Kasutame küpsiseid parima kogemuse pakkumiseks

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kliendikogemust. Küpsiste abil saame pakkuda sulle meelepärast teavet meie toodete ja teenuste kohta. Kui annad küpsiste kasutamiseks oma nõusoleku, vajuta nuppu "Nõustun küpsistega". Kui soovid oma küpsise eelistusi hallata, vajuta nupule "Muudan küpsiseid". Sinu küpsiste valik säilitatakse 90 päeva. Lisateave küpsiste kohta

Palun vali ja kinnita Sinule sobivad küpsiste eelistused:

Kasutame meie veebilehel küpsiseid selleks, et tagada oluliste toimingute ja teatud funktsionaalsuste toimimine. Ilma nende küpsisteta ei tööta veebileht korralikult.

Kasutame turunduslikke küpsiseid selleks, et edastada Sulle personaalset reklaami. Personaalsed reklaamid võimaldavad Sul seeläbi saada osa mitmetest erinevatest kampaaniatest. Juhul kui ei soovi saada personaalseid reklaame, siis saad ikkagi meie veebilehte külastada, kuid reklaamid, mida näed ei pruugi olla sinu jaoks relevantsed.

Kasutame analüütilisi küpsiseid, sest need aitavad koguda andmeid selle kohta, kui palju kliente veebilehte kasutab, millist sisu nad sirvivad ja muud veebilehe funktsionaalsuse parandamiseks vajalikku teavet. Kasutades statistilisi küpsiseid, mis koguvad anonüümset teavet, saame teada, kuidas külastajad veebilehele jõuavad ja veebilehte kasutavad.

Muudatused Microsofti litsentsimise maailmas

Autor: Aeg: 15. detsember 2021

Muudatused Microsofti litsentsimise maailmas

Kes on tähelepanelikult jälginud, siis Microsoft teavitas augustis, et märtsist on oodata umbes 10% hinnatõusu. Nüüd on teada, et alates 1. märtsist 2022 suurenevad kõikide lepingutüüpide hinnad keskmiselt 10-25%. 

OPEN litsentsiprogramm lahkumine turult
Tänaseks pikki aastaid töötanud OPEN License programm kaob selle aasta lõpuks turult. Selle üle 20 aasta vana programmiga oli võimalik kasutusele võtta erinevaid Office’i litsentse ning samuti servereid ja serveri kliente litsentsida. 
OPEN License programmi asemel saab soetada Microsofti litsentse järgmiste programmide läbi: 

 • CSP (Cloud Solution Provider Program), mis on peamiselt mõeldud pilvetoodete litsentsimiseks.
   
 • SPLA (Service Provider Licensing Agreement), mis on mõeldud hosting’u partneritele.
   
 • EA/ESA (Enterprise Agreement/Enterprise Subscription Agreement), mis on mõeldud suurklientidele mõeldud litsentsimis lahendus.

Lepingute võrdlus:


Hetke olukord CSPs:
Praegusel hetkel soetatakse litsentside paketid 1. aastaks ehk kui osta täna litsentsid, siis on maksumus tänase hinnakirja järgi kuni aasta aega. Litsentse saab igal hetkel muuta, lisada ja ka ära lõpetada, ilma tagajärgedeta. 

Uus ärimudel CSPs:
Alates 10. märtsist 2022 muutub CSP ärimudel. Nüüd saab CSP litsentsi osta kuupõhiselt, aastase lepinguga ning 3 aastase lepinguga. 

Kuupõhise litsentsiga saab litsentse võtta üheks kuuks ning litsentside arvu muuta iga kuu. Samuti kehtib ka hinnakaitse 1 kuu. Selline lahendus tagab paindlikkuse küll aga võrreldes aastase litsentsiga on kuupõhine litsents 20% kallim. 

1 aastane leping võimaldab võtta litsentsid üheks aastaks. Hinnakaitse on 1 aasta ning arvelduse võimalused on: kuupõhine ning aastapõhine, kuid puudub paindlikkus litsentsidest loobuda või nende kogust vähendada. 

3 aastane leping võimaldab võtta litsentsid kolmeks aastaks. Hinnakaitse on 3 aastat ning arveldamise võimalused on: kuupõhine, aastapõhine ning 3 aastane. 3 aastase lepingu täpne hind pole veel fikseeritud, kuid Microsoft on maininud, et hinda saab võrrelda sellega, nagu on ka 1 aastase lepingu puhul,  et võttes 3 aastane leping, maksad aastas 12 kuu asemel 10 kuu eest. 


Olulised muutused CSPs:

 • Lepingut tehes on seda võimalik muuta 72 tunni jooksul. Muutmise all on mõeldud, kas allapoole liikumine (Downgrade’imine) või lõpetamine. Ülespoole (Upgrade’ida) saab liikuda  iga hetk. 
   
 • 1kuu/1a/3a litsentse saab kombineerida.
   
 • Trialid lähevad automaatselt üle tasulisteks litsentsideks (kui ei ole õigel ajal linnukest ära võetud).
   
 • Lisandub võimalus osta Add-on litsentse, eraldi põhilitsentsidest. Selleks, et add-on, aga töötaks on põhilitsentsi ikkagi vaja. 
   
 • Lisandunud võimalus, et arvete mitte maksmisel saab partner kliendi teenuse pausile panna. Paus tähendab seda, et maksmine läheb edasi, aga tavakasutajatel läheb teenus kinni. 

Kas ma saan kasutada vana ja uut ärimudelit samal ajal?
Saab küll.

Kas ma saan muuta kuupõhise litsentsi aastapõhiseks?
Saab küll. Kuupõhiselt litsentsilt saab minna aastapõhiseks, kuid kahjuks vastupidi ei ole see võimalik.

Kas ma saan kombineerida erinevaid litsentsipakette? (Näiteks aastane Business Basic ja kuupõhine Business Basic)
Saab küll. On võimalik välja mõelda nö. baasvajadus ning sellele lisaks võtta vajadusel kuupõhiseid litsentse. 

Muudatuse ajajoon:

Uued tooted:

 • Windows 365 – Tegemist on Microsofti pilvearvutiga, mida litsentsitakse kasutajapõhiselt. Seda on võimalik võtta väiksematele ettevõtetele Windows 365 Business litsentsiga ning suurematele ettevõtetele Windows 365 Enterprise litsentsiga. 
   
 • Windows 11 – See on uusim Microsofti operatsioonisüsteem. Peamiseks muudatused on kujunduslikud, kuid on ka tehnilisi täiendusi. See on tasuta upgrade’ina saadaval vähemalt oktoobrini 2022. Rohkem infot Windows 11 kohta leiad siit.

Rohkem infot Microsofti litsentsimise muudatuste kohta on võimalik saada, kuulates 24. novembril toimunud veebiseminari, mis käsitleb antud teemasid.