Oluline muudatus Microsoft Teams seadistuses!

Autor: Aeg: 20. jaanuar 2021

Oluline muudatus Microsoft Teams seadistuses: ettevõtte väliste kasutajate ligipääs automaatselt lubatud 

Alates 8. veebruarist 2021 on Microsoft Teamsis ettevõtte väliste kasutajate lisamine automaatselt sisselülitatud, kui ettevõte ei ole seda ise manuaalselt välja lülitanud. Sellega ühtlustatakse Microsoft Teams programmi teiste Microsofti teenustega, kus ettevõtte väliste kasutajatega koostöö on automaatselt lubatud. 

Kuni veebruar 2021 on väliste kasutajate ligipääs automaatselt välja lülitatud. Selleks, et IT- administraatorid või Microsoft Teams kanalite omanikud saaksid lisada ettevõtte väliseid kasutajaid, siis peab enne väliste kasutajate lisamine olema lubatud. Muudatuse jõustumine võib võtta aega mitu tundi. Kui kasutajad näevad sõnumit väliskasutaja lisamisel, et „Contact your administrator”, siis järelikult ei ole väliste kasutajate lisamine lubatud või ei ole muudatus veel jõustunud.

Alates veebruarist on kõigil uutel Microsoft Teamsi kasutajatel või kõigil, kes ei ole oma väliste kasutajate poliitikat seadistanud, automaatselt väliste kasutajate lisamine lubatud. Kui teie ettevõte tahab veenduda, et väliste kasutajate lisamine ei oleks lubatud, siis tuleb manuaalselt üle kontrollida, et külaliste lisamine on „Off“ mitte „Service Default“. 

  • Selleks logige sisse: Microsoft Teams admin center (teil peab olema selleks oma ettevõtte administraatori õigused)
  • Valige Org-wide settings > Guest access
  • Järgmiseks valige Allow guest access in Teams alt „On/Off“