Kuidas pikendada SQL Server 2008 tuge? - Primend Kuidas pikendada SQL Server 2008 tuge? - Primend

SQL Server 2008 uuenduste tugi (Mainstream Support) lõppes juba 2014. aastal, kuid parandusi ja täiendusi annab Microsoft välja veel kuni 2019. aasta juulini. Need parandused ja täiendused ei ole enam tasuta ja ilma tugilepinguta neid parandusi ei saa. On tagumine aeg uuendada!

SQL Server 2008 SQL Server 2017 upgrade

Microsoft ei võta SQL Server 2008 tugiteenuse eest raha lisaks kui see andmebaasiserver Azure’i teenusesse viia. Sellele lisaks saab otsa täiendavad kolm aastat tuge, mida ei saa privaatpilves või oma serveriruumis olevatele andmebaasidele. Loomulikult ei ole see lõplik lahendus ja peab hakkama mõtlema serveri uuendamise või rakenduse vahetamise peale, kuid vähemalt võib tunda ennast kindlamini nende muudatuste plaanimise ja elluviimise ajal.

SQL Server 2017 on õige valik uuenduseks

Kuigi SQL Server 2008 on tänaseks vana ja on vaja mõelda uuenduse peale, võib kindlalt väita, et andmebaasitarkvara valik on olnud õige.

SQL Server Linux Oracle PowerBI

SQL Server on siiani kõige kiiremini arenev ja kõige turvalisem andmebaasitarkvara. Uus SQL Server töötab lisaks Windowsile (ja Azure’ile) ka Linuxi peal ning saab hakkama Docker konteineritega. Ja vaatamata levinud arvamusele, et Microsofti tarkvarale tuleb kogu aeg liiga palju parandusi, on viimase seitsme aasta jooksul olnud SQL Server tegelikult kõige turvalisem platvorm. Power BI aruandluse lisandumine Microsofti tootevalikusse on oluliselt parandanud SQL Serveri aruandluse võimalusi ja vähendanud ärianalüütika juurutamise kulusid.

Neli stsenaariumit SQL Serveri uuendamiseks

SQL Serveri uuendamiseks on neli põhilist stsenaariumit, millest igaühel on oma eelised. Juurutuste arvult on tänapäeval loomulikult kõige populaarsem Azure SQL Database. Kuna enamik andmebaase on tegelikult võrdlemisi väikesed, siis Azure SQL Database’i hind, mis hakkab kuni 250GB andmebaasi jaoks umbes 30 eurost kuus, on ahvatlevalt soodne.

Milline on parim SQL Serveri uuendamise stsenaarium SQL Server IaaS PaaS stsenaariumid

Azure SQL Database teenuse valimisel peab arvestama, et tegu on maksimaalselt standardse platvormiga. Paljud seni kasutusel olnud rakendused võivad kasutada SQL serveri funktsioone, mis ei ole pilves lubatud. Näiteks kui soovid teha andmeladu Azure SQL teenusele, nõuvad pilves ETL teenus ja andmete puhastamise protseduurid (vt Azure Data Factory) ümber mõtlemist. Kui aga mõttes on luua uus rakendus brauseri vahendusel kasutamiseks või olemasolevale ärirakendusele uute võimaluste loomine, on nende stsenaariumite jaoks tõenäoliselt mõistlikum kasutada Azure SQL Database teenust.

Milline SQL Server on kõige õigem valik SQL Server IaaS versus PaaS Azure SQL Database