Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Webinar | Eelarve täitmise jälgimine Power BI-ga

Kes? Toomas Mõttus
Millal? 23. märts 2022 10:00:00
Kus? Primend

Ettevõtetel on eelarved tehtud ning aeg on hakata eelarvetest kinni pidamist jälgima. Kuidas seda teha korrastatult ja kõigile nähtavalt? Microsofti Power BI raportites on lihtne kõrvuti panna tegelikud tulemused, eelarve ning eelmise aasta sama perioodi tulemuse. Seminaril räägime, milline on tavaliselt ettevõtetes eelarve jälgimise ja ajakohastamise protsess ning kuidas Power BI vahenditega eelarve täitmine kõigile nähtavaks ja jälgitavaks teha. 

Toomas Mõttus – Primend | CEO

Olen infotehnoloogis olnud tegev juba üle 20 aasta ning olen Microsofti sertifitseeritud Power Platformi spetsialist, andmeinsener ning andmeanalüütik. Minu fookuseks on uued tehnoloogiad ning läbi innovatsiooni ettevõtete nõustamine nende ärivajadustele ja -nõudmistele vastavate IT lahenduste loomisel.

 

Kõik meie veebiseminarid on tasuta ning kutset võib julgelt jagada kui teate kedagi, kellele need teemad võiks huvi pakkuda.


Mis on Power BI? 

Power BI on tarkvarateenuste, rakenduste ja konnektorite kogum, mis töötavad koos, et muuta teie sõltumatud andmeallikad sidusaks, visuaalselt kaasahaaravaks ja interaktiivseks ülevaateks. Teie andmed võivad olla Exceli arvutustabel või pilvepõhiste ja kohapealsete hübriidandmeladude kogu.  

Power BI on mõne aastaga kujunenud kõige populaarsemaks analüüsi-töövahendiks. Igal kuul lisandub Power BI tooteperesse uut funktsionaalsust ning mitmed funktsionaalsused on seotud tasuliste Azure’i teenustega. Power BI tooteperes on kesksel kohal Power BI veebiteenus, mis võimaldab andmemudelitel põhinevad graafikud teha nähtavaks brauseris ja nutiseadmes. 

Power BI’ga loodud eesmärgid aitavad organisatsioonidel selgete ja mõõdetavate eesmärkide nimel veelgi tõhusamalt töötada. Power BI eesmärgid võimaldavad teie organisatsioonil suurendada vastutust ja jälgida edusamme peamiste tulemuste suunas, luues sujuvalt ühenduse Power BI andmetega. 

Microsoft 365 Data Loss Prevention (DLP) poliitikad võimaldavad turbeadministraatoritel juhtida tundlike andmete üleslaadimist Power BI-sse. Kohalike ja tööstusharu spetsiifiliste vastavusnõuete täitmiseks (nt finantsteenuste või tervishoiu valdkonnas) nõuavad organisatsioonid tundlike andmete pilve üleslaadimisel täielikku nähtavust. DLP-poliitikaga saavad turbeadministraatorid tundlike andmete üleslaadimist Power BI Premiumi tööruumidesse Microsofti Information Protection (MIP) tundlikkuse mõõdiku järgi, sisu skannimise ja andmeallika põhjal. Administraator saab määrata automaatsed andmekao riski ennetavad meetmed, nagu hoiatused ja kohandatud poliitikanõuanded lõppkasutajatele. 

Milleks eelarve jälgimine? 

Kõigile finantstegevustega kokku puutunud inimestele on selge, et enne millegi alustamist peaks olema tehtud plaan, mida jälgida. Eelarve plaan on tavaliselt järgmine.  

Tavaliselt tehakse aasta jooksul uusi kohandusi ning prognoose. Kuidas korraldada seda eelarve muutmist aasta jooksul? Sellega aitab kaasa Power BI erinevad lahendused. Power BI võimaldab erinevaid aruandeid ja tulemusi reaalajas jälgida ka läbi telefoniapp’i. Ning kontorisse jõudes saab täpsemalt aruandeid analüüsida ning filtreerida. Heaks omaduseks Power BI’l on see, see kuulub Power Platform keskkonda ning on seotav teiste toodetega nagu näiteks Power Automate ja Power Apps. Ning lisaks on Microsoft loonud valmisühendused sadade erinevate veebiteenustega.  

Power BI funktsionaalsused: 
  • Aruannete filter kasutajagrupi põhiselt (RLS) 
  • Rea detailaruandesse liikumine (Drill Through) 
  • Rea detailandmete avamine visuaalis (Drill Down) 
  • Detailandmete näitamine spikris 
  • Tulemuste tellimine e-mailile 
  • Märguannete tellimine e-mailile, logimine, automaattegevused 
  • Eesmärkide seadmine ja eesmärkide täitmise jälgimine 
Power BI litsentside maksumus: 

Need litsentsid on mõeldud ettevõttetele, kellel on alla 100 kasutaja. Kui on üle 100 kasutaja, siis on mõistlik kasutada litsentse nagu Power BI Embedded, Power BI Premium, Power BI Report Server.  

Täpsemat infot ning Power BI DEMO leiate meie veebiseminari salvestust kuulates. 

Eelarve jälgimise juurutamine 

Kuidas siis eelarve jälgimist juurutada? Tavaliselt käib see järgmise graafiku järgi: 

ANALÜÜS (1 nädal) 

Ettevõtte struktuuri ja aruandluse nõuete analüüs 

MUDELI LOOMINE (1 nädal) 

Finantseelarve ja päevaraamatu sidumine eelarve mudelisse 

MÕÕDIKUTE TÖÖLAUD (2-4 nädalat) 

Eelarve täitmise ja mõõdikute seadmine ja töölaua kohandamine 

MUUTMISE JA JÄLGIMISE TÖÖLAUD (2-4 nädalat) 

Eelarve muutmise ja jälgimise töölaua kohandamine 

JUURUTAMINE, JUHENDAMINE (1 nädal) 

Töötajate koolitamine 

Andmete hoiustamise standardarhitektuur 

Juhul kui on üks finantssüsteem ja struktuur on võrdlemisi lihtne, siis on võimalik andmeid saada otse SharePointist või SQL serverist või mõnest raamatupidamistarkvarast nagu näiteks Directo. Andmed tõmmatakse Power BI’sse, kus toimub andmete puhastamine ja andmete omavaheline sidumine. Ning selle järgi on võimalik teha töölaud, mida on igapäevases töös mõnus ning lihtne kasutada. 

Juhul kui on erinevad finantssüsteemid, nagu näiteks erinevad valuutad, erinevad majandustarkvarad või on erinevatel aegadel laekuvad andmed. Selliste andmete jaoks peaks kasutama andmeladu. Andmeladu tõmbab erinevatest alamsüsteemidest andmed Data Lake’i, seejärel andmed puhastatakse ning siis laaditakse raportikõlblikud andmed laetakse kuldtaseme kataloogidesse. Ning seejärel saab neid andmeid Power BI’s kasutada. 


Kui tekib rohkem küsimusi, siis võtke meiega ühendust!