Kasutame kolmandate osapoolte teenuste küpsiseid turundustegevuseks ning kasutajate külastuste analüüsimiseks. Täpsemat infot saate kui külastate linki "Primend Privaatsuspoliitika".

Webinar | Mugav eelarve jälgimine Office 365 ja Power BI teenusega

Kes? Toomas Mõttus
Millal? 20. oktoober 2022 10:00:00
Kus? Primend

Kätte on jõudnud eelarvete tegemise aeg. Kui eelarve on koos, on vaja hakata jälgima eelarve täitmist. Selleks on vaja kokku viia tegelikud andmed raamatupidamisest, müügi andmed kliendihaldusest, projektide info projektijuhtimise tarkvarast. Majandustarkvara võib olla võimas, kuid tavaliselt jääb puudu paindlikkusest, et prognooside tegemine ja tulemuste jälgimine oleks mugav. 

Seminaril räägime, kuidas Office 365 teenuse ja Power BI-ga luua mugav ja paindlik keskkond, kus eelarvet sisestada ja eelarve täitmist jälgida.

Seminari viib läbi:

Toomas Mõttus – Primend | CEO

Olen infotehnoloogis olnud tegev juba üle 20 aasta ning olen Microsofti sertifitseeritud Power Platformi spetsialist, andmeinsener ning andmeanalüütik. Minu fookuseks on uued tehnoloogiad ning läbi innovatsiooni ettevõtete nõustamine nende ärivajadustele ja -nõudmistele vastavate IT lahenduste loomisel.
 

 

Kõik meie veebiseminarid on tasuta ning kutset võib julgelt jagada kui teate kedagi, kellele need teemad võiks huvi pakkuda.

 

Mis on Power BI? 

Power BI on tarkvarateenuste, rakenduste ja konnektorite kogum, mis töötavad koos, et muuta teie sõltumatud andmeallikad sidusaks, visuaalselt kaasahaaravaks ja interaktiivseks ülevaateks. Teie andmed võivad olla Exceli arvutustabel või pilvepõhiste ja kohapealsete hübriidandmeladude kogu.  

Power BI on mõne aastaga kujunenud kõige populaarsemaks analüüsi-töövahendiks. Igal kuul lisandub Power BI tooteperesse uut funktsionaalsust ning mitmed funktsionaalsused on seotud tasuliste Azure’i teenustega. Power BI tooteperes on kesksel kohal Power BI veebiteenus, mis võimaldab andmemudelitel põhinevad graafikud teha nähtavaks brauseris ja nutiseadmes. 

Power BI’ga loodud eesmärgid aitavad organisatsioonidel selgete ja mõõdetavate eesmärkide nimel veelgi tõhusamalt töötada. Power BI eesmärgid võimaldavad teie organisatsioonil suurendada vastutust ja jälgida edusamme peamiste tulemuste suunas, luues sujuvalt ühenduse Power BI andmetega. 

Microsoft 365 Data Loss Prevention (DLP) poliitikad võimaldavad turbeadministraatoritel juhtida tundlike andmete üleslaadimist Power BI-sse. Kohalike ja tööstusharu spetsiifiliste vastavusnõuete täitmiseks (nt finantsteenuste või tervishoiu valdkonnas) nõuavad organisatsioonid tundlike andmete pilve üleslaadimisel täielikku nähtavust. DLP-poliitikaga saavad turbeadministraatorid tundlike andmete üleslaadimist Power BI Premiumi tööruumidesse Microsofti Information Protection (MIP) tundlikkuse mõõdiku järgi, sisu skannimise ja andmeallika põhjal. Administraator saab määrata automaatsed andmekao riski ennetavad meetmed, nagu hoiatused ja kohandatud poliitikanõuanded lõppkasutajatele. 

Milleks eelarve jälgimine? 

Kõigile finantstegevustega kokku puutunud inimestele on selge, et enne millegi alustamist peaks olema tehtud plaan, mida jälgida. Eelarve plaan on tavaliselt järgmine.  

Tavaliselt tehakse aasta jooksul uusi kohandusi ning prognoose. Kuidas korraldada seda eelarve muutmist aasta jooksul? Sellega aitab kaasa Power BI erinevad lahendused. Power BI võimaldab erinevaid aruandeid ja tulemusi reaalajas jälgida ka läbi telefoniapp’i. Ning kontorisse jõudes saab täpsemalt aruandeid analüüsida ning filtreerida. Heaks omaduseks Power BI’l on see, see kuulub Power Platform keskkonda ning on seotav teiste toodetega nagu näiteks Power Automate ja Power Apps. Ning lisaks on Microsoft loonud valmisühendused sadade erinevate veebiteenustega.  

Power BI funktsionaalsused: 
  • Aruannete filter kasutajagrupi põhiselt (RLS) 
  • Rea detailaruandesse liikumine (Drill Through) 
  • Rea detailandmete avamine visuaalis (Drill Down) 
  • Detailandmete näitamine spikris 
  • Tulemuste tellimine e-mailile 
  • Märguannete tellimine e-mailile, logimine, automaattegevused 
  • Eesmärkide seadmine ja eesmärkide täitmise jälgimine