Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

SYNLAB Eesti OÜ

Signe Jancis | IT juht

2020. aasta juuli keskel, kui koroonaviiruse levik oli veidi taandunud ja inimesed nautisid suve kodumaal, pöördus Primendi poole hea klient, SYNLAB Eesti. SYNLAB vajas lühikese aja jooksul lihtsat ja töötavat lahendust, mis aitaks raporteerida ralliga seotud isikute koroonaviiruse SARS-CoV-2 testide tulemusi WRC Rally Estonia edukaks toimumiseks ja seda kõike turvalises keskkonnas tundlikke isikuandmeid kaitstes. Selleks pakkus SYNLAB välja oma Microsoft Power BI keskkonna, kus nägid meeskondade juhid ja ürituse nn Anti-COVID tiimijuht laboris valmimise järgi koheselt reaalajas tulemusi. Seda nii oma telefonis spetsiaalses rakendudes kui veebipõhiselt. Lisaks said kõik negatiivse tulemuse saanud testitavad oma tulemuse ka operatiivselt lühisõnumina. Selline kiire andmete liikumine võimaldas rakendada vajadusel kohest isolatsiooni ning tiimidel oma töö ümber korraldada.

Projekti raames aitas Primend ehitada SYNLAB Eesti arendatud andmelao platvormile visualiseerimiskeskkonna. Nii sai SYNLAB ise kasutusõigusi reguleerida ja määratud õigusgruppidega aruandes lihtsamalt hallata seda, kes mida näeb. Tänu sellele visualiseerimise keskkonnale sai võimalikuks ka koroonatesti tulemuste reaalajas kuvamine SYNLAB Eesti välistele kontaktidele, kellega oli sõlmitud isikuandmete edastamise leping. Näiteks nägid erinevad WRC tiimid ainult oma testide tulemusi, mitte teiste omi. Ürituse üldiseks ohutuks toimumiseks koroonakriisi ajal oli oluline, et WRC korralduskomitee näeks tervikpilti ja et neil oleks ligipääs kõikidele tulemustele – kõik andmed pidid olema koos ühes andmebaasis ja ligipääs neile õigustega reguleeritud. Kuna keskkonnas käideldi tundlikke isikuandmeid, oli süsteemi turvalisus ülioluline. Seadistatud Microsoft Power BI platvorm võimaldas täielikku auditeerimist ning süsteem kuvas iga kasutaja kõiki tegevusi, mis tagaski vajaliku turvalisuse. Selline operatiivne ja samas turvaline süsteem aitas suuresti kaasa ürituse kordaminekule.

Kommenteerib SYNLAB Eesti IT juht Signe Jancis: “Oma sisult oli tegemist mastaapse ja keeruka IT projektiga, kus iga lüli oli oluline. Selle õnnestumise garanteeris süsteemide õigeaegne valmisolek edastada raportitele vajalikke andmeid, neid visualiseeriva rakenduse olemasolu ja kõikide kaasatud süsteemide omavaheliste liidestuste toimimine. Primendi poolt uskumatult lühikese ajaga üles ehitatud Power BI visuaalset lahendust oli WRC ralli korraldajatel ja tiimidel mugav, lihtne ja turvaline kasutada. Primend tegutses kiirelt, asjatundlikult ja tänu meievahelisele sujuvale koostööle saime lõpp-produkti õigeaegselt valmis.“   

Kõige selle toimima saamiseks oli Primendil aega vaid mõni päev: prototüüp saadi valmis kõigest nelja päevaga. Primend oli operatiivselt abiks nii kasutajatoe kui juhendamisega, kuna ralliga seotud testitavaid oli üle maailma paljudest erinevatest riikidest ja erineva kasutajakogemusega.

Täiendavalt osutas Primend abi litsentsimise vallas, et hoida projekti kulud mõistlikkuse piires. Nii anti nõu litsentsi valikul, eesmärgiga viia kaasnevad litsentsikulud miinimumini, samal ajal hoolitsedes selle eest, et platvorm oleks piisavalt turvaline ja funktsionaalne.

Erakordsetes oludes septembris 2020 toimunud WRC Rally Estonia oli esimene sedavõrd suurearvulise publikuga ülemaailmne autospordivõistlus, mis korraldati COVID-19 tingimustes ja mis lõppes ilma ühegi nakatumisjuhtumita. Suursündmuse õnnestumise taga oli korraldajate ja muidugi ka pealtvaatajate ühine pingutus ning läbimõeldud tegevus. 

Lahendus, mille SYNLAB koostöös Primendiga ehitas, osutus nii edukaks, et SYNLAB kasutab seda ka järgmiste ürituste läbiviimisel – näiteks Ironmani, PÖFFi ja suurklientidele aruandluse kuvamisel. 

Primend on Microsofti Power Platform’i, Azure Data Platform’i ja Application Development’i sertifitseeritud partner ning Microsoft on ettevõtet viis korda tunnustanud Aasta Partneri tiitliga.

SYNLAB Eesti on suurim meditsiinilabor Eestis, mis tegutseb juba aastast 1995. Põhitegevuseks on laboriteenuse osutamine pere- ja eriarstidele, eraisikutele ja tööandjatele. Üle Eesti on u 20 verevõtukohta ja laborit ning töötajaid üle 400. SYNLAB on Terviseametile koroonatestimise partner. SYNLAB Eesti kuulub SYNLABi gruppi, mis on u 500 laboriga esindatud ligi 40 riigis. Kokku töötab grupis üle 20 000 inimese. SYNLAB on Euroopa suurim laboriteenuse osutaja. Rohkem infot synlab.ee kodulehelt.