Internet Exploreri tugi kaob!

Autor: Toomas Mõttus Aeg: 22. september 2020

Internet Exploreri tugi kaob ning mida peaks teadma sellega seoses

Olgu, IE11 turvaparanduste tugi kestab veel aastaid, kuid varasemate versioonide tugi on tänaseks täielikult lõppenud. Microsoft on kogu arenduse üle viinud uuele Edge veebilehitsejale. Ka uued Office 365, Teams ja Microsoft 365 teenused toetavad vaid Edge, Chrome ja Firefox veebilehitsejaid.
 
Alates 30. novembrist 2020 lõpetab Teams täielikult Internet Exploreri toetamise. Teised Office 365 ja Microsoft 365 teenused toetavad IE11 brauserit ametlikult veel kuni 17. augustini 2021. Siiski, oleme täheldanud juba praegu, et mõned SharePoint Online funktsionaalsused ei tööta IE peal sama moodi kui Edge või Chrome brauserites. Seega on tagumine aeg Edge brauseriga tutvust teha.

Mis saab siis, kui mõni sisemine rakendus sõltub Internet Exploreri funktsionaalsustest?

IE on Windows 10 operatsioonisüsteemi osa ja vähemalt praegu ei ole Microsoft andnud tähtaega IE11 versiooni paranduste toe lõpetamisele. Lisaks on Edge brauserile "IE Mode", mis tähendab seda, et kui mõni teenus nõuab IE funktsionaalsusi, saab Internet Explorerit Edge aknas jooksutada. Töötaja jaoks on kasutajaliides lihtsam.
 
IT spetsialistid, kes soovivad oma ettevõtte valmistada ette IE11 toe lõppemiseks, peaksid lugema seda Edge juurutamise  juhist