Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Microsoft ühtlustab litsentsiprogramme

Autor: Aleksei Räim Aeg: 30. juuli 2018

Üks litsentsiprogramm kõigile klientidele

Microsoft liigub kiires tempos kogu tootevalikus pilveteenuste suunas. Seetõttu ei ole enam praktiline pidada kümneid erinevaid litsentsiskeeme, mis olid vanasti vajalikud igas suuruses kliendile kõige õigema lahenduse pakkumiseks. Varem oli mitu Enterprise programmi suurtele klientidele, Open programmid väikestele klientidele ja mingi hetk tekkis juurde MPSA programm keskmistele. Iga programmi sees oli veel omakorda mitmeid skeeme litsentside ostmiseks. Pilveteenuste lisandumisega tuli juurde täiendavaid programme ja Microsoftilt litsentside ostmine läks veelgi keerulisemaks.

Nüüd on Microsoft otsustanud liikuda ainult ühe müügimudeli suunas, kus vastavalt kliendi suurusele on kolm kanalit:

  • litsentside ostmine Microsofti nõustamisega;
  • litsentside ostmine partneri (Primendi) nõustamisega;
  • litsentside ostu iseteenindus.

Selle tulemusena peaks olema kõikidel klientidel Microsoft käest lihtsam litsentse osta.

Selgem Windowsi litsentsimine ettevõtetele

Windowsi litsentsi ostmiseks ettevõttele on olnud siiani kaks mudelit. Kas osta Windowsi litsents töötajale või osta litsents seadmele. Töötajale litsentsi ostmisel võib töötaja kasutada Windowsit kuni viiel erineval arvutil. Arvutile litsentsi ostmisel võib seda arvutit kasutada lõputu hulk töötajaid. Töötajale litsentsi ostmine on mõistlik tavaliselt siis kui sama inimene kasutab mitut arvutit – laua-arvuti, sülearvuti, arvuti kodus, arvuti teleri taga jne. Arvutiga litsentsi sidumine on mõistlik, kui arvutit kasutab mitu inimest näiteks, kui töö on vahetustega või on arvuti ühendatud tootmis-seadme külge.

Ettevõtetele müüdavad Windows 10 Enterprise litsentsid hakkavad kandma järgmisi nimetusi:

  • Windows 10 Enterprise E3 – litsentside koguse arvestuse aluseks on töötajate arv. Iga töötaja võib kasutada kuni viit Windowsiga seadet
  • Windows 10 Enterprise – Litsentside koguse arvutuse aluseks on arvutite arv. Iga Windows litsentsiga arvutit võivad kasutada kõik töötajad

Kaovad ära Windows 10 Enterprise E5 litsents ja erinevad E3 litsentsi variatsioonid. Windows 10 Enterprise E3 ja Windows 10 Enterprise litsents on sama hinnaga.

Litsentsihindade tõus

Et juhtida kliente uute ostumudelite suunas, tõstab Microsoft väljaspool uut litsentsiprogrammi olevate litsentside hinda. Sellega seoses on edaspidi senisest kallimad:

  • Office 2019 (Office 2016 asemel)
  • Core CAL (Exchange, SharePoint jne kasutajalitsents)
  • Enterprise CAL
  • Serverite litsentsid

NB! Need ei ole pilvelitsentsid, vaid ettevõtte enda andmekeskuse töös hoidmiseks vajalikud litsentsid. Pilveteenuste litsentside hinnad nagu Office 365 praeguse kava järgi ei muutu.

Azure’i teenuste mahul põhinev allahindlus

Kui tead täpselt, palju Azure’i virtuaalmasinate ressurssi järgmise aasta jooksul vaja on, saab ressursi „ette osta“ ning saada teenuste pealt märkimisväärset allahindlust. Kui ettevõttel on juba olemas Microsofti litsentse, siis neid Azure’i pakkumistega kombineerides võib saada kuni 72% hinnasäästu.

Siiani oli selline allahindluste programm kättesaadav vaid suurtele ettevõtetele (Microsoft, Enterprise Assisted), kuid litsentsiprogrammide ühtlustamisega seoses saavad seda allahindlust edaspidi ka IT partner Primendi kaudu Azure’i teenuse ostjad. :)