OneDrive for Business - piiramatu või piiratud? OneDrive for Business - piiramatu või piiratud?

Juba nädalaid on kirgi kütnud Microsofti teade sellest, et lubadus pakkuda piiramatu mahuga OneDrive / OneDrive for Business veebikataloogi teenust ei olnudki mõeldud kõikidele klientidele. Paljud, kes olid plaaninud hakata OneDrive’is hoidma oma filmide ja muusika kogusid, väljendasid sügavat pettumust. Nüüd, kus Microsofti plaanid OneDrive’iga on natukene selgemad, anname väikese ülevaate uutest piirangutest, õigustest ja võimalustest.

OneDrive for Business litsentsimine

Esmalt on tähtis meeles pidada, et OneDrive teenuseid on tegelikult kaks. Jaeturule on suunatud OneDrive personaalne teenus ning ettevõtetele on suunatud OneDrive for Business. OneDrive for Business jaguneb omakorda kaheks erineva hinna ja võimalustega tooteks (Plan 1 ja Plan 2). Kõigist neist valikutest on piiramatu mahuga vaid OneDrive for Business Plan 2 (lisaks SharePoint Online Plan 2).

OneDrive erakasutuseks ja OneDrive for Business ärikasutuseks on nüüd ühtlustatud

OneDrive erakasutuseks ja OneDrive for Business ärikasutuseks on nüüd ühtlustatud

Piiramatu mahuga OneDrive for Business (Plan2) sisaldub järgmistes pakettides:

  • Office 365 Enterprise E3, E4 and E5
  • Office 365 Government E3, E4 and E5
  • Office 365 Education

Kõigil teistel on OneDrive for Business maht piiratud kasutaja kohta 1TBga. Mahtu on võimalik muuta piiramatuks ostes juurde OneDrive for Business Plan2 teenuse. Seejuures ei rakendu piiramatu maht automaatselt, vaid õiguse olemasolul tuleb Microsofti toele kirjutada sooviavaldus mahupiirangu tõstmiseks näidates ära kasutajad, kelle OneDrive’i mahtu soovitakse tõsta. Seejuures määratakse kasutajale ikka mahu piirang, millele lähenedes on seda võimalik jälle nihutada.

OneDrive for Business tehniline info

Sama OneDrive’i rakendus sünkroniseerib nüüd dokumente nii erakasutuseks mõeldud OneDrive’iga kui ärikasutuseks mõeldud OneDrive for Businessiga. Sellega on ühtlustatud kogu rakenduse koodibaas ning paranenud rakenduse töökindlus. Eemaldatud on mitmed varasemad OneDrive for Business piirangud nagu 20 tuhande sünkroniseeritava faili piirang ning 2GB faili suuruse piirang.

Päris kõik varasema OneDrive for Business funktsionaalsused ei ole uues OneDrive’is veel rakendatud. Näiteks ei saa Office’i rakendused aru, et avatud fail on OneDrive’i teenuses, mistõttu ei tööta dokumentide sama-aegne redigeerimine. Kolleegidega dokumendi samal ajal redigeerimiseks peab olema Wordis oma ettevõtte kontoga sisse logitud ning avama dokumendi Wordi “Open” dialoogiaknast. Lisaks ei saa SharePointi katalooge uue OneDrive’iga veel sünkroniseerida. Need funktsionaalsused on Microsoft lubanud lisada veel sel poolaastal.