekodude. Pakkusime SYNLABile lahendusels Eestis toodetavad filtreeritud unetooted, mis on barjäär viirustele, allergeenidele, patogeenidele ja vedelikele ning muudab seeläbi hooldekodu keskkonna mitte vaid turvalisemaks vaid ka mugavamaks. Võtsime nende tellimuse tehases vahele ja toodame omalt poolt tasuta 20 madratsit juurde, et heategu ühiselt suurem oleks."

Primend partner Rene Kaalo: "Kui SYNLAB tegi meile ettepaneku hankida lihtsasti kasutatavad ja vastupidavad tahvelarvutid hooldekodude jaoks, pakkusime omaltpoolt juurde ka tahvlit hoidvad jalad. Sellise lahendusega saavad hoolealused mugavalt oma lähedastega suhelda ega pea tahvlit käes hoidma. Meie spetsialistid seadistasid igasse tahvelarvutitesse juba ka Skype ja Teamsi rakendused ning viime läbi koolituse tahvliga toimetamiseks, jala ja suhtlustarkvarade kasutamise kohta. Loodame, et nii leiavad mitmed rõõmsad taaskohutumised aset juba tuleval nädalavahetusel."

ALD Automotive Baltikumi tegevjuht Mārcis Maurin: "Kui SYNLABist helistati ALD-sse ja esitleti suure südamega tehtud plaani, siis kaasa aitamise otsus tuli väga kiiresti. Korraldame hea meelega vajaliku transpordi ja aitame madratsitel jõuda hooldekodudesse üle Eesti. Lisaks pakkusid mitu ALD töötajat ennast vabatahtlikult appi olema vajadusel autojuhid, kes madratseid laiali viivad. Me oleme uhked, et meil on selline klient nagu SYNLAB."

SYNLAB on Eesti suurim meditsiinilabor ning Terviseameti partner koroonaviiruse testimisel koos Medicumi ja mitmete teiste erameditsiiniettevõtete ja haiglatega.
Eestis teeb SYNLAB aastas üle 8,5 miljoni laborianalüüsi. SYNLABi laborites ja verevõtupunktides töötab üle 400 inimese.