Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Webinar | Power Platform – võimas ja kasutajasõbralik

Kes? Toomas Mõttus
Millal? 19. november 2020 10:00:00
Kus? Primend

Muutuvas maailmas peab olema võimalik äriprotsessi tugirakendusi luua kiiresti. Veel parem kui lõppkasutaja saab tööprotsessist ise osa võtta. Just selliste teenuste komplekt on Microsofti Power Platform:

  • PowerApp – kiire kasutajaliidese loomine mobiilsetele ja veebi-rakendustele;
  • Power Automate – töövoogude loomine äriprotsesside automatiseerimiseks;
  • Power BI – aruandlus, mida on lihtne kohandada oma vajadustele.

Seminaril räägib Toomas Mõttus, kuidas Primend kasutab Power Platform ning Azure teenuseid kiireks äriprotsessi tugirakenduste loomiseks. Lisaks näitame, kuidas kõigest 20 minutiga luua mobiiltelefonis kasutatavat ärirakendust koos aruandlusega.

 

Küsimused ja vastused

  • Mul on Mac. PBI Desktopi sellele ei ole. Kuidas Maci kasutajad PBI-d saavad analüütika ehitamiseks kasutada?

Andmemudeli tegemiseks on vaja Power BI Desktopi. Visuaale muuta, nagu näitasin ka seminaril, saab otse veebiliideses. 

  • Kui luua O365 peal tööruume, kuhu lubada ligi ka väliseid partnereid, et nad saaksid koheselt näha värsket infot ja vajadusel lisada andmeid ka omalt poolt. Partnerite ligipääsu jaoks eraldi O365 litsentsi vaja ei ole, kuid kas nad saavad ka kasutada Power Apps ja BI funktsionaalsust (meie litsentsiga valmis tehtud vorme jne.) või selle jaoks on neil ka vaja siiski litsentsi?

Power App töötab ka väliste autoriseeritud kasutajatega ja kui lahendus on üles ehitatud selliselt, et tasulist litsentsi ei ole vaja, siis ei ole litsentsi vaja ka välistele kasutajatele. Sama lugu on PowerBIga. Küll vajab aruannete jagamise ja jagatud aruannete vaatamine Power BI Pro litsentsi nii sisemistele kui välistele kasutajatele.

  • Power Apps vs Azure Logic Apps, millal kasutada esimest, millal teist varianti?

PowerAutomate vs LogicApps. PowerAutomate on hea siis kui enamik liideseid on kõik O365 teenuses ja käivitada on vaja sagedasti. Logic App on siis parem kui liidesed on peamiselt väljaspool Microsofti teenuseid ja/või käivitus harv. See on reegel, kuid ei pea alati paika :)

  • Kas Power Appsi vorme tuleb luua eraldi erinevate ekraanide (telefon, tahvel, arvuti) jaoks või neil on ka oma sisemine ""responsive"" funktsionaalsus ja üks sama vorm töötab normaalselt kõigil ekraanidel suurema vaevata?

Hetkel on tõesti nii, et erinevatele ekraanidele on mõistlik teha erinevad Appid. "Scale to Fit" on põhimõtteliselt olemas, aga selleks, et vorm kindlasti ilus välja näeks, on mõistlik teha eraldi Appid.

  • Power Apps vs Azure Logic Apps, millal kasutada esimest, millal teist varianti?

PowerAutomate vs LogicApps. PowerAutomate on hea siis kui enamik liideseid on kõik O365 teenuses ja käivitada on vaja sagedasti. Logic App on siis parem kui liidesed on peamiselt väljaspool Microsofti teenuseid ja/või käivitus harv.  See on reegel, kui ei pea alati paika 

  • Kas see Teamsis loodud list reaalselt istub kusagil Teamsis või SharePointi serveris? Kui SP-s, siis kas on võimalik Teamsis luua On Premises SP liste?

Teamsi list asub SharePoint Online'is. Liidestus on-Prem SP-ga on võimalik, aga siis see ei ole automaatne / standardne lahendus, vaid eriarendus.

  • Kas Power Appsi ja BI-d on võimalik kasutada ""avaliku"" kodulehe tarbeks? Näiteks kuvada Power BI aruandeid avalikult või luua Power Appsis mingi vorm, mida autentimata külastajad täita saavad?

Power BI aruandeid on võimalik kuvad avalikult ilma kasutajat tuvastada. Siis peab väga selgelt piirama andmestiku, et vältida konfidentsiaalsete andmete lekkimist. 
PowerApps anonüümset kasutust praegu ei toeta, aga väidetavasti on see võimalus peagi tekkimas. Praegu oleme kasutanud alternatiivseid teenuseid