Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Anija valla volikogul võttis vaid 2 päeva, et alustada kaugtööd Teamsis

Autor: Rene Kaalo Aeg: 27. märts 2020

Tänast olukorda arvestades on eraettevõtluse kõrval raske ka paljudel kohalikel omavalitsustel. Erinevalt eraettevõtetest, kes on harjunud pidevalt investeerima IT arengusse, on minu nägemusel kohalikud omavalitsused natuke vaeslapse rolli jäänud. Seda eriti täna, kus omavalitsused on kinni aga töö peab jätkuma, sest inimesed ootavad valla tuge ning on vajadus tarbida kohalikke teenuseid - toimima peavad sotsiaal- ja haridusvaldkonnad. 
 
Sarnases olukorras on ka Anija Vald, kus IT lahendused on natuke ajale jalgu jäänud aga kõik justkui toimib. Seda hetkeni, mil kaugtöö teema tõusis teravalt päevakorda, kui selgus et nelja päeva pärast toimub volikogu istung, kus peaks  osalema kõik 19 volikoguliiget aga eriolukorrast tingituna kokku saada ei tohi. 

Olukorra lahendamiseks pöördus vallavanem Riivo Noor, Primendi müügijuhi Rene Kaalo poole, et uurida milliseid võimalusi Microsoft saaks pakkuda.

Tutvustasime Microsoft Office 365 paketti, mida tänases kriisiolukorras on võimalik pooleks aastaks tasuta kasutusele võtta ning selles sisaldub ka Teams koostöörakendus:
https://www.primend.ee/blogi/leevenda-teamsiga-koroona-sumptomeid/

Ajanappuses lepiti kokku, et Office 365 paketist võetakse hetkel kasutusele ainult Teams rakendus ja asusime tegutsema.

Teams keskkonna ja rakenduse käima panemisel ilmnes aga esimene tagasilöök, milleks osutus teise teenusepakkuja juures asuv ja Linuxi baasil olev e-maili server. Peale hetkelist takistust erinevate süsteemide integreerimisel, sai siiski Teams keskkond püsti kahe päevaga. Kusjuures töökoha arvutite seadistuse tegid valla töötajad ise ning peale lühikoolitust sai tehtud ka esimene edukas testkõne.

Kuna IT’s ikka juhtub, siis ei jäänud tulemata ka teine tagasilöök. Nimelt peale paaripäevast kasutamist selgus, et valla poolt saadetavad Teams koosolekukutsed ei jõudnud saajateni.
Algselt oli kahtlus, et tegemist Teams rakenduse “bugiga“, sest Microsoft oli ametlikult teatanud, et hüppelise kasutajate arvu kasvu tõttu võib esineda lühiajalisi tõrkeid. Kindluse mõttes pöördusime otse Microsofti klienditoe poole, kust vastust tuli, kriisiolukorda arvestades juba 4 tunni jooksul. Seekordse tagasilöögi põhjuseks osutus valla väline IP, mis kogemata Microsofti poolt „blacklisti“ oli sattunud. Viga sai kiirelt parandatud ja teenuse toimimine taastatud.

Anija Valla märtsikuine volikogu istung sai peetud tõrgeteta üle Microsoft Teams rakenduse. Kohal oli 18 volikogu liiget, 3 vallavalitsuse liiget ja hääletati kokku 3 korda! 

Anija Vallavanem Riivo Noor: "Täname Primendit asjaliku suhtumise ja kiire lahenduse käivitamise eest. Tänu Microsoft Teams rakendusele saime peetud olulise volikogu istungi ning kindlasti kasutame seda ka edaspidi. Hetke plaan on peale eriolukorda rakendada ka muid Microsofti grupi ja ühistöö vahendeid Anija vallas ja vallasutuste töös"